Vanuit de politiek staan volgens Heij christelijke organisaties onder druk vanwege het idee dat
werknemers niet geselecteerd mogen worden op basis van hun overtuiging. Robert stoort zich aan de opvattingen van partijen zoals D66 en GroenLinks: “Een neutrale overheid en samenleving bestaan niet. Politici moeten minder prikkelbaar worden voor alles wat met overtuiging te maken heeft. De positieve bijdrage van religieuzen aan de samenleving moet meer aandacht krijgen.” Hierin ziet Robert ook een belangrijke rol voor de ChristenUnie weggelegd: “Rouvoet moet de komende campagne nadrukkelijk opkomen voor de godsdienstvrijheid. Nederland heeft altijd bekend gestaan om haar tolerantie. Doorgeschoten liberalisme ontneemt nu complete bevolkingsgroepen hun vrijheid”.
Robert studeert Technische Bestuurskunde aan de Technische Universiteit in Delft en was al actief bij PerspectieF. Verder wil hij zich inzetten voor duurzaam beleid, bezuinigingen waar niet alleen de aankomende generaties de pijn van voelen en een goed onderwijsstelsel.
De commissie heeft het vertrouwen dat Robert in staat zal zijn om de vereniging op een goede manier te leiden in de komende twee jaar. Hij koppelt idealen aan gedrevenheid en goed politiek inzicht. De commissie ziet in Robert een voorzitter die kan leiden en inspireren. Bovendien achten wij hem in staat PerspectieF op een goede manier te vertegenwoordigen in debatten en media-optredens.