Bijdrage ChristenUnie debat regeringsverklaring Balkenende IV
Arie Slob: Mevrouw de voorzitter. Het is altijd weer boeiend om te zien welke slogan een kabinet kiest om het voorgenomen beleid te karakteriseren. Ik herinner mij nog, naar ik meen ergens in de jaren negentig, de keuze voor "werk, werk, werk" en, iets korter geleden, de keuze voor: meedoen, meer werk, minder regels. Mijn fractie heeft destijds enkele kanttekeningen geplaatst bij die keuzes, omdat wij die te eenzijdig economisch gericht vonden. In dat opzicht achten wij de nu gekozen slogan "samen werken, samen leven" van iets meer evenwicht getuigen. Die keuze spreekt ons aan.
Regeren heeft namelijk een diepere dimensie dan alleen de zorg
voor een goed draaiende economie, hoe belangrijk dat ook is. Het
gaat ook om duurzaamheid, om sociale samenhang, om veiligheid en
vertrouwen, om welvaart en welzijn. Van een overheid mag worden
verwacht dat vanuit een heldere visie wordt gewerkt aan een
rechtvaardige, solidaire en duurzame samenleving.
Dat vraagt om een politieke visie en strategie die gericht zijn op het herkennen en erkennen van waarden en normen in de samenleving en, wat de ChristenUnie betreft, herkennen ook in de leefregels die God geeft en erkenning van de betekenis van die leefregels om onze samenleving leefbaar te houden. Vanuit die overtuiging moet worden gewerkt aan een samenleving die wordt gekenmerkt door onderlinge verbondenheid; een samenleving waarin mensen naar elkaar omzien in wijken en buurten, bedrijven en scholen, zich ook verantwoordelijk weten voor zichzelf en elkaar en waarin mensen tot hun recht komen met al hun talenten en gaven, betaald of als vrijwilliger, jong of oud, ziek of gezond. Een samenleving waarin niemand wordt afgeschreven, maar iedereen als het maar even kan meedoet, waarin kinderen een toekomst hebben en opgroeien in een veilige en kansrijke omgeving. Een samenleving daarin mensen met verschillende overtuigingen elkaar verstaan en respecteren.
Mevrouw de voorzitter. Ooit trok het Sociaal en Cultureel Planbureau de conclusie dat veel mensen tevreden waren met hun eigen leven, maar somber waren over de toekomst van de samenleving. Ook in het coalitieakkoord kan men een dergelijke passage terugvinden. Onze inzet is dat over een aantal jaren mensen nog steeds tevreden zijn over hun eigen leven, maar ook positiever gestemd zijn over de samenleving. Wat is er mooier dan ons de komende jaren met hart en ziel, zoals de minister-president zo treffend karakteriseerde, daarvoor in te zetten?
Het aantreden van dit kabinet met het programma dat erbij is gepresenteerd, markeert voor de ChristenUnie de overgang naar een nieuwe periode. Nog nooit eerder trad de ChristenUnie of een van haar voorgangers, GPV en RPF, toe tot een kabinet. Ik schroom niet om dit moment, nu dat wel gebeurt, een historisch moment in de geschiedenis van mijn partij te noemen. Maar ik zeg daar nog iets bij. Ook als niet-regeringspartij hebben de ChristenUnie en haar voorgangers altijd een grote verantwoordelijkheid gevoeld voor het bestuur van ons land. Wij hebben ons nooit gemakkelijk oppositioneel opgesteld, niet maar wat geroepen vanaf de zijlijn, maar wij hebben altijd regeringsvoorstellen beoordeeld op hun eigen merites, zoals dat voor elke partij in dit huis hoort, wat mij betreft. De omstandigheden zijn nu veranderd: bewindspersonen van de ChristenUnie in het kabinet en ook een akkoord met CDA en PvdA waaronder onze handtekening staat. En die handtekening staat! Laat daarover geen misverstand bestaan. Ik zeg ook collega Van Geel na: dit is ook óns kabinet. Sterker nog, wij gaan er vanuit dat dit een kabinet is voor àlle Nederlanders. En wij zullen ons kabinet, dat kabinet van alle Nederlanders, in de komende jaren kritisch en opbouwend volgen bij de uitwerking van de soms hoge ambities die zijn uit- en afgesproken.
Ik meld maar, als het daarom gaat, dat wij het kabinet eraan zullen houden dat er in ieder geval voor de zomer - wij kijken niet op een dag - een beleidsprogramma komt te liggen, een goed beleidsprogramma. De daarvoor gekozen werkwijze spreekt ons aan: niet polderen om het polderen, maar inzetten op het creëren van maatschappelijk draagvlak. Dat is van cruciaal belang. Wij gaan er vanzelfsprekend vanuit, dat dit draagvlak niet in de laatste plaats in de Tweede Kamer zelf zal worden gezocht.
Ik vind de tien projecten die zo bepalend zijn voor het kabinetsbeleid, prachtige voorbeelden van projecten waarover al in een vroeg stadium tussen de verantwoordelijke bewindspersonen en de betrokken Kamercommissies van gedachten kan worden gewisseld. Het zou mooi zijn als dit zo zal gebeuren. Betrek de Kamer erbij zoals dat hoort.
In ons verkiezingsprogramma en in de onderhandelingen met de twee coalitiepartners waren voor ons drie thema's van groot belang voor de komende jaren. Die thema's zijn achtereenvolgens: versterkte aandacht voor jeugd en gezin, voor een duurzame leefomgeving en voor mensen die in het bijzonder zijn aangewezen op de zorg van de overheid, zeg maar de kwetsbare groepen in de samenleving. Mijn fractie zal in de komende periode extra aandacht schenken aan deze thema's en niet voor niets.
Neem het thema jeugd en gezin. Natuurlijk is het geweldig dat uit een recent onderzoek van Unicef blijkt dat Nederlandse kinderen het meest gelukkig zijn. Maar vergist u zich niet. Per jaar worden nog steeds meer dan 55.000 kinderen in de leeftijd tot 20 jaar slachtoffer van huiselijk geweld. Uit cijfermateriaal blijkt dat het aantal probleemgezinnen in Nederland nog steeds toeneemt. Dit geldt ook voor het alcoholmisbruik onder jongeren, zo kan uit de cijfers van de Jellinekkliniek worden opgemaakt. Volgens het Meldpunt Kinderporno neemt ook het aantal aanmeldingen van kinderporno toe. Een toenemend aantal kinderen in onze samenleving groeit op in een gebroken gezin. Het aantal voortijdige schoolverlaters is nog steeds onverantwoord hoog. Zo kan er ik nog wel even doorgaan.
Er gaat veel goed, zeker. Laten wij ervoor zorgen dat dit zo blijft, maar laten wij ons ook maximaal inspannen voor jongeren en ouderen met wie het minder gaat. In dit opzicht is het hoopgevend dat er een minister voor Jeugd en Gezin is aangetreden. Deze oude wens van mijn fractie is nu gerealiseerd. Het is goed dat deze minister eigenstandige bevoegdheden en een eigen budget heeft. Mijn fractie hecht aan een gezinsvriendelijk beleid. Hiermee doel ik niet alleen op het financiële instrumentarium al zijn wij inderdaad content met het kindgebonden budget. Gezinsvriendelijk beleid is volgens ons ook de begeleiding die gezinnen van de overheid kunnen verwachten als daar behoefte aan bestaat. In dit verband geven wij hoge prioriteit aan de Centra voor Jeugd en Gezin. Kan het kabinet aangeven op welke termijn deze centra verwezenlijkt zullen zijn? Ik adviseer het om daarmee tempo te maken.
Daarnaast vindt mijn fractie het van het grootste belang dat het
kind centraal komt te staan in het beleid. De natuurlijke omgeving
van kinderen, maar ook van maatschappelijke instellingen, moet rond
het kind worden georganiseerd en niet omgekeerd. Dit vereist ook
dat gezinnen de ruimte krijgen om hun kinderen tijd, veiligheid en
stabiliteit te bieden. Met name de combinatie van arbeid en zorg
kost ouders veel hoofdbrekens. Wij verwachten dat het kabinet bij
de uitwerking van het regeerakkoord rekening houdt met een
noodzakelijk evenwicht tussen werk, zorg en vrije tijd.
Het is goed dat er in het jongerenbeleid veel aandacht wordt besteed aan preventie. De wens om te komen tot een rookvrije horeca en een verbod op alcoholreclame op radio en tv voor 21.00 uur spreekt ons aan. Wij hebben begrepen dat het mogelijk is om de rookvrije horeca eerder in te voeren dan was voorzien. Dit zou prachtig zijn. Aan het adres van minister Klink zeg ik daarom: zet 'm op!
Wij hebben de aarde in bruikleen gekregen. Als goede
rentmeesters mogen wij de aarde bewerken en bewaren. Mede daarom is
mijn fractie zeer te spreken over dit coalitieakkoord. Het streven
naar een duurzame leefomgeving is een van de dragende pijlers onder
het kabinetsbeleid. Economie en ecologie worden weer nadrukkelijk
aan elkaar verbonden en het kabinet heeft zich zelfs de hoge
ambitie gesteld om de wereld beter achter te laten dan wij haar
aantroffen.
Ondanks de erkenning van het kabinet dat economische dynamiek en groei moeten samengaan met ecologische ontwikkeling, liggen er nog wel de nodige voetangels en klemmen op de weg van het kabinet. Het NMP waarschuwt dat een gemiddeld langjarige economische groei van 2% gepaard gaat met meer ruimteclaims en een groter energieverbruik. Het NMP stelt dat er ook een beleidsmatige en maatschappelijke trendbreuk nodig is om het spanningsveld tussen de economische groei en de duurzaamheidambities van het kabinet te doorbreken. Het is goed dat wij dit weten. Het gaat hierbij dus niet alleen om meer geld voor energie en ruimte, maar ook om coherentie tussen milieugebruik en milieubeheer, ambitieuze voortschrijdende normering zoals een verlaging van de EPC en een streven naar een zo spoedig mogelijk einde van overbodige energieverslindende producten, een slimme en dus niet generieke implementatie van de aangekondigde vergroeningsmaatregelen en een snelle invoering van de kilometerheffing.
Zo moet de voorgenomen verpakkingstaks een maximaal milieueffect krijgen, bijvoorbeeld door te differentiëren naar milieudruk. Wij denken ook aan het organiseren en stimuleren van privaat kapitaal, bijvoorbeeld door groen beleggen blijvend te stimuleren en door initiatieven uit markt en maatschappij niet in de kiem te smoren. Daarvoor zullen wij gunstige randvoorwaarden moeten creëren.
Mevrouw Halsema (GroenLinks):
Voor u dezelfde vraag als die ik aan de heren Tichelaar en Van Geel
heb gesteld. Mocht het onverhoopt niet lukken en het NMP gelijk
krijgen dat er extra geld nodig is, zijn voor u dan de doelen
energiebesparing en CO2-reductie heilig of de financiële
afspraken?
De heer Slob (ChristenUnie):
Laten wij nu gewoon eens beginnen! De afspraken van het kabinet
laten zeker vergeleken met afspraken uit het verleden een
behoorlijke ambitie zien. Die ambitie gaat overigens verder dan
deze kabinetsperiode en dat betekent dat volgende kabinetten de
ingezette koers zullen moeten voortzetten. Het kan altijd meer,
maar dat neemt niet weg dat er meerdere honderden miljoenen
vrijgemaakt worden op de begroting om hiermee daadwerkelijk aan de
slag te kunnen gaan. Het kabinet moet nu aan de slag, sterker nog:
men zal gezien de grote projecten voortvarend aan de slag moeten
gaan. Als gaandeweg blijkt dat er meer geld beschikbaar is, dan is
het milieu een doel dat bij ons hoog op het lijstje staat. Ik zeg
het overigens de heer Van Geel na dat het niet alleen de overheid
is die iets moet gaan doen. Ik doe dan ook een dringend beroep op
de samenleving, burgers en bedrijfsleven. Zij zullen zich ook
hiervoor moeten gaan inzetten, want bij dit thema zijn wij de
vrijblijvendheid echt voorbij.
Mevrouw Halsema (GroenLinks):
Dat klinkt natuurlijk heel mooi, maar alleen de overheid kan
investeren in het openbaar vervoer. De kans is groot dat er
FES-gelden vrijvallen. De CDA-fractie vindt dat dat geld moet
worden gereserveerd voor regionaal economisch beleid. Steunt u mij
als ik het tegenvoorstel doe om dat geld niet te gebruiken voor de
economie, maar voor investeringen in milieu en openbaar
vervoer?
De heer Slob (ChristenUnie):
Regionaal economisch beleid kun je natuurlijk breed invullen. Er
zijn verschillende manieren om dat te doen en je kunt het dus ook
aan het openbaar vervoer in de regio of de infrastructuur besteden.
Vergist u zich niet: de ambitie voor het openbaar vervoer is heel
groot en die zal zijn vertaling moeten krijgen in de
financiële middelen die daarvoor tot 2020 beschikbaar worden
gesteld. Laten wij nu eerst eens afwachten wat wij hiervan in het
komende jaar terugzien.
Mevrouw Thieme (PvdD):
Het zal iedereen duidelijk zijn waar in het regeerakkoord de
accenten van de ChristenUnie liggen. Die liggen voornamelijk op de
medisch-ethische kwesties, het drugsbeleid en
winkelsluitingstijden. Deze zaken wil de ChristenUnie nationaal
regelen, omdat Nederland hier in haar ogen een voortrekkersrol moet
vervullen. Dat geldt natuurlijk bovenal voor de bescherming van
kinderen. Waarom kiest de ChristenUnie er dan tegelijkertijd voor
om de bescherming van dieren in de intensieve veehouderij af te
doen als een zaak die op Europees niveau moet worden geregeld?
De heer Slob (ChristenUnie):
Mevrouw Thieme noemt thema's die voor de ChristenUnie van
belang zouden zijn. Ik raad haar toch echt aan om ons
verkiezingsprogramma er nog eens bij te pakken, want dan zal zij
zien dat onze thema's een heel breed spectrum beslaan. Na
lezing van ons verkiezingsprogramma zal zij in het regeerakkoord
veel meer thema's herkennen die de ChristenUnie eigen zijn dan
zij nu noemt.
U noemt dierenvriendelijk beleid, maar waarom telt u uw zegeningen niet? Nog nooit eerder werd in een regeerakkoord namelijk een aparte paragraaf gewijd aan diervriendelijk beleid. Dat beleid moet in de komende jaren worden uitgevoerd. Daarover zijn al afspraken gemaakt met de Kamer en die worden versterkt door de passage in het regeerakkoord waarin staat dat hierover een notitie zal worden opgesteld.
Daar heeft de nieuwe minister van LNV haar handen de komende weken meer dan vol aan. Wij zijn benieuwd wat er uiteindelijk terugkomt. Ik voel mij eerlijk gezegd meer thuis bij de reactie hierop van de Dierenbescherming. Zij noemde dit een belangrijke stap voorwaarts en zei: laat ons actief meedenken over hoe wij dit verder gaan invullen. Daar hebben wij de komende jaren alle ruimte voor en het regeerakkoord geeft daarvoor zelfs een steun in de rug.
Mevrouw Thieme (PvdD):
U geeft geen antwoord op mijn vraag. Ik vraag waarom de
ChristenUnie in bepaalde kwesties rondom de bescherming van
kinderen kiest voor een nationale aanpak, terwijl zij voor de
bescherming van dieren naar Europa verwijst. Waarom doet u dat?
Waarom maakt u dat verschil?
De heer Slob (ChristenUnie):
Als het om die vraag gaat, wordt er niet alleen maar eenzijdig naar
Europa gewezen. Natuurlijk is het voor het beleid dat je wilt maken
van belang dat daar in Europees verband afspraken over worden
gemaakt. Wij leven hier immers niet op een eiland en de handel is
ook grensoverschrijdend. Doen wij dat niet, dan brengen wij onze
Nederlandse ondernemers in een dusdanig nadelige positie dat zij
bij wijze van spreken direct het licht wel kunnen uitdoen. Dat is
absoluut niet de bedoeling. Wij willen onze agrarische sector graag
vasthouden, maar wij zullen ook de agrariërs vragen om hun
bijdrage te leveren aan wat wij belangrijke maatschappelijke doelen
achten. Ik weet van heel wat mensen die daar in de praktijk al hard
mee bezig is, want dit zijn natuurlijk thema's die gewoon bij
ondernemen horen.
Mevrouw Thieme (PvdD):
U zegt dat dit ook op Europees niveau moet gebeuren. Dat kan ik van
harte onderschrijven. Maar kan ik van de ChristenUnie steun
verwachten als wij komen met voorstellen om in Nederland alvast
maatregelen te nemen teneinde het ernstigste dierenleed uit de
wereld te helpen? Dan zou er sprake zijn van beleid in Europa
én in Nederland, in plaats van dat Europa als excuus wordt
gebruikt om vooral niets te doen hier in Nederland.
De heer Slob (ChristenUnie):
Ik heb geleerd om nooit blanco cheques uit te delen, dus dat doe ik
ook niet aan mevrouw Thieme. Wij zullen alle voorstellen op hun
merites beoordelen en wij gebruiken Europa niet als excuus.
De heer Pechtold (D66):
Ik heb de volgende vraag over het milieu ook aan uw collega's
van het CDA en de PvdA gesteld. De onderdelen groen en energie zijn
nog wel redelijk vertegenwoordigd in het regeerakkoord, maar het
onderdeel natuur, groen in en buiten de stad, komt er bekaaid van
af. Krijg ik de steun van de heer Slob als ik de ambities daarin in
de komende jaren wat wil oppompen, om ervoor te zorgen dat wij ook
het groen in en buiten de stad wat steviger voor elkaar krijgen?
Kan ik op uw steun rekenen?
De heer Slob (ChristenUnie):
Ik denk dat de regering op de steun van de heer Pechtold mag
rekenen. Als ik kijk naar de inhoud van het regeerakkoord, dan
wordt er een behoorlijke ambitie neergelegd op het gebied van een
vitaal en veelzijdig platteland, waar natuurlijk natuur, milieu en
groen nadrukkelijk onderdeel van zijn. Ook in de financiële
paragraaf is terug te vinden dat daar geld voor beschikbaar wordt
gesteld. Wij vragen zelfs de provincies om een deel van hun
kapitaal -- al zou dat bij sommige provincies best wel pijn doen --
actief daarvoor te gaan inzetten. Vrij recent is er nog onder
Balkenende III geld beschikbaar gekomen om daarin te investeren. Er
ligt dus geld, er zijn plannen -- ik zal straks nog een plan noemen
dat wat ons betreft ook steun mag krijgen -- waar dit kabinet mee
aan de slag kan. En het is plezierig om te horen dat dit dan ook op
de steun van de heer Pechtold mag rekenen. Er wordt wat afgesteund
hier vandaag.
De heer Pechtold (D66):
Er wordt wat afgesteund, op deze punten gelukkig wel. Het gaat mij
niet alleen om het platteland, het gaat mij met name om het groen
in en om de stad. Daar is onder Balkenende II met steun van D66
extra geld naartoe gegaan. Mijn vraag is of de ChristenUnie niet
alleen het groen op het platteland, maar ook het groen in en om de
stad in de komende jaren met ons wil helpen versterken.
De heer Slob (ChristenUnie):
Ik herinner mij nog goed dat uw collega Van der Ham daarover een
amendement indiende. Ik meen ook dat wij dat toen ondersteund
hebben. Dat is nu onderdeel van de begroting geworden en moet ook
uitgevoerd worden. Daar staan wij achter. Dat is prima.
Onder het kopje "initiatieven uit markt en maatschappij" noem ik een onderdeel dat mij wel aanspreekt en de heer Pechtold misschien ook wel, namelijk het Deltaplan voor het Nederlandse landschap en het door tientallen organisaties onderschreven Landschapsmanifest. Dat zou ik ook onder de aandacht van het kabinet willen brengen. De plannen beogen met de inzet van een revolving fund honderden miljoenen aan privaat geld te genereren voor landschapsbehoud en -herstel. De agrarische ondernemers moeten daarin een cruciale rol krijgen. Dat sluit mooi aan bij een belangrijk punt van het kabinet: veelzijdig en vitaal platteland. Ik zou het kabinet willen vragen om dit prachtige initiatief welwillend te benaderen. Het wordt breed gedragen door milieu- en natuurorganisaties, maar ook door de landbouw. Waar het maar even kan, vraag ik het kabinet om het initiatief ook op te pakken.
Klimaatverandering en energievraagstukken zijn zaken die het
nationale niveau en het nationale belang overstijgen. Mijn fractie
is mede in dat licht verheugd dat het kabinet extra geld uittrekt
voor ontwikkelingssamenwerking en deze middelen oormerkt voor
duurzame energie. Hieraan koppel ik gelijk het volgende verzoek. In
het verlengde van het amendement-Huizinga betreffende de ontbossing
op Kalimantan vraagt mijn fractie om een deel van de extra
ODA-middelen voor duurzame energie en van de bestaande middelen
voor het internationale bosbeleid de komende drie jaar beschikbaar
te stellen voor het urgentieprogramma in Indonesië.
Ik vraag, met andere woorden om een positieve reactie van het
kabinet op de brief die onder andere de premier vandaag van het
Indonesische kabinet heeft ontvangen; actueler kon ik het niet
maken. Ik ontvang hierover graag een toezegging.
Mijn laatste punt gaat over de zorg voor degenen die in onze samenleving het niet alleen afkunnen, en over het opkomen voor de kwetsbaren in de maatschappij. Dit vereist een overheid die zich dienstbaar opstelt, maar die bovenal werkt aan een vertrouwenwekkend beleid dat mensen in staat stelt om verantwoordelijkheid te nemen. Op deze manier werken wij aan samenhang in onze samenleving. Weken aan die samenhang begint met veiligheid. Onveiligheid gaat vooral ten koste van de kwetsbaren. Denk daarbij aan de volgens de Nationaal Rapporteur Mensenhandel ten minste 3500 slachtoffers die gedwongen werkzaam zijn in de prostitutie. Er zijn maatregelen nodig om deze misstanden tegen te gaan en om ook de klant hierop, indien nodig, strafrechtelijk aan te spreken. Denk hierbij ook aan de 100.000 geweldsmisdrijven per jaar. In de grote steden zijn 17 op de 1000 inwoners slachtoffer van deze geweldsmisdrijven. Daarom zijn wij blij met meer geld voor veiligheid, met initiatieven als Burgernet en met de politieke wil om de drugshandel tegen te gaan. Wij zien ook uit naar uitgewerkte voorstellen voor de stroomlijning van alle gedragsbeïnvloedende maatregelen onder de vlag van "Doe normaal". Wanneer kunnen wij die overigens verwachten?
Sociale samenhang is bovenal gediend met oog voor de kwetsbaren. Het is daarom een goede stap om de 1,5 miljoen chronisch zieken en gehandicapten tegemoet te komen door het afschaffen van de no-claimkorting, door de AWBZ niet onder de marktwerking te brengen en door een verbeterd systeem van eigen bijdragen, waarin chronisch zieken en gehandicapten worden ontzien. Deze mooie uitgangspunten scheppen ook verplichtingen. Vanwege de aandacht voor kwetsbaren vinden wij het verstandig om in het zorgstelsel uitsluitend via de weg van de geleidelijkheid meer ervaring op te doen met het werken met vrije prijzen en met het effect daarvan op de macrokosten. Wij moeten de vinger aan de pols houden.
Kwetsbaar zijn ook degenen die verslaafd zijn. De verslavingszorg moet gericht zijn, zo lezen wij in het coalitieakkoord, op arbeidsrehabilitatie en reïntegratie. Wil het kabinet nog eens bezien in hoeverre deze uitgangspunten voldoende terugkeren in het project medicinale verstrekking van heroïne? Bijna 10% van de jongeren is frequent gebruiker van cannabis. Het geeft ronduit te denken dat het overgrote deel van de gebruikers is geconcentreerd rond jongeren die toch al in de problemen zitten. Een stevige meerderheid van de drop-outs gebruikt deze middelen. Van de jeugdig gedetineerden gebruikt 60% ze en van de zwerfjongeren 80%. Het preventiebeleid heeft daarom in onze ogen echt een heel forse impuls nodig. Wij zien het uit de buurt van scholen plaatsen van coffeeshops als een goede eerste stap. Wat ons betreft kiezen wij voor een afstandscriterium van 500 meter, maar wij verzetten ons niet tegen een grotere afstand.
Wij zijn blij met de medisch-ethische paragraaf. Ik zeg er
gelijk maar bij dat dit niet alleen een punt van de ChristenUnie
is. Het is in onze ogen vooral belangrijk dat er in het kader van
de Waz meer aandacht komt voor levensbeschermende alternatieven. De
inzet van onze fractie is daarbij duidelijk; wij willen het aantal
abortussen in Nederland substantieel terugbrengen door een betere
begeleiding van jonge, ongewenst zwangere moeders, door het
aanbieden van alternatieven en door betere preventie.
Ik kom tot een afronding. Helaas noodzaakt de beperkte spreektijd
mij nu te stoppen. Er zou immers uiteraard nog veel meer gezegd
moeten worden; over defensie, waterbeheer, mobiliteit en
internationaal beleid. En ook over de visserij moet nog veel gezegd
worden; er moet bijvoorbeeld nog boter bij de vis komen wat betreft
de afspraken in het akkoord. Wij zullen echter de komende jaren nog
voldoende tijd krijgen om ook over deze thema's hier te
spreken.
Ik begon met de oude slogan "werk, werk, werk". Toen kwamen wij bij: "meedoen, meer werk, minder regels". Uiteindelijk kwamen wij uit bij "samen werken, samen leven". Onze fractie ziet dit als een heel goede ontwikkeling in de tijd. Wij vinden echter wel dat na alle mooie woorden die er ook in het coalitieakkoord staan, het nu tijd is voor daden. Wij zien ernaar uit dat deze daden worden verricht, zodat wij over vier jaar een nieuw coalitieakkoord tegemoet kunnen zien dat vanwege deze daden de titel "duurzaam voor elkaar" kan dragen. Wij wensen de minister-president en alle andere leden van het kabinet Gods onmisbare zegen toe bij al het werk dat daarvoor moet worden verricht.
Mevrouw Halsema (GroenLinks):
Er bestaat bij mijn fractie onduidelijkheid over het volgende. Wat
stelt het kabinet nu precies voor rond de gewetensbezwaren van
ambtenaren van de burgerlijke stand die geen homo's willen
trouwen?
Betreft het inderdaad alleen de mensen die al ambtenaar zijn, of ook de toekomstige? Mogen nieuwe ambtenaren ook een beroep doen op gewetensbezwaren?
De heer Slob (ChristenUnie):
In die passage is voortgeborduurd op teksten van eerdere
coalitieakkoorden. Ik verwijs ook naar het regeerakkoord van het
kabinet-Balkenende II. Die teksten zijn met uitzondering van
één zin identiek. Die zin is een nadere
concretisering van de voorgaande tekst. Dat is ook de consequente
lijn die bij de behandeling van het betreffende wetsvoorstel door
toenmalig staatssecretaris Cohen is gekozen. Ik kan een en ander
niet beter verwoorden dan de heer Cohen in het jaar 2000 heeft
gedaan: "Het is altijd lastig om grenzen te trekken, maar ik
kan mij buitengewoon goed voorstellen dat die gewetensbezwaren er
zijn. Voorts is de vraag hoe je het probleem benadert. Ik benader
het zodanig dat in iedere gemeente van Nederland een huwelijk in de
zin van de wet gesloten moet worden. Dat moet gewaarborgd zijn. Als
de wet op die manier wordt uitgevoerd, ben ik tevreden."
Mevrouw Halsema (GroenLinks):
Met alle respect zeg ik dat de heer Slob geen antwoord heeft
gegeven op mijn vraag. Ik was woordvoerder bij de openstelling van
het burgerlijk huwelijk. Toen is inderdaad de afspraak gemaakt dat
voor huidige ambtenaren tijdelijk zou gelden dat zij een beroep op
gewetensbezwaren mochten doen. Voor nieuwe ambtenaren zou dat niet
gelden. Gaat dit nu ook gelden voor mensen die ambtenaar van de
burgerlijke stand willen worden, of alleen voor de mensen die al
ambtenaar waren?
De heer Slob (ChristenUnie):
Ik heb zojuist de heer Cohen geciteerd. Hij heeft heel nadrukkelijk
gezegd wat de lijn was die moest worden uitgezet. Daarin konden wij
ons destijds ook vinden: de wet moet worden uitgevoerd, dus er
moeten huwelijken worden gesloten. Er is echter ook ruimte voor
gewetensbezwaren. Een aantal maanden geleden heeft toenmalig
minister Remkes dat nog eens in krachtige bewoordingen
onderstreept. Ik zal die woorden nu niet herhalen.
De passages in het regeerakkoord hebben uiteraard betrekking op de nu zittende ambtenaren. Wij kunnen niet het sollicitatiebeleid van gemeenten vanuit Den Haag bepalen, maar de lijn is wel duidelijk voor gemeenten. Men hoeft zich niet genoodzaakt te voelen om alleen ambtenaren in te zetten die breed inzetbaar zijn. Er is in Nederland ruimte voor gewetensbezwaren. Het is aan de gemeenten om daarin een keuze te maken.
Mevrouw Halsema (GroenLinks):
Dus ook toekomstige ambtenaren kunnen een beroep doen op
gewetensbezwaren?
De heer Slob (ChristenUnie):
Zo is het.
Mevrouw Halsema (GroenLinks):
De PvdA-fractie heeft daarover een andere opvatting. Ik neem aan
dat dit bij de heer Slob bekend is. Zij zegt dat het alleen mensen
betreft die al ambtenaar waren en dus niet toekomstige
ambtenaren.
De heer Slob (ChristenUnie):
In het regeerakkoord staat evenals in een vorig akkoord dat er
ruimte is voor gewetensbezwaren. Wij gaan echter niet over het
sollicitatiebeleid van gemeenten. Zij kunnen daarin dus zelf keuzes
maken. Het belangrijkst is dat de wet moet worden uitgevoerd. Dat
heeft de heer Cohen destijds ook treffend verwoord. Wij verwachten
dan ook van alle gemeenten in Nederland dat zij de wet uitvoeren,
ook de komende jaren.
De heer Pechtold (D66):
Als dat maar niet betekent dat er een nieuwe wet komt. Ik vertrouw
op de PvdA-fractie.
De heer Slob heeft gesproken over medicinale verstrekking van heroïne. Erkent hij dat bijvoorbeeld het project De Boei in Arnhem ervoor zorgt dat het leven van mensen met een verslaving veel menswaardiger is en dat dergelijke projecten dus moeten worden voortgezet? Erkent de heer Slob ook dat de maatschappelijke kosten met tientallen procenten zakken?
De heer Slob zegt dat hij verder wil gaan om het aantal abortussen terug te dringen. Erkent hij dat Nederland met zijn zeer zorgvuldig tot stand gekomen wet een van de laagste abortuscijfers van de wereld heeft? Erkent de heer Slob ook dat andere landen daaraan nu een voorbeeld nemen en dat het daarop verder druk uitoefenen ongewenste effecten kan hebben?
De heer Slob (ChristenUnie):
De heer Pechtold kon ook in het akkoord lezen dat de huidige
projecten op het terrein van medicinale heroïneverstrekking in
bepaalde gemeenten straks mogen worden voortgezet. Ik heb de
regering wel gevraagd om nog eens goed te kijken naar de
belangrijke criteria in het kader van de verslavingszorg. Ik doel
dan op arbeidsrehabilitatie en reintegratie. Ik heb de regering
gevraagd om die criteria als het ware op die projecten te leggen.
De vraag is of die doelen daarmee worden bereikt. Graag willen wij
daarover straks nader discussiëren.
Het abortuscijfer in Nederland is inderdaad lager dan dat in sommige andere landen. Het zou ons heel wat waard moeten zijn om er in de komende jaren voor te zorgen dat dit cijfer nog verder daalt. Ieder mensenleven dat wij kunnen beschermen en redden, is immers uitermate cruciaal.
Tweede termijn
De heer Slob (ChristenUnie):
Mevrouw de voorzitter. Ik dank de minister-president voor zijn
antwoorden en bijdragen in eerste termijn. Ik vond deze
overtuigend, maar hoe kan het ook anders met zo'n mooi
coalitieakkoord. Gelukkig is daar vandaag voldoende aandacht voor
geweest, ook wat betreft de breedte van dat akkoord.
Het scheelt straks een stemverklaring als ik allereerst inga op de laatste motie, die is ingediend door collega Wilders. Wij hebben in eerste termijn ook uitvoerig gesproken over het voornemen tot deze motie. Wij kunnen deze motie niet steunen, want dan handelen wij in strijd met de eed die wij hebben afgelegd en dat mag niet van ons worden gevraagd.
Ik bedank de minister-president voor de toezegging die hij heeft gedaan over het betrekken van de Tweede Kamer bij de uitvoering van het akkoord, met name de tien prachtige projecten die zijn vastgesteld en die verder moeten worden uitgewerkt. Ik stel dat zeer op prijs. Uiteraard kan de Kamer bewindspersonen altijd naar de Kamer roepen om ergens over te spreken, maar het is veel mooier als dat in goede harmonie gebeurt. Wij zullen daar in de komende maanden zeker gebruik van maken.
Daarnaast heb ik aandacht gevraagd voor de zeer urgente situatie op Kalimantan. Ik heb daarbij verwezen naar de brief uit Indonesië die vandaag de regering heeft bereikt. Ik begrijp dat die brief nog zeer vers is. In dat opzicht heb ik ook begrip voor het antwoord dat de minister-president heeft gegeven.
Wij vragen hem wel de brief nader te bestuderen. Over zijn hoofd heen richt ik dat verzoek ook aan de minister voor Ontwikkelingssamenwerking. De situatie is daar namelijk zeer urgent, zeker met El Niño op komst. Wij moeten ons goed realiseren dat door de jaar in, jaar uit verbrande veenbossen Indonesië na de Verenigde Staten en China de grootste producent is van CO2. Dat behoeft echt onze aandacht. Ik vraag de minister-president ons toe te zeggen dat wij zo snel als mogelijk is een schriftelijke reactie krijgen op de brief die vandaag vanuit Indonesië bij de regering is gekomen.
Ik dank de minister-president voor de toezegging rond het deltaplan Nederlands landschap. Gezien de kracht van dat deltaplan menen wij zeer veel vertrouwen te kunnen hebben in de goede afloop in de vorm van het verder oppakken ervan. Wij wachten af wat de gesprekken zullen opleveren die het kabinet met de initiatiefnemers zal hebben.
Ik vond de minister-president erg kort over de vragen die ik had gesteld rond het Doe Normaalproject. Hij verwees in zijn antwoorden onder andere naar het wetsvoorstel Gedragbeïnvloeding jeugdigen. Echter, het Doe Normaalproject zoals het ook in het regeerakkoord terecht is gekomen, gaat over een overkoepelende structuur met als doel over de volle linie herkenbare maatregelen te nemen ter bestrijding van overlast en lichte criminaliteit. Ik stel mij voor er verder met de regering over van gedachten te wisselen bij de verdere voorbereidingen van het beleidsprogramma, waarbij dit als project apart bij de Kamer zal terugkomen.
Een vraag van onze fractie staat nog open. Het betreft de vraag over de doelstellingen van de verslavingszorg, zoals die ook in het akkoord staan: arbeidsrehabilitatie en -re-integratie in relatie tot het project medicinale verstrekking van heroïne. Ik stel voor dat het kabinet er nog eens apart naar kijkt en dat wij daarover op een later moment verder spreken. Het is wel goed om dat ook in relatie met elkaar te zien.
De minister-president heeft niet gereageerd op mijn opmerkingen over de coffeeshops en de afstanden die deze tot scholen zullen moeten hebben. Ik meen dat wij een goede suggestie hebben gedaan om daarvoor het vijfhonderd metercriterium te hanteren. Het feit dat hij hierop niet heeft gereageerd, heb ik uitgelegd als een welwillende reactie.
Tot slot, voorzitter. Er is veel gesproken over de
gewetensbezwaarde ambtenaar. Ik heb er geen behoefte aan dat in
tweede termijn nog eens dunnetjes over te doen. Ik denk dat de
minister-president een goede uitleg heeft gegeven van de passages
die in het regeerakkoord staan. Wij zullen er op een later moment
misschien nog verder over spreken. Ik denk dat het goed is dat wij
ons realiseren dat er wat de positie van de sollicitanten betreft
inmiddels een aantal uitspraken ligt van de Commissie Gelijke
Behandeling. In dat opzicht heeft deze zaak dus ook al gespeeld en
is de gemeenten al enigszins de richting gewezen van hoe ze ermee
kunnen omgaan.
Stemverklaring
De heer Slob (ChristenUnie):
Mevrouw de voorzitter. Mijn fractie heeft besloten geen moties te
steunen. Wij hebben daar twee redenen voor.
De eerste reden is dat een groot deel van de moties afwijkt van de
afspraken die zijn gemaakt in het coalitieakkoord. Wij staan voor
onze handtekening, heb ik gezegd. Dat blijkt ook hieruit.
De tweede reden is dat een ander deel van de moties uitwerking betreft. Wij hebben in dit stadium geen behoefte aan moties daarover, omdat wij het kabinet de ruimte willen geven om met die uitwerking aan de slag te gaan. Wij zijn blij met de toezegging die is gedaan dat de Kamer daarbij zal worden betrokken. De soms zeer sympathieke punten die in die moties staan, kunnen worden ingebracht als die onderwerpen aan de orde zijn.
Ik heb er behoefte aan, kort iets te zeggen over de motie op stuk nr. 36 van de heer Van der Vlies over gewetensbezwaarde ambtenaren van de burgerlijke stand. In deze motie wordt van het kabinet gevraagd ook de rechtszekerheid van sollicitanten te beschermen. Er is vaker over gesproken in de Kamer. Wij weten daarom allemaal dat dit juridisch heel lastig is, ook omdat de gemeenten eigen bevoegdheden hebben bij het personeelsaannamebeleid. Mijn fractie is blij met de toezegging die de minister-president heeft gedaan dat hij de lijn die in het regeerakkoord is vermeld, dat er ook in de toekomst ruimte moet zijn voor gewetensbezwaarde ambtenaren, zal mededelen aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en via deze aan alle gemeenten in Nederland. Daarbij komt nog dat sollicitanten ook zelf-- en dat is in de wet goed geregeld -- als zij op oneigenlijke gronden worden geweigerd in beroep kunnen gaan, onder andere bij de Commissie Gelijke Behandeling. Er zijn zelfs al precedenten op dit vlak. Wat ons betreft, is dit genoeg. Dat is voor ons reden om de motie van de heer Van der Vlies niet te steunen.
Bron: ongecorrigeerd stenogram
Nieuwsarchief > 2007
december
- 28-12-2007 28-12-2007 18:09 - Onze houding is niet veranderd
- 21-12-2007 21-12-2007 15:23 - Kamer wil ‘telemisleiding’ aanpakken
- 21-12-2007 21-12-2007 14:24 - Valleilijn: ‘Vier treinen per uur in 2009’
- 21-12-2007 21-12-2007 12:16 - ChristenUnie stapt uit college Zeewolde
- 21-12-2007 21-12-2007 10:32 - Vragen over de website radioislam.org
- 21-12-2007 21-12-2007 09:19 - Slob: ‘Ik ben geen volmaakt mens’
- 21-12-2007 21-12-2007 09:03 - 'Ook geestelijke verzorging in gesloten jeugdzorg'
- 21-12-2007 21-12-2007 08:47 - ‘Radio Islam schuldig aan ontkennen holocaust'
- 20-12-2007 20-12-2007 13:18 - Accijns op kerosine helpt klimaat een stuk vooruit
- 20-12-2007 20-12-2007 11:12 - Bjidrage debat over het alcoholbeleid
- 20-12-2007 20-12-2007 11:05 - Bijdrage debat over de Najaarsnota 2007
- 20-12-2007 20-12-2007 10:26 - Inbreng over een eventueel boerkaverbod
- 20-12-2007 20-12-2007 10:20 - Inbreng bij wetsvoorstel veiligheidsregio's
- 20-12-2007 20-12-2007 09:13 - 'Kabinet veroorzaakt zelf niksig imago’
- 19-12-2007 19-12-2007 18:00 - EU moet vrienden kritisch kiezen
- 19-12-2007 19-12-2007 15:16 - Tweede kamer wil quick scan Valleilijn
- 19-12-2007 19-12-2007 14:30 - Overleg over de voortgang staatkundig proces Nederlandse Antillen
- 19-12-2007 19-12-2007 13:58 - Inbreng bij de herziening van de Huisvestingswet
- 19-12-2007 19-12-2007 13:58 - Overleg over de invoering van 'passend onderwijs'
- 19-12-2007 19-12-2007 13:51 - Overleg over voorkomen overkreditering van schulden
- 19-12-2007 19-12-2007 13:36 - Kamerlid Voordewind steunt kinderdemonstratie tegen kinderarbeid
- 19-12-2007 19-12-2007 12:38 - Overheid moet investeren in preventie tegen zelfdoding
- 19-12-2007 19-12-2007 10:11 - Bijdrage debat over de staat van de Europese Unie
- 19-12-2007 19-12-2007 09:38 - WI: "Meer bezinning ChristenUnie nodig"
- 18-12-2007 18-12-2007 14:05 - Rijk investeert in spoorzone Zwolle
- 18-12-2007 18-12-2007 13:46 - Overleg over de milieuraad
- 18-12-2007 18-12-2007 13:20 - Leger des Heils wint ChristenUnie Koffie-award
- 18-12-2007 18-12-2007 11:34 - Bijdrage debat over de verlenging van de ISAF-missie in Afghanistan
- 18-12-2007 18-12-2007 09:39 - Bijdrage debat verslag Europese Top
- 17-12-2007 17-12-2007 15:01 - ChristenUnie wil betere nazorg voor Uruzganmilitairen
- 17-12-2007 17-12-2007 14:42 - Bijdrage Voordewind overleg Verlenging missie Uruzgan
- 17-12-2007 17-12-2007 14:31 - Nieuwe WI-directeur Segers: "Geen aardverschuiving bij CU"
- 17-12-2007 17-12-2007 13:42 - Overleg over het onderdeel cultuur van de OCW-begroting 2008
- 17-12-2007 17-12-2007 09:20 - ChristenUnie Deventer ontwerpt raadszaal
- 14-12-2007 14-12-2007 13:53 - Spijker: Geen staat zonder richting
- 14-12-2007 14-12-2007 11:59 - Het dagboek van Rouvoet over VN Kindertop
- 14-12-2007 14-12-2007 10:47 - Esmé Wiegman op klimaatconferentie in Bali
- 14-12-2007 14-12-2007 09:25 - Nieuwe publicatie: Macht en overtuiging.
- 13-12-2007 13-12-2007 15:08 - Overleg over het programma Veilige Publieke Taak
- 13-12-2007 13-12-2007 13:17 - Overleg over de Scheldeverdragen
- 13-12-2007 13-12-2007 12:58 - Inbreng over verplichte medewerking aan een bloedtest in strafzaken
- 13-12-2007 13-12-2007 12:56 - Inbreng bij verbetering van de rechtsbescherming in asielzaken
- 13-12-2007 13-12-2007 11:01 - Fair trade in eigen land
- 13-12-2007 13-12-2007 10:07 - Bijdrage debat over het burgerinitiatief 'Stop fout vlees'
- 12-12-2007 12-12-2007 16:56 - ‘Heilig huisje van de leraar niet ontzien’
- 12-12-2007 12-12-2007 10:31 - Rouvoet bij VN: meer aandacht voor geweld tegen meisjes
- 12-12-2007 12-12-2007 09:57 - Bijdrage debat begroting Onderwijs, Cultuur en Wetenschap
- 12-12-2007 12-12-2007 09:43 - Speech André Rouvoet VN Kindertop 11 december 2007
- 12-12-2007 12-12-2007 09:37 - Bijdrage debat over de Zuiderzeelijn
- 11-12-2007 11-12-2007 17:37 - ‘Balans tussen zorg en arbeid’
- 11-12-2007 11-12-2007 10:48 - Bijdrage debat begroting Sociale Zaken en Werkgelegenheid
- 10-12-2007 10-12-2007 14:53 - Gert-Jan Segers nieuwe directeur WI ChristenUnie
- 10-12-2007 10-12-2007 13:32 - Overleg over de strategische agenda hoger onderwijs
- 08-12-2007 08-12-2007 10:46 - Gert-Jan Segers nieuwe directeur WI ChristenUnie
- 07-12-2007 07-12-2007 16:01 - ChristenUnie: ‘Eurlings moet even doorpakken’
- 07-12-2007 07-12-2007 11:00 - Ed Anker is heerlijk ontspannen
- 07-12-2007 07-12-2007 08:30 - 'Ontkennen genocide blijft knelpunt toetreden Turkije'
- 06-12-2007 06-12-2007 17:06 - Overleg over het postbesluit
- 06-12-2007 06-12-2007 14:42 - Snelle start bouw vier nieuwe stations
- 06-12-2007 06-12-2007 14:24 - Overleg over de meststoffenwet
- 06-12-2007 06-12-2007 14:22 - Reportage over katoenkinderarbeid in Oezbekistan bij Netwerk
- 06-12-2007 06-12-2007 11:15 - ChristenUnie-fractie presenteert parlementair jaarboek 2006-2007
- 05-12-2007 05-12-2007 13:59 - Bijdrage debat over het uitsluiten van wilsonbekwamen van het kiesrecht
- 05-12-2007 05-12-2007 13:15 - Overleg over het preventiebeleid
- 05-12-2007 05-12-2007 11:16 - Zilvervloot in de strijd tegen schulden
- 05-12-2007 05-12-2007 11:10 - Zelfstandige thuiszorgers krijgen noodoplossing arbeidsverklaring
- 05-12-2007 05-12-2007 09:41 - Overleg over de Raad Algemene Zaken en Externe Betrekkingen
- 04-12-2007 04-12-2007 16:49 - Overleg over leraren
- 04-12-2007 04-12-2007 14:04 - Bijdrage debat vervallen bepalingen voorzitterschap gemeenteraad en provincies
- 04-12-2007 04-12-2007 13:53 - Bijdrage debat begroting Verkeer & Waterstaat
- 04-12-2007 04-12-2007 13:46 - Bijdrage vragenuurtje over de situatie van ZZP'ers in de thuiszorg
- 04-12-2007 04-12-2007 11:10 - ChristenUnie 'op de bres voor 100.000+ gemeenten'
- 04-12-2007 04-12-2007 11:00 - ChristenUnie vertegenwoordigd in stadsregio Rotterdam
- 04-12-2007 04-12-2007 11:00 - Cnossen: 'Niet bespreken gedragscode op congres verstandig'
- 04-12-2007 04-12-2007 09:37 - Bijdrage debat begroting Koninkrijksrelaties
- 03-12-2007 03-12-2007 16:43 - Overleg over de versterking van de positie van het slachtoffer in het strafproces
- 03-12-2007 03-12-2007 16:35 - Overleg over de Scheldeverdragen
- 03-12-2007 03-12-2007 12:28 - Slob: 'Speciaal onderwijs verdient steun op politiek en bestuurlijk niveau'
- 03-12-2007 03-12-2007 10:56 - Reageren op Spijker & Nijhoff
november
- 30-11-2007 30-11-2007 21:02 - Speech Rouvoet bij opening Bijlmerkerk
- 30-11-2007 30-11-2007 20:59 - Nu wordt de Heer zichtbaar geprezen
- 30-11-2007 30-11-2007 18:15 - Besluit mobiliteit 'doorbraak naar kilometerbeprijzing'
- 30-11-2007 30-11-2007 18:09 - Verlengen Uruzgan-missie oké, maar meer wederopbouw door VN
- 30-11-2007 30-11-2007 11:23 - Bijdrage debat over de eigen bijdrage aan de AWBZ
- 29-11-2007 29-11-2007 16:49 - Inbreng bij zorgverlening aan bepaalde groepen (minderjarige) vreemdelingen
- 29-11-2007 29-11-2007 15:28 - Overleg over de ambulancezorg
- 29-11-2007 29-11-2007 15:21 - Overleg over evaluatie belastingherziening 2001
- 29-11-2007 29-11-2007 10:24 - Bijdrage Remmelt de Boer Algemene Financiële Beschouwingen 2008
- 29-11-2007 29-11-2007 10:07 - Overheid moet gezin soms 'aanvullen'
- 28-11-2007 28-11-2007 15:13 - Overleg naar aanleiding van de Argos-uitzendingen over de missie in Afghanistan
- 28-11-2007 28-11-2007 13:10 - Overleg over de Zuiderzeelijn
- 28-11-2007 28-11-2007 10:00 - Bijdrage spoeddebat 1040-urennorm in het voortgezet onderwijs
- 28-11-2007 28-11-2007 09:51 - Bijdrage debat begroting BZK
- 28-11-2007 28-11-2007 09:40 - Kasteel Essenburgh toneel voor herbezinning
- 27-11-2007 27-11-2007 15:06 - Overleg over de nota vernieuwing rijksdienst
- 27-11-2007 27-11-2007 14:37 - Bijdrage debat begroting Wonen, Wijken en Integratie
- 27-11-2007 27-11-2007 11:31 - Taakopdracht Commissie Representatie ChristenUnie is rond
- 27-11-2007 27-11-2007 09:52 - Kamer niet op één lijn over tele-seksdating
- 26-11-2007 26-11-2007 12:49 - Overleg over het media-onderdeel van de begroting OCW
- 26-11-2007 26-11-2007 12:34 - Overleg over de Wet algemene bepaling omgevingsrecht
- 26-11-2007 26-11-2007 09:17 - Na belspel ook seksdating van de buis
- 26-11-2007 26-11-2007 08:54 - Jongerendebat 'Van jeugdgemeenteraad tot Tweede Kamer'
- 24-11-2007 24-11-2007 10:38 - Van Middelkoop let wél op geld
- 23-11-2007 23-11-2007 14:53 - Filip van As kandidaat wethouder ChristenUnie Dronten
- 23-11-2007 23-11-2007 13:31 - Slijtage tanks niet voor rekening Defensie
- 23-11-2007 23-11-2007 13:02 - ChristenUnie wil 'jobcoach' voor jonggehandicapten
- 23-11-2007 23-11-2007 10:28 - Gezinsminister met een missie
- 22-11-2007 22-11-2007 15:26 - Kamer steunt moties ChristenUnie
- 22-11-2007 22-11-2007 11:46 - Bijdrage spoeddebat over het ontslagrecht
- 21-11-2007 21-11-2007 14:56 - Overleg over adaptatie klimaatverandering
- 21-11-2007 21-11-2007 14:53 - Inbreng bij initiatief voorstel over vaderverlof
- 21-11-2007 21-11-2007 14:48 - Overleg over de sojateelt
- 21-11-2007 21-11-2007 13:34 - Overleg over gezichtopname voor reisdocumenten
- 21-11-2007 21-11-2007 11:15 - Bijdrage debat over de verhoging van de uitkering voor arbeidsongeschikten
- 21-11-2007 21-11-2007 10:40 - Bijdrage debat over de Wajong
- 21-11-2007 21-11-2007 10:06 - Bijdrage debat over het belastingplan 2008
- 20-11-2007 20-11-2007 14:15 - Overleg over taxitarieven
- 20-11-2007 20-11-2007 13:04 - Overleg over pre-implantatie en genetische diagnostiek
- 20-11-2007 20-11-2007 11:12 - Bijdrage debat begroting defensie
- 20-11-2007 20-11-2007 10:35 - Bijdrage debat begroting Jeugd en Gezin
- 20-11-2007 20-11-2007 10:00 - Spoor heeft voorrang op wegen
- 19-11-2007 19-11-2007 16:44 - Actieplan tegen zelfdoding onder jongeren
- 19-11-2007 19-11-2007 12:39 - Wetgevingsoverleg over de politie
- 19-11-2007 19-11-2007 12:28 - Overleg over het gemeente- en provinciefonds
- 19-11-2007 19-11-2007 10:54 - ChristenUnie-SGP in college Noordoostpolder
- 17-11-2007 17-11-2007 21:35 - Congres toont ‘eigen stijl’ van ChristenUnie
- 17-11-2007 17-11-2007 21:14 - Speech André Rouvoet op het Ledencongres in Zwolle op 17 november
- 17-11-2007 17-11-2007 21:06 - Speech van Arie Slob voor het Unie- en Ledencongres in Zwolle op 17 november
- 16-11-2007 16-11-2007 12:56 - ChristenUnie krijgt steun voor betaalde arbeid gevangene
- 15-11-2007 15-11-2007 14:56 - Verbied roken in de buurt van kinderen
- 15-11-2007 15-11-2007 13:28 - Overleg over biotechnologie
- 15-11-2007 15-11-2007 10:14 - ChristenUnie komt op voor gevangenen en prostituees
- 14-11-2007 14-11-2007 16:00 - Europees nabuurschapsbeleid
- 14-11-2007 14-11-2007 15:30 - Oekraïne moet orde op zaken stellen
- 14-11-2007 14-11-2007 14:26 - Vragen over uitspraken MNP over Schiphol
- 14-11-2007 14-11-2007 13:22 - Overleg over de privatisering van Schiphol
- 14-11-2007 14-11-2007 12:23 - EU moet leidende positie waarmaken tijdens klimaatconferentie
- 14-11-2007 14-11-2007 10:34 - Bijdrage debat begroting Justitie
- 14-11-2007 14-11-2007 10:31 - Bijdrage debat begroting VWS
- 14-11-2007 14-11-2007 09:00 - Kamer bezuinigt op schijnwerpers na motie ChristenUnie
- 13-11-2007 13-11-2007 16:06 - Algemeen overleg over de evaluatie van de Wet op de jeugdzorg
- 13-11-2007 13-11-2007 15:04 - Gerichte controles Schengengebied nodig
- 13-11-2007 13-11-2007 14:29 - Vragen over problemen in het afvalwatersysteem door vochtige doekjes
- 13-11-2007 13-11-2007 14:04 - Rouvoet: 'We blijven onszelf'
- 13-11-2007 13-11-2007 13:46 - Overleg over de OV-chipkaart
- 13-11-2007 13-11-2007 10:21 - 'ChristenUnie Limburg komt in gemeenteraden'
- 12-11-2007 12-11-2007 16:49 - Voorstel Commissie emissiehandel kan ambitieuzer
- 12-11-2007 12-11-2007 15:10 - Geen grond voor Europese richtlijn bodembeleid
- 12-11-2007 12-11-2007 14:13 - Huizinga: "De kerk is pas kerk als ze er ook voor een ander is”
- 12-11-2007 12-11-2007 13:38 - Overleg over het emancipatiebeleid
- 12-11-2007 12-11-2007 12:14 - ChristenUnie Harderwijk vist fietsen en rommel uit gracht
- 12-11-2007 12-11-2007 12:08 - Wetgevingsoverleg materieel defensie
- 12-11-2007 12-11-2007 11:55 - Wetgevingsoverleg over het belastingplan 2008
- 09-11-2007 09-11-2007 17:27 - Gezonde gezinnen overal belangrijk
- 08-11-2007 08-11-2007 19:40 - ChristenUnie stelt adviescommissie over gedragscode in
- 08-11-2007 08-11-2007 16:39 - Inbreng bij Initiatiefnota van de PVV over immigratie
- 08-11-2007 08-11-2007 13:30 - Overleg over de opdrachtomschrijving van de commissies Elverding en Ruding
- 08-11-2007 08-11-2007 11:59 - Overleg over participatie van jongeren met een handicap
- 08-11-2007 08-11-2007 11:05 - Inbreng bij notitie PVV over immigratie
- 08-11-2007 08-11-2007 10:53 - Bijdrage spoeddebat over toegang tot publicaties van de GPD
- 08-11-2007 08-11-2007 10:46 - Bijdrage spoeddebat over de drukjacht
- 08-11-2007 08-11-2007 10:23 - Bijdrage debat begroting Buitenlandse Zaken
- 07-11-2007 07-11-2007 11:57 - Bijdrage debat begroting VROM
- 07-11-2007 07-11-2007 11:00 - Overleg over het emanciaptiebeleid
- 07-11-2007 07-11-2007 10:39 - ChristenUnie kritisch over controle klimaatambities
- 07-11-2007 07-11-2007 10:14 - Bijdrage spoeddebat over het ontslagrecht
- 07-11-2007 07-11-2007 09:57 - Bijdrage debat deltaplan inburgering
- 06-11-2007 06-11-2007 15:30 - Rouvoet liever braaf dan slaaf
- 06-11-2007 06-11-2007 14:27 - Martha van Abbema-Wijtsma nieuwe wethouder Twenterand
- 06-11-2007 06-11-2007 14:18 - Bijdrage Voordewind aan overleg Personeelstekort Defensie
- 06-11-2007 06-11-2007 13:57 - 'Laat militairen eerste levensjaar kind thuisblijven'
- 06-11-2007 06-11-2007 13:42 - WI ziet ruimte voor cisgenese
- 05-11-2007 05-11-2007 11:28 - Overleg over ontwikkelingssamenwerking
- 05-11-2007 05-11-2007 10:49 - Overleg over de aanleg van de kV380 hoogspanningsverbinding
- 03-11-2007 03-11-2007 09:00 - Bedreigingen Yvette Lont onacceptabel
- 02-11-2007 02-11-2007 22:05 - Lont dient motie niet in
- 02-11-2007 02-11-2007 15:31 - Wij worden geen tweede CDA
- 02-11-2007 02-11-2007 15:03 - Ik zoek de lijn die alles verbindt
- 02-11-2007 02-11-2007 14:39 - ChristenUnie weert geen homo’s uit bestuursfuncties
- 02-11-2007 02-11-2007 11:51 - Geert Jan Spijker in debat over vrijheid van meningsuiting
- 02-11-2007 02-11-2007 10:44 - Nijhoff: Gaat de VVD pro-life? Wilde zwijnen en liberalen, natuur en vrijheid.
- 01-11-2007 01-11-2007 13:23 - Overleg over veiligheid in justitiële inrichtingen
- 01-11-2007 01-11-2007 13:18 - Overleg over het asielbeleid
- 01-11-2007 01-11-2007 12:55 - Inbreng bij Grondwetswijziging om EU-verdragen goed te keuren bij 2/3 meerderheid
- 01-11-2007 01-11-2007 10:51 - Inbreng bij vereenvoudiging premieheffing werknemersverzekeringen
- 01-11-2007 01-11-2007 10:33 - Bijdrage debat actieplan polarisatie en radicalisering
- 01-11-2007 01-11-2007 10:24 - Reactie op mailing Yvette Lont
oktober
- 31-10-2007 31-10-2007 20:40 - Esmé Wiegman bezoekt Tanzania
- 31-10-2007 31-10-2007 14:22 - Inbreng bij de Scheldeverdragen
- 31-10-2007 31-10-2007 14:13 - Inbreng bij wijziging Wet algemene Rijksbelastingen
- 31-10-2007 31-10-2007 14:00 - Arie Slob op de Antillen (3)
- 31-10-2007 31-10-2007 11:57 - Overleg over bestrijding van kinderporno op internet
- 31-10-2007 31-10-2007 10:38 - Inbreng bij wijziging Wet bezwaarplicht telecommunicatiegegevens
- 31-10-2007 31-10-2007 10:35 - Vragen over de Landelijke Palestina Conferentie
- 31-10-2007 31-10-2007 10:04 - Bijdrage debat begroting LNV
- 31-10-2007 31-10-2007 09:55 - Bijdrage debat over kindermishandeling
- 31-10-2007 31-10-2007 09:34 - ChristenUnie komt op voor het recht op sociale werkvoorziening
- 30-10-2007 30-10-2007 14:08 - Bijdrage debat wijziging WSW
- 30-10-2007 30-10-2007 13:53 - Bijdrage debat capaciteit op het spoor
- 30-10-2007 30-10-2007 13:21 - ChristenUnie vraagt door over handelsmissie en kinderarbeid India
- 30-10-2007 30-10-2007 11:44 - Lohman Prijs voor Stefan Paas
- 29-10-2007 29-10-2007 14:23 - Vragen over de handelsmissie naar India
- 29-10-2007 29-10-2007 10:22 - Overleg over de nota 'Schoon en zuinig'
- 29-10-2007 29-10-2007 10:00 - ChristenUnie wil Guantanamo-tribunaal
- 29-10-2007 29-10-2007 09:00 - 'Kerk kan helpen bij opvoeding'
- 26-10-2007 26-10-2007 21:10 - Garantiefonds als stimulans voor energie-innovaties
- 26-10-2007 26-10-2007 16:07 - Waar laten we ons afval?
- 26-10-2007 26-10-2007 14:00 - Arie Slob op de Antillen (2)
- 26-10-2007 26-10-2007 13:16 - Vragen over de bewegwijzering op wegen richting Zeeuws-Vlaanderen
- 26-10-2007 26-10-2007 11:17 - Leek Milleniumgemeente op initiatief ChristenUnie
- 26-10-2007 26-10-2007 10:18 - Geert Jan Spijker in Christianisme Aujourd'hui
- 26-10-2007 26-10-2007 08:00 - Aandacht voor frisse lucht in Europa
- 25-10-2007 25-10-2007 12:47 - Europese begroting onvoldoende toegespitst op kerntaken
- 25-10-2007 25-10-2007 09:00 - PerspectieF-lid Wouter verkozen tot nieuwe VN Jongerenvertegenwoordiger
- 24-10-2007 24-10-2007 19:18 - Arabische steun onmisbaar bij vredesproces Midden-Oosten
- 24-10-2007 24-10-2007 14:17 - Staat Servie zichzelf in de weg?
- 24-10-2007 24-10-2007 11:30 - Arie Slob op de Antillen
- 24-10-2007 24-10-2007 10:36 - Bijdrage debat over de OZB
- 23-10-2007 23-10-2007 18:06 - Intolerantie bedreigt religieuze minderheden in Turkije
- 23-10-2007 23-10-2007 16:50 - Vragen over kinderarbeid in India
- 23-10-2007 23-10-2007 15:14 - ChristenUnie wil dubbelspoor op Valleilijn
- 23-10-2007 23-10-2007 10:50 - College Nunspeet ontvangt Tweede Kamerfractie ChristenUnie
- 22-10-2007 22-10-2007 20:37 - Verkleinen risico´s pesticiden is belangrijker dan gebruik verminderen
- 22-10-2007 22-10-2007 18:27 - Een extra zetel in het Europees Parlement
- 22-10-2007 22-10-2007 16:35 - Rouvoet: ‘Christen moet grenzen stellen’
- 22-10-2007 22-10-2007 11:44 - Vragen over de spoorcapaciteit op de Valleilijn
- 22-10-2007 22-10-2007 09:18 - Burgemeester Visser neemt afscheid
- 19-10-2007 19-10-2007 15:27 - WI over toekomst van Europa
- 19-10-2007 19-10-2007 15:18 - Kabinet wil alcoholgebruik jeugd hard aanpakken
- 19-10-2007 19-10-2007 13:18 - Gemeenten willen strenger alcoholbeleid jeugd
- 19-10-2007 19-10-2007 10:02 - OV-chipkaart in alle taxi’s
- 18-10-2007 18-10-2007 15:58 - ChristenUnie eist richtlijn embryo-adoptie
- 18-10-2007 18-10-2007 15:22 - Overleg over de Milieuraad
- 18-10-2007 18-10-2007 13:11 - Overleg over schippersinternaten
- 18-10-2007 18-10-2007 13:00 - Overleg over kansspelen
- 18-10-2007 18-10-2007 12:05 - Overleg deltaplan inburgering
- 18-10-2007 18-10-2007 11:48 - Overleg over kindermishandeling
- 18-10-2007 18-10-2007 11:31 - Inbreng bij wijziging Pensioenwet
- 18-10-2007 18-10-2007 10:47 - Inbreng bij belastingplan 2008
- 18-10-2007 18-10-2007 10:41 - Inbreng bij overige fiscale maatregelen 2008
- 17-10-2007 17-10-2007 15:13 - Overleg over het SER-advies arbeidsmigratiebeleid
- 17-10-2007 17-10-2007 13:25 - Lezing Rob Nijhoff in Roemenië
- 17-10-2007 17-10-2007 13:15 - ‘Laat gezin vrij in verdelen arbeid en zorg’
- 17-10-2007 17-10-2007 13:04 - Overleg over de Europese Raad
- 17-10-2007 17-10-2007 10:33 - Bijdrage debat over de basisbeurs
- 16-10-2007 16-10-2007 14:00 - Arie Slob spreekt in Residentiepauzedienst
- 16-10-2007 16-10-2007 13:57 - Memo Ernst Cramer Intensieve veehouderij (LOG's)
- 16-10-2007 16-10-2007 13:50 - Bijdrage debat begroting Economische Zaken
- 16-10-2007 16-10-2007 12:00 - Bijdrage Schuurman Algemene Beschouwingen Eerste Kamer
- 16-10-2007 16-10-2007 11:09 - Vragen over het talenbeleid in de Europese Unie
- 15-10-2007 15-10-2007 15:10 - ChristenUnie maatschappelijke stageplek voor Willem, Mark en Ruben
- 15-10-2007 15-10-2007 14:42 - Wetgevingsoverleg LNV-begroting 2008
- 15-10-2007 15-10-2007 13:55 - Statenmiddag in teken van jeugdzorg
- 15-10-2007 15-10-2007 12:08 - Vragen over digitale televisiepakketten
- 12-10-2007 12-10-2007 17:00 - ChristenUnie blij met 'nuancering' aanpak dubbele nationaliteit
- 12-10-2007 12-10-2007 11:59 - Spijker: Help Nederland naar de vernieuwing
- 12-10-2007 12-10-2007 11:11 - “We moeten niet te snel in extremen gaan spreken”
- 11-10-2007 11-10-2007 15:41 - Boek ‘Vrouwen in de politiek’ een ‘verfrissende bijdrage’
- 11-10-2007 11-10-2007 14:52 - Overleg over jeugdwerkloosheid
- 11-10-2007 11-10-2007 14:22 - Vragen over de verkoop van internationale treinkaartjes
- 11-10-2007 11-10-2007 13:16 - Inbreng bij initiatiefvoorstel verbod op seks met dieren
- 11-10-2007 11-10-2007 12:54 - Overleg over Prep Camps
- 11-10-2007 11-10-2007 12:03 - Inbreng bij wet deskundige in strafzaken
- 11-10-2007 11-10-2007 11:57 - Inbreng bij wijziging van arbeidsongeschiktheidswetten
- 11-10-2007 11-10-2007 11:51 - Bijdrage debat vertragingen A73
- 11-10-2007 11-10-2007 11:43 - Bijdrage debat buitengewone uitgaven chronisch zieken en gehandicapten
- 10-10-2007 10-10-2007 17:14 - ChristenUnie sceptisch over plannen Schiphol
- 10-10-2007 10-10-2007 16:25 - Belder vraagt aandacht voor christenen in Gaza
- 10-10-2007 10-10-2007 14:44 - Overleg over de spoorcapaciteit
- 10-10-2007 10-10-2007 14:35 - Overleg over de Raad Algemene Zaken en Externe Betrekkingen
- 10-10-2007 10-10-2007 14:21 - Vragen over de nieuwe Indiase anti-bekeringswet
- 10-10-2007 10-10-2007 11:41 - Bijdrage debat aanbestedingen rijksoverheid
- 10-10-2007 10-10-2007 11:32 - Bijdrage debat begroting Algemene Zaken
- 10-10-2007 10-10-2007 10:11 - Dienstbare samenleving nu online beschikbaar
- 09-10-2007 09-10-2007 14:30 - Overleg over het urgentieprogramma Randstad
- 09-10-2007 09-10-2007 14:29 - Bijdrage spoeddebat beveiliging Hirsi Ali in het buitenland
- 05-10-2007 05-10-2007 19:20 - No-claim maakt plaats voor eigen risico. Waarom?
- 05-10-2007 05-10-2007 16:52 - Inbreng bij Wet bevordering eigen woning bezit
- 05-10-2007 05-10-2007 16:20 - 'Creationisme gevaar voor onze beschaving'
- 05-10-2007 05-10-2007 14:39 - Vragen over het stoppen van de begeleide omgangsregeling
- 05-10-2007 05-10-2007 13:15 - Beperkt treinverkeer onacceptabel
- 05-10-2007 05-10-2007 11:38 - "Onlangs heb ik een WI-publicatie aan de minister gegeven"
- 05-10-2007 05-10-2007 11:21 - Vragen over het stoppen van de begeleide omgangsregeling
- 05-10-2007 05-10-2007 10:54 - Westen moet Taiwan meer steunen
- 04-10-2007 04-10-2007 15:38 - ChristenUnie: vergelijking met ‘taliban’ ongehoord
- 04-10-2007 04-10-2007 14:36 - Inbreng over de vogelgriep
- 04-10-2007 04-10-2007 14:21 - Overleg over de deregulering van het taxivervoer
- 04-10-2007 04-10-2007 14:20 - Overleg over de Turske dienstplicht
- 04-10-2007 04-10-2007 14:19 - Bijdrage spoeddebat referendum nieuw Europees verdrag
- 04-10-2007 04-10-2007 13:26 - Overleg over de bestrijding van kinderporno op internet
- 04-10-2007 04-10-2007 12:44 - Een referendum is geen speeltje
- 04-10-2007 04-10-2007 11:34 - Overleg over de uitvoering van de WMO
- 03-10-2007 03-10-2007 18:18 - Kabinet akkoord met wensen ChristenUnie
- 03-10-2007 03-10-2007 16:12 - Overleg over de marktwerking in het stedelijk OV
- 03-10-2007 03-10-2007 16:09 - Vragen over het onbreken van buitenruimten in nieuwbouwwoningen
- 03-10-2007 03-10-2007 15:29 - Vragen over de sluiting van coffeeshops nabij scholen
- 03-10-2007 03-10-2007 14:33 - Overleg over het electronisch kinddossier
- 03-10-2007 03-10-2007 14:29 - Vragen over de spoorcapaciteit 2008
- 03-10-2007 03-10-2007 13:59 - Inbreng bij versterking patiënten,- gehandicapten- en ouderenorganisaties
- 03-10-2007 03-10-2007 13:08 - Overleg over toezicht door de inspectie van het onderwijs
- 03-10-2007 03-10-2007 09:53 - Protest tegen kinderarbeid in India
- 02-10-2007 02-10-2007 21:19 - Bijdrage Algemene Financiële Beschouwingen
- 02-10-2007 02-10-2007 16:31 - Vragen over de verdeling van de capaciteit op het spoor
- 02-10-2007 02-10-2007 16:28 - Inbreng bij wijziging Wet werk en bijstand bij langer verblijf buiten Nederland
- 02-10-2007 02-10-2007 16:25 - Inbreng bij wijziging Wet werk en bijstand
september
- 29-09-2007 29-09-2007 19:10 - Het Waterloopleinakkoord: Stop kinderarbeid nu
- 29-09-2007 29-09-2007 18:05 - Politiek van de hoop
- 29-09-2007 29-09-2007 17:57 - Arie Slob: christelijke politiek is niet ideologisch
- 29-09-2007 29-09-2007 15:45 - Politici : deel je macht!
- 29-09-2007 29-09-2007 10:30 - 'Er is weer moreel leiderschap'
- 28-09-2007 28-09-2007 14:12 - Immigratie; een stimulans voor de Europese economie?
- 28-09-2007 28-09-2007 14:00 - Afgedankte schepen ontsieren stranden in Azië
- 28-09-2007 28-09-2007 13:36 - Vragen over drinkwatervoorzieningen Balkan-regio
- 28-09-2007 28-09-2007 11:57 - ‘Armoede geen argument voor kinderuitbuiting’
- 27-09-2007 27-09-2007 17:59 - ChristenUnie presenteert actieplan 'Waterloopleinakkoord' tegen kinderarbeid
- 27-09-2007 27-09-2007 14:21 - Media-rapport WI: 'Het Jeugdjournaal doet het al'
- 27-09-2007 27-09-2007 14:05 - Overleg over zwerfaval en verpakkingen
- 27-09-2007 27-09-2007 10:46 - Bijdrage debat over regelgeving omtrent burger- en militaire luchthavens
- 27-09-2007 27-09-2007 10:36 - Bijdrage debat zorgintensieve zorg
- 27-09-2007 27-09-2007 09:00 - ‘Jonge mensen moeten zich kunnen ontwikkelen’
- 27-09-2007 27-09-2007 08:15 - ChristenUnie wil instelling mediacode
- 26-09-2007 26-09-2007 16:26 - Situatie in Birma
- 26-09-2007 26-09-2007 15:36 - Algemeen overleg over de politie
- 26-09-2007 26-09-2007 13:49 - Overleg over de uitvoering van de pardonregeling
- 26-09-2007 26-09-2007 13:39 - VS en Europa moeten handen ineen slaan tegen terrorisme
- 26-09-2007 26-09-2007 12:24 - 'Maidenspeech' Flora Lagerwerf in Eerste Kamer
- 26-09-2007 26-09-2007 11:50 - Kinderuitbuiting bestrijden via de vakbonden
- 26-09-2007 26-09-2007 11:40 - Lagerwerf debuteert als vrouwelijk spreker voor SGP en ChristenUnie
- 26-09-2007 26-09-2007 10:59 - Vragen over overdracht kerkelijke goederen aan Eritrese autoriteiten
- 26-09-2007 26-09-2007 10:52 - Overleg over krachtwijken
- 26-09-2007 26-09-2007 10:28 - Bijdrage debat Invoeringswet ruimtelijke ordening
- 26-09-2007 26-09-2007 10:23 - Bijdrage debat vervanging no-claim teruggave
- 26-09-2007 26-09-2007 09:58 - Bijdrage debat kwaliteit brandweerpersoneel
- 26-09-2007 26-09-2007 08:07 - Gas-coördinator Van Aartsen moet Rusland op afstand houden
- 25-09-2007 25-09-2007 12:52 - ChristenUnie steunt kabinetsbesluit over EU-verdrag
- 25-09-2007 25-09-2007 11:59 - Voedsel zonder kinderarbeid is wel zo fair
- 25-09-2007 25-09-2007 09:49 - Kwaliteit speelgoed uit China laat te wensen over
- 24-09-2007 24-09-2007 19:29 - Europese spoorwegmarkt een stapje dichterbij
- 24-09-2007 24-09-2007 17:48 - Biobrandstof niet altijd milieuvriendelijk
- 24-09-2007 24-09-2007 17:36 - Kinderarbeid duidt op veel grotere problemen
- 24-09-2007 24-09-2007 14:49 - Startschot voor ChristenUnie Harlingen
- 24-09-2007 24-09-2007 14:37 - Cynthia Ortega - lid van de commissie parlementair onderzoek onderwijsvernieuwingen
- 21-09-2007 21-09-2007 17:22 - Belder vraagt aandacht voor de positie van christenen in Turkmenistan
- 21-09-2007 21-09-2007 11:36 - ChristenUnie Groningen wil expertmeeting over alcoholmisbruik onder jongeren
- 20-09-2007 20-09-2007 12:00 - Nieuw college in Enkhuizen
- 20-09-2007 20-09-2007 11:34 - Inbreng bij schrappen maximering OZB
- 19-09-2007 19-09-2007 19:05 - Tekst Bijdrage Arie Slob Algemene Politieke Beschouwingen 2007
- 19-09-2007 19-09-2007 17:36 - Algemene Politieke Beschouwingen: ChristenUnie wil meer geld voor gezin
- 19-09-2007 19-09-2007 17:18 - Inbreng bij wijziging WSW
- 19-09-2007 19-09-2007 11:05 - Huizinga gaat voor groei in kwaliteit en capaciteit OV
- 18-09-2007 18-09-2007 17:23 - Slob: 'Dit beleid is op toekomst berekend'
- 18-09-2007 18-09-2007 15:15 - Rouvoet besteedt 1,3 miljard aan kindgebonden budget
- 17-09-2007 17-09-2007 21:15 - Samenwerken heeft meerwaarde!
- 17-09-2007 17-09-2007 13:31 - Voorstel burgerpanel ChristenUnie Zwartewaterland krijgt vervolg
- 17-09-2007 17-09-2007 11:36 - ‘Ouders kunnen niet grenzeloos hun gang gaan’
- 13-09-2007 13-09-2007 16:36 - ChristenUnie bezorgd over versuffen van patiënten
- 13-09-2007 13-09-2007 14:26 - Nijhoff: Nieuwe inquisitie vanuit de ‘uni’ van Utrecht
- 13-09-2007 13-09-2007 14:11 - Zorgenkindjes uit Roemenië en Bulgarije
- 13-09-2007 13-09-2007 11:54 - Inbreng bij uitbreiding duur adoptieverlof interlandelijke adoptie
- 13-09-2007 13-09-2007 11:49 - Inbreng bij wijziging douanewetgeving
- 12-09-2007 12-09-2007 12:53 - Bijdrage spoeddebat varkenstransporten
- 12-09-2007 12-09-2007 12:04 - Bijdrage debat Wet tijdelijk huisverbod
- 12-09-2007 12-09-2007 10:03 - Rapport Blokland: Geen ongecontroleerde export chemicaliën naar derde wereld
- 11-09-2007 11-09-2007 14:57 - Raadslid Henk van Gelder neemt afscheid
- 11-09-2007 11-09-2007 11:12 - ‘Medische ethiek: keer ten goede’
- 11-09-2007 11-09-2007 11:00 - Snel bijlerende minister krijgt controle op Defensie
- 07-09-2007 07-09-2007 21:25 - Wijde blik over het Water
- 07-09-2007 07-09-2007 17:10 - Stevig inzetten op duurzaamheid
- 07-09-2007 07-09-2007 16:09 - Partijbestuur en Lont op één lijn
- 06-09-2007 06-09-2007 16:47 - Overleg over het cultuurbeleid
- 06-09-2007 06-09-2007 16:42 - Overleg over het urgentieprogramma Randstad
- 06-09-2007 06-09-2007 16:35 - Overleg over de buitenschoolse opvang
- 06-09-2007 06-09-2007 11:27 - Bijdrage debat over islamitisch activisme
- 06-09-2007 06-09-2007 11:16 - Spoeddebat jeugdzorg
- 05-09-2007 05-09-2007 17:59 - ‘Breder hulpaanbod bij ongewenste zwangerschap’
- 05-09-2007 05-09-2007 17:54 - Rolstoel in auto moet aan strengere eisen voldoen
- 05-09-2007 05-09-2007 16:27 - Overleg over de Nota Ruimte
- 05-09-2007 05-09-2007 16:19 - Overleg over modernisering reclasseringsrecht
- 05-09-2007 05-09-2007 15:58 - Overleg Midden-Oosten
- 05-09-2007 05-09-2007 15:52 - Efficient watergebruik om woestijnvorming tegen te gaan
- 05-09-2007 05-09-2007 11:04 - Inbreng bij leerlinggebonden financiering
- 05-09-2007 05-09-2007 11:00 - Harmonieuze relatie met China maar niet tegen elke prijs!
- 05-09-2007 05-09-2007 10:49 - Inbreng bij wijziging voertuigreglement
- 05-09-2007 05-09-2007 07:30 - Evaluatie maatregelen tegen terrorisme
- 04-09-2007 04-09-2007 09:48 - Vrachtvervoer in Europa
- 03-09-2007 03-09-2007 12:15 - ChristenUnie Oldebroek wil autoluwe zondag
augustus
- 31-08-2007 31-08-2007 16:58 - Rouvoet over 'Maatschappelijk Leiderschap'
- 31-08-2007 31-08-2007 14:58 - Partijbestuur accepteert uitleg Yvette Lont aan Gaykrant
- 30-08-2007 30-08-2007 12:24 - Reactie op artikel ‘CU-raadslid wenst homo's 'geestelijke' dood' (Gaykrant)
- 29-08-2007 29-08-2007 11:40 - WI publicatie over media
- 28-08-2007 28-08-2007 20:11 - ChristenUnie verwacht veel van plannen spoor
- 28-08-2007 28-08-2007 09:54 - Besparingsbijdrage voor een scootermobiel
- 27-08-2007 27-08-2007 13:24 - Vragen over de spoortunnel in Delft
- 27-08-2007 27-08-2007 11:22 - Spijker: Tegen een overvloed aan overheid
- 23-08-2007 23-08-2007 17:22 - ChristenUnie wil spoortunnel Delft direct viersporig
- 23-08-2007 23-08-2007 16:53 - Reces goed besteed
- 23-08-2007 23-08-2007 13:44 - The influence of C’axent grows steadily
- 23-08-2007 23-08-2007 13:06 - Invloed C'axent groeit
- 23-08-2007 23-08-2007 09:38 - Voordewind wil beter onderzoek naar kruisigingen
- 23-08-2007 23-08-2007 09:30 - Aanbesteding Rijksmuseum voor de kerst rond
- 21-08-2007 21-08-2007 08:00 - Rouvoet krijgt warm onthaal op Flevo
- 20-08-2007 20-08-2007 13:46 - Advies n.a.v. het rapport 'De eerste overheid'
- 20-08-2007 20-08-2007 10:00 - Partijbureau directeur Henk van Rhee maakt overstap naar Heil des Volks
- 20-08-2007 20-08-2007 09:59 - Slob debatteert over kerk en staat op Flevo
- 17-08-2007 17-08-2007 14:20 - DenkWijzer archief online
- 17-08-2007 17-08-2007 10:46 - Rouvoet bezorgd om drankmisbruik jeugd
- 16-08-2007 16-08-2007 17:11 - Kabinet moet koopkracht ouderen beschermen
- 16-08-2007 16-08-2007 16:04 - Cramer wil kenteken en rijbewijs voor tractor
- 15-08-2007 15-08-2007 14:32 - Scholen mogen consequent toelatingsbeleid voeren
- 14-08-2007 14-08-2007 13:22 - Onderwijs thema volgende DenkWijzer
- 13-08-2007 13-08-2007 15:53 - Koranverbod in strijd met godsdienstvrijheid
- 09-08-2007 09-08-2007 16:52 - ChristenUnie Kaderschool gooit hoge ogen
- 07-08-2007 07-08-2007 14:50 - Workshop betutteling
- 06-08-2007 06-08-2007 16:54 - Tweede Kamerlid Voordewind in Amerika
- 01-08-2007 01-08-2007 12:29 - Vernieuwe website
juli
- 20-07-2007 20-07-2007 16:44 - Overleg over raming der Tweede Kamer 2007
- 20-07-2007 20-07-2007 13:27 - Deur open voor niet-westerse predikanten
- 19-07-2007 19-07-2007 14:00 - Inbreng bij invoering correctief referendum
- 19-07-2007 19-07-2007 10:31 - Inbreng bij drempel voor referendum
- 18-07-2007 18-07-2007 16:25 - Burgemeester Alssema van Staphorst herbenoemd
- 17-07-2007 17-07-2007 10:27 - Christenen in Irak gekruisigd
- 14-07-2007 14-07-2007 17:45 - Nijhoff: Weg met teksten in de polis-tiek
- 13-07-2007 13-07-2007 15:51 - Vragen over de restauratie van het Rijksmuseum
- 13-07-2007 13-07-2007 13:25 - 'Ernstige' vertraging voor Rijksmuseum
- 12-07-2007 12-07-2007 15:47 - Strengere controle op naleving vervoersbeleid EU
- 12-07-2007 12-07-2007 10:47 - Oekraine en de EU
- 11-07-2007 11-07-2007 14:00 - Nieuw leven voor 'Doe-normaal-contract'
- 10-07-2007 10-07-2007 19:17 - Bijdrage debat wetsvoorstel inzake toezicht particulier onderwijs
- 10-07-2007 10-07-2007 16:54 - Geen handgemaakte barometers meer
- 10-07-2007 10-07-2007 16:51 - Handelsbetrekkingen met China
- 09-07-2007 09-07-2007 10:07 - Water uit een regenton
- 06-07-2007 06-07-2007 21:19 - Remco Oosterhoff politiek talent 2007
- 06-07-2007 06-07-2007 12:15 - Bijdrage voortgezet algemeen overleg over onderhoud van wegen
- 06-07-2007 06-07-2007 10:46 - ChristenUnie kritisch over kolencentrales
- 05-07-2007 05-07-2007 19:42 - ChristenUnie plaatst zesde ‘corridor’ op knelpuntenlijst
- 05-07-2007 05-07-2007 16:14 - Overleg over het spoor
- 05-07-2007 05-07-2007 13:37 - Bijdrage voortgezet algemeen overleg over netwerkaanpak spoor
- 05-07-2007 05-07-2007 13:27 - Bijdrage debat over de embargoregeling op Prinsjesdag
- 05-07-2007 05-07-2007 12:27 - Bijdrage voortgezet algemeen overleg over kolencentrales
- 05-07-2007 05-07-2007 12:21 - Bijdrage voortgezet algemeen overleg over synthetische drugs
- 05-07-2007 05-07-2007 10:36 - Inbreng bij Schelde-estuarium
- 04-07-2007 04-07-2007 21:17 - Win-win situatie voor ontslagrecht
- 04-07-2007 04-07-2007 16:49 - Omstreden EU-promotiefilmpje verwijderen van ‘EUTube’
- 04-07-2007 04-07-2007 16:09 - Overleg over staatkundige vernieuwing
- 04-07-2007 04-07-2007 16:04 - Overleg over het beleidsprogramma Jeugd & Gezin
- 04-07-2007 04-07-2007 10:41 - Een sterk leger kost geld
- 04-07-2007 04-07-2007 10:23 - Zet in op gezinnen, preventie en regie
- 04-07-2007 04-07-2007 10:15 - Bijdrage debat over SIBA-scholen
- 04-07-2007 04-07-2007 10:08 - Bijdrage debat over de participatietop
- 03-07-2007 03-07-2007 20:45 - Elburg krijgt opnieuw ChristenUnie-burgemeester
- 03-07-2007 03-07-2007 15:55 - Overleg over vermeende martelingen door Nederlandse militairen in Irak
- 03-07-2007 03-07-2007 15:49 - Overleg over hangjongeren
- 03-07-2007 03-07-2007 15:23 - Overleg over kolencentrales
- 03-07-2007 03-07-2007 14:34 - ChristenUnie: zet in op gezinnen, preventie en regie
- 03-07-2007 03-07-2007 11:50 - WI bezint zich op positie media
- 03-07-2007 03-07-2007 11:04 - Bijdrage debat over de voorjaarsnota 2007
- 03-07-2007 03-07-2007 10:20 - ChristenUnie ‘draait’ niet om Europa
- 03-07-2007 03-07-2007 09:35 - Overleg over verlenging militaire uitzendingen
- 02-07-2007 02-07-2007 16:34 - Overleg over fiscale fascilitering banksparen
- 02-07-2007 02-07-2007 10:13 - Overleg over Afghanistan
juni
- 30-06-2007 30-06-2007 07:19 - 'Geen toilet, wel basisvoorziening'
- 29-06-2007 29-06-2007 10:54 - “Met jongeren kun je áltijd debatteren
- 28-06-2007 28-06-2007 16:35 - Overleg over mantelzorgers
- 28-06-2007 28-06-2007 16:31 - Overleg over de WMO
- 28-06-2007 28-06-2007 16:09 - Pleidooi voor relatiecursussen
- 28-06-2007 28-06-2007 16:02 - Statenfractie ChristenUnie Groningen pleit voor meer WSW'ers bij provincie
- 28-06-2007 28-06-2007 15:24 - Overleg over het Nationaal Historisch Museum
- 28-06-2007 28-06-2007 14:52 - Overleg over jaarverslagen V&W 2006 en Infrastructuurfonds 2006
- 28-06-2007 28-06-2007 14:42 - Overleg over de evaluatie van de Gaswet
- 28-06-2007 28-06-2007 13:29 - Overleg over Iran
- 28-06-2007 28-06-2007 11:44 - Bijdrage debat over de gesloten jeugdzorg
- 28-06-2007 28-06-2007 11:37 - Bijdrage debat over dierenrechtenactivisme
- 27-06-2007 27-06-2007 17:28 - Zet in op gezinnen, preventie en regie
- 27-06-2007 27-06-2007 16:16 - Twee vaders voor adoptief kind onwenselijk
- 27-06-2007 27-06-2007 16:14 - Overleg over het mestbeleid
- 27-06-2007 27-06-2007 16:11 - Overleg over synthetische drugs
- 27-06-2007 27-06-2007 16:06 - Overleg over duurzaam hout
- 27-06-2007 27-06-2007 15:05 - Overleg over marktwerking in het stads- en streekvervoer
- 27-06-2007 27-06-2007 14:58 - Overleg over jeugdzorg en wachtlijsten
- 27-06-2007 27-06-2007 13:27 - Inbreng bij wijziging WEB en Wet studiefinanciering 2000
- 27-06-2007 27-06-2007 11:21 - Bijdrage debat verslag Europese Top
- 27-06-2007 27-06-2007 11:12 - Bijdrage debat over adoptie
- 26-06-2007 26-06-2007 13:57 - Overleg over Schiphol
- 26-06-2007 26-06-2007 11:03 - Bijdrage debat over leerlinggebonden financiering
- 26-06-2007 26-06-2007 10:10 - Spijker: De eeuw van mijn grootvader
- 26-06-2007 26-06-2007 09:25 - ChristenUnie Arnhem in actie tegen te ambitieus plan Rijnboog
- 25-06-2007 25-06-2007 15:59 - Overleg over zandgebieden
- 25-06-2007 25-06-2007 13:38 - Vragen over overheidssteun aan Nederlandse bedrijven die exporteren naar Iran
- 25-06-2007 25-06-2007 12:19 - ChristenUnie Appingedam maakt herstart
- 23-06-2007 23-06-2007 12:41 - 'Nee-stem heeft effect gehad'
- 22-06-2007 22-06-2007 14:56 - Tevreden met kindgebondenbudget
- 22-06-2007 22-06-2007 13:46 - Vragen over ontheemdenproblematiek Columbia
- 22-06-2007 22-06-2007 10:11 - 'Iedereen kende de risico's'
- 21-06-2007 21-06-2007 17:42 - Hardenberg ‘millenniumproof’ dankzij ChristenUnie
- 21-06-2007 21-06-2007 14:39 - Evaluatie: "DenkWijzer heeft diepgang en is relevant"
- 21-06-2007 21-06-2007 14:10 - Inbreng bij verblijf vanwege religieuze doeleinden
- 21-06-2007 21-06-2007 10:53 - Bijdrage debat over de participatietop
- 21-06-2007 21-06-2007 10:48 - Bijdrage debat over het kindgebonden budget
- 21-06-2007 21-06-2007 10:31 - Bijdrage wijziging Embryowet
- 20-06-2007 20-06-2007 20:41 - ChristenUnie ontmoet Bisschoppenconferentie
- 20-06-2007 20-06-2007 19:35 - Politieke wil ontbreekt om immigratieprobleem aan te pakken
- 20-06-2007 20-06-2007 15:48 - Overleg over bewegingsonderwijs in het primair onderwijs
- 20-06-2007 20-06-2007 15:43 - Overleg over gewichtenregeling in het onderwijs
- 20-06-2007 20-06-2007 15:26 - Overleg over zwerfval en verpakkingen
- 20-06-2007 20-06-2007 15:07 - Nederlands pensioenstelsel exporteren naar andere lidstaten
- 20-06-2007 20-06-2007 14:38 - Overleg over de Decembernota 2006 Verkeer & Waterstaat
- 20-06-2007 20-06-2007 12:18 - Overleg over jaarverslag LNV 2006
- 20-06-2007 20-06-2007 10:25 - Roel Kuiper bijt spits af in Eerste Kamer
- 20-06-2007 20-06-2007 10:10 - Meer dan krenten uit de pap
- 20-06-2007 20-06-2007 10:09 - Bijdrage debat activering mensen in ziektewet
- 20-06-2007 20-06-2007 10:00 - Bijdrage debat over de agenda van de Europese Top
- 19-06-2007 19-06-2007 13:06 - Vertrouwen in defensie ongeschonden
- 19-06-2007 19-06-2007 12:30 - Esmé Wiegman: Residentiepauzedienst
- 19-06-2007 19-06-2007 09:48 - Bijdrage debat over het Beleidsprogramma 2007-2011
- 19-06-2007 19-06-2007 08:54 - Situatie Palestijnse gebieden
- 18-06-2007 18-06-2007 16:45 - Economische en commerciële betrekkingen met Rusland
- 18-06-2007 18-06-2007 13:09 - Reactie Rouvoet op column in Buitenhof
- 18-06-2007 18-06-2007 12:04 - Notaoverleg over initiatiefnota 'Alles van waarde is weerbaar'
- 15-06-2007 15-06-2007 14:18 - Wezenfonds voor Afrika
- 15-06-2007 15-06-2007 13:36 - Groen van Prinstererlezing goed ontvangen
- 15-06-2007 15-06-2007 10:50 - Bijdrage spoeddebat over de handelsmissie naar Iran
- 15-06-2007 15-06-2007 10:39 - Huizinga: Binnenvaart heeft veel toekomst
- 14-06-2007 14-06-2007 18:08 - Concrete acties én een leidinggevende overheid
- 14-06-2007 14-06-2007 15:40 - Vragen over kunstmatig wegwerken wachtlijsten in jeugdzorg
- 14-06-2007 14-06-2007 13:43 - Bijdrage debat over gedragsbeïnvloeding jeugdigen
- 14-06-2007 14-06-2007 12:25 - Sytze Faber: "ChristenUnie moet constante factor worden"
- 14-06-2007 14-06-2007 11:09 - Essaybundel "Frisse lucht" gepresenteerd
- 14-06-2007 14-06-2007 11:05 - ND: "CU-pleidooi voor nieuw referendum"
- 14-06-2007 14-06-2007 10:52 - Overleg over de RAZEB
- 14-06-2007 14-06-2007 10:47 - Inbreng bij wijziging van de Natuurbeschermingswet 1998
- 14-06-2007 14-06-2007 10:39 - Vragen over Olympische kinderarbeid
- 13-06-2007 13-06-2007 15:55 - Vragen over SF6-gebruik
- 13-06-2007 13-06-2007 15:22 - Raad Hardenberg akkoord met ChristenUnie-initiatief Millenniumgemeente
- 13-06-2007 13-06-2007 14:18 - Vragen over de toename van het gebruik van SF6-installaties
- 13-06-2007 13-06-2007 13:32 - Erkenning Israël cruciaal voor vrede
- 13-06-2007 13-06-2007 13:26 - Bijdrage spoeddebat over benoeming Hoogervorst als bestuursvoorzitter AFM
- 13-06-2007 13-06-2007 13:17 - Bijdrage debat over knelpunten bij leerlinggebonden financiering
- 12-06-2007 12-06-2007 15:58 - Beëdiging Eerste Kamerleden
- 12-06-2007 12-06-2007 14:28 - Overlege over aanleg- en onderhoud van wegen
- 12-06-2007 12-06-2007 13:40 - Frans Hamelink nieuwe gedeputeerde ChristenUnie Zeeland
- 12-06-2007 12-06-2007 08:47 - Onderzoek dienstverlening BestuurdersVereniging
- 11-06-2007 11-06-2007 07:53 - Vrouwenopvang moet op maat
- 08-06-2007 08-06-2007 14:48 - Actie tegen schadelijk isolatiegas
- 07-06-2007 07-06-2007 14:20 - Overleg over milieuruimte Schiphol
- 07-06-2007 07-06-2007 12:09 - Bijdrage debat over de zorgverzekeringswet
- 07-06-2007 07-06-2007 12:02 - Bijdrage debat over de pardonregeling
- 07-06-2007 07-06-2007 09:43 - Inbreng bij uitsluiting kiesrecht wilsonbekwamen
- 07-06-2007 07-06-2007 09:23 - Inbreng bij deconstutionalisering voorzitterschap
- 06-06-2007 06-06-2007 15:21 - Overleg over de schelpdiervisserij
- 06-06-2007 06-06-2007 14:30 - Inbreng bij RFID
- 06-06-2007 06-06-2007 14:07 - Overleg over de Wet inburgering buitenland
- 06-06-2007 06-06-2007 13:53 - Ook het EP wil een gewijzigde grondwet
- 06-06-2007 06-06-2007 11:28 - Armoede door schuld
- 06-06-2007 06-06-2007 11:20 - Kind bij scheiding beter beschermd
- 06-06-2007 06-06-2007 09:25 - Overleg over het Midden-Oosten
- 05-06-2007 05-06-2007 16:04 - Vragen over de positie van Assyrische christenen in Irak
- 05-06-2007 05-06-2007 15:00 - C’Axent is vooral luis in de pels
- 05-06-2007 05-06-2007 14:15 - Overleg over verkeersveiligheid
- 05-06-2007 05-06-2007 13:37 - Bijdrage debat over zorgvuldige scheiding
- 05-06-2007 05-06-2007 13:00 - Bijdrage debat armoede- en schuldenbeleid
- 05-06-2007 05-06-2007 10:57 - Onderzoek naar Lovergirls in Utrecht
- 05-06-2007 05-06-2007 09:12 - Bijdrage debat over orgaandonatie
- 04-06-2007 04-06-2007 18:20 - Coffeeshops bij scholen snel dicht
- 04-06-2007 04-06-2007 10:45 - ChristenUnie wil ‘gezinstelefoon’
- 01-06-2007 01-06-2007 17:41 - Fractie Eerste Kamer verdubbeld
- 01-06-2007 01-06-2007 14:26 - Verder zien; uitzicht op een nieuw Europees Verdrag
- 01-06-2007 01-06-2007 14:09 - EP-fractie CU-SGP wil grenzen EU vastleggen
- 01-06-2007 01-06-2007 10:28 - ChristenUnie-SGP presenteert voorstel voor toekomst Europa
- 01-06-2007 01-06-2007 09:31 - ChristenUnie pleit voor toiletinnovatie
mei
- 31-05-2007 31-05-2007 11:38 - Bijdrage debat over de Wet veiligheidsonderzoeken
- 31-05-2007 31-05-2007 11:31 - Bijdrage debat over de uitspraken van staatssecretaris Timmermans inzake het EU-lidmaatschap
- 30-05-2007 30-05-2007 15:10 - Overleg over de Nota Ruimte
- 30-05-2007 30-05-2007 15:09 - ChristenUnie wil debat over China
- 30-05-2007 30-05-2007 11:13 - Bijdrage debat over marktwerking in de publieke sector
- 29-05-2007 29-05-2007 19:45 - Straf klant van misbruikte prostitué
- 29-05-2007 29-05-2007 17:40 - Ed Anker bij Netwerk
- 29-05-2007 29-05-2007 15:17 - Bijdrage debat over de Postwet
- 29-05-2007 29-05-2007 15:06 - Overleg over het waterketenbeleid
- 29-05-2007 29-05-2007 10:47 - Overleg over programma 'De Uitdaging'
- 25-05-2007 25-05-2007 15:57 - Vragen over een godsdienstwet in Tadzjikistan
- 25-05-2007 25-05-2007 15:24 - ChristenUnie zet bijl in ‘fout hout’
- 25-05-2007 25-05-2007 14:47 - Inbreng bij de wijziging van de Embryowet
- 25-05-2007 25-05-2007 14:31 - Bijdrage spoeddebat Europese Grondwet
- 24-05-2007 24-05-2007 17:32 - Building peace in Kashmir
- 24-05-2007 24-05-2007 14:10 - Overleg over de HSL-Zuid
- 24-05-2007 24-05-2007 13:31 - Overleg over de milieuraad
- 24-05-2007 24-05-2007 13:16 - Overleg over stemmachines
- 24-05-2007 24-05-2007 10:19 - Overleg over het geneesmiddelenbeleid
- 24-05-2007 24-05-2007 10:14 - ChristenUnie in nieuw college Ommen
- 24-05-2007 24-05-2007 10:12 - Overleg over diervoeders
- 23-05-2007 23-05-2007 18:53 - Bedreigde olifanten
- 23-05-2007 23-05-2007 16:00 - Joël Voordewind - deelname aan debat Jeugdzorg
- 23-05-2007 23-05-2007 14:44 - Inbreng bij Wet algemene bepalingen omgevingsrecht
- 23-05-2007 23-05-2007 13:28 - Debat met Balkenende over toekomst Europa
- 23-05-2007 23-05-2007 13:25 - Overleg over ondere andere kernenergie
- 23-05-2007 23-05-2007 13:20 - Overleg over het veiligheidsprogramma
- 23-05-2007 23-05-2007 13:09 - Overleg over het beleid van het ministerie van Binnenlandse Zaken
- 23-05-2007 23-05-2007 11:52 - Overleg over sociale werkvoorziening
- 23-05-2007 23-05-2007 11:40 - Groen van Prinstererlezing: Pelgrims op het pluche
- 23-05-2007 23-05-2007 11:38 - Overleg over armoede- en schuldenbeleid
- 23-05-2007 23-05-2007 11:31 - Paal en perk stellen aan Europa
- 23-05-2007 23-05-2007 09:17 - Nijhoff: Onbegrensd of samen?
- 22-05-2007 22-05-2007 17:17 - Voorstel voor lastenverlichting op waterbeleid aangenomen
- 22-05-2007 22-05-2007 17:00 - Situatie in Palestijnse gebieden
- 22-05-2007 22-05-2007 11:48 - Bijdrage verantwoordingsdebat
- 22-05-2007 22-05-2007 09:33 - ChristenUnie-wethouder Woerden wil noodfonds voor armste inwoners
- 21-05-2007 21-05-2007 15:11 - Vragen over medische heroïneverstrekking nabij scholen
- 21-05-2007 21-05-2007 11:45 - Vragen over overdragen van middelen aan scholen bij faillissement van schoolbegeleidingsdienst
- 19-05-2007 19-05-2007 20:28 - Vriendendag groot succes
- 17-05-2007 17-05-2007 13:10 - Toespraak Eurospirit Joel Voordewind
- 16-05-2007 16-05-2007 17:19 - Dankbaar maar niet zorgeloos
- 11-05-2007 11-05-2007 19:41 - ChristenUnie blij met pleidooi voor terughoudende berichtgeving media
- 11-05-2007 11-05-2007 11:20 - Toezicht en instructie bij palliatieve sedatie
- 10-05-2007 10-05-2007 21:23 - Rouvoet 'jumpt' als de beste
- 10-05-2007 10-05-2007 13:28 - OV is een zaak van de lidstaten
- 10-05-2007 10-05-2007 11:17 - 1 juni congres toekomst Europa
- 09-05-2007 09-05-2007 17:53 - EU-Rusland
- 08-05-2007 08-05-2007 15:13 - 'De boodschap moet zo wel overkomen'
- 08-05-2007 08-05-2007 09:39 - ChristenUnie nu ook in Friesland in Gedeputeerde Staten
- 07-05-2007 07-05-2007 13:30 - Vragen over fietsenbergingen in het bouwbesluit
april
- 28-04-2007 28-04-2007 17:36 - Speech Arie Slob Uniecongres
- 28-04-2007 28-04-2007 17:28 - ChristenUnie slaat piketpaaltjes
- 28-04-2007 28-04-2007 17:20 - Speech André Rouvoet Uniecongres
- 27-04-2007 27-04-2007 17:02 - ChristenUnie krijgt burgemeester in Hanzestad Deventer
- 27-04-2007 27-04-2007 12:45 - Vragen over hoge grafprijzen
- 26-04-2007 26-04-2007 13:05 - Schrijnende situaties achter de voordeur: kindermishandeling
- 26-04-2007 26-04-2007 11:30 - Overleg over diervoeders
- 26-04-2007 26-04-2007 11:27 - Overleg over wijkaanpak
- 26-04-2007 26-04-2007 11:15 - Bijdrage debat over sterfgevallen in ziekenhuizen
- 26-04-2007 26-04-2007 11:10 - Bijdrage debat over de WMO
- 26-04-2007 26-04-2007 10:57 - Bijdrage spoeddebat over kindermishandeling
- 26-04-2007 26-04-2007 10:49 - Bijdrage debat over burgerinitiatief stop fout vlees
- 26-04-2007 26-04-2007 09:50 - Zimbabwe doet niet onder voor Darfur
- 26-04-2007 26-04-2007 09:35 - Vragen over het effect van hoge grafkosten
- 26-04-2007 26-04-2007 09:31 - Inbreng bij opnemen zorgplicht voor dieren in grondwet
- 25-04-2007 25-04-2007 20:00 - Buitengrensbeleid
- 25-04-2007 25-04-2007 11:18 - Overleg over MEP-subsidies
- 25-04-2007 25-04-2007 11:06 - Overleg over wandelwegen
- 25-04-2007 25-04-2007 10:42 - Overleg over de nota natuurbeleid
- 25-04-2007 25-04-2007 10:19 - ChristenUnie houdt vast aan genocidewet
- 25-04-2007 25-04-2007 09:40 - Algemeen overleg over Afghanistan
- 25-04-2007 25-04-2007 08:30 - EU - Oekraïne
- 25-04-2007 25-04-2007 08:00 - Trans-Atlantische betrekkingen
- 24-04-2007 24-04-2007 15:00 - Overstromingsrisico´s
- 24-04-2007 24-04-2007 12:48 - Vragen over de ondersteuning van het juridisch proces in Rwanda
- 24-04-2007 24-04-2007 11:39 - ChristenUnie ook in Zeeland aan het roer: “Een aardverschuiving”
- 24-04-2007 24-04-2007 10:31 - Vragenuur over vergunning abortusboot
- 24-04-2007 24-04-2007 10:26 - Overleg over Sudan
- 24-04-2007 24-04-2007 09:22 - Inbreng bij wijziging van het onafhankelijk netbeheer
- 23-04-2007 23-04-2007 12:01 - Vragen over de positie van christenen in Pakistan
- 23-04-2007 23-04-2007 11:56 - Vragen over de moord op drie Turkse christenen
- 23-04-2007 23-04-2007 11:11 - Geen commercialisering menselijk lichaam
- 23-04-2007 23-04-2007 10:09 - Vragen over excessief alcoholgebruik van militairen
- 21-04-2007 21-04-2007 15:16 - ChristenUnie: vragen over vergunning abortusboot
- 20-04-2007 20-04-2007 16:58 - ChristenUnie tevreden met kindgebondenbudget
- 20-04-2007 20-04-2007 15:09 - Initiatiefvoorstel schuldhulpverlening Alphen a/d Rijn
- 20-04-2007 20-04-2007 11:22 - Keepersgeluk voor Sytze Faber
- 19-04-2007 19-04-2007 19:30 - Gelovige zieke wil liever thuiszorger die dat snapt
- 19-04-2007 19-04-2007 16:19 - ChristenUnie ook in college Zuid-Holland
- 19-04-2007 19-04-2007 14:01 - Algemeen overleg RAZEB
- 19-04-2007 19-04-2007 13:20 - Vragen over de positie van christenen in Pakistan
- 19-04-2007 19-04-2007 11:58 - Vragen over moord op drie christenen in Turkije
- 19-04-2007 19-04-2007 11:46 - Inbreng bij bijdrage politiekosten bij publieksevenementen
- 19-04-2007 19-04-2007 11:37 - Overleg over voortgang Wet Inrichting Landelijk Gebied
- 19-04-2007 19-04-2007 11:36 - Bijdrage over de Postwet (Tweede termijn)
- 19-04-2007 19-04-2007 11:34 - Overleg over vrij verkeer van werknemers uit MOE-landen
- 19-04-2007 19-04-2007 11:26 - Bijdrage debat over het cultuurbeleid
- 19-04-2007 19-04-2007 10:18 - Overleg over de OV-chipkaart
- 19-04-2007 19-04-2007 10:10 - Overleg over de belastingdienst
- 19-04-2007 19-04-2007 10:03 - Overleg over het huurbeleid
- 18-04-2007 18-04-2007 17:11 - Overleg NAVO Response Force
- 18-04-2007 18-04-2007 14:43 - Overleg over de WMO
- 18-04-2007 18-04-2007 11:53 - Overleg over de IJzeren Rijn
- 18-04-2007 18-04-2007 09:42 - Overleg over biotechnologie
- 18-04-2007 18-04-2007 09:35 - Overleg over brandweerzorg
- 17-04-2007 17-04-2007 12:35 - Vragen over dreigend personeelstekort in de kraamzorg
- 17-04-2007 17-04-2007 11:02 - Bijdrage debat over de Koninklijke Marechaussee
- 17-04-2007 17-04-2007 10:50 - Overleg over aanbestedingen in het OV
- 17-04-2007 17-04-2007 09:49 - Achtkarspelen geeft ruimte aan gewetensbezwaarde ambtenaar
- 16-04-2007 16-04-2007 10:37 - Christenen moeten tweede stem leren zingen
- 12-04-2007 12-04-2007 19:36 - Annelies van der Kolk benoemd als gedeputeerde in Gelders college
- 12-04-2007 12-04-2007 15:04 - Die Zeit: Sech gegen den Strom Wie die Christen−Union die niederländische Politik aufmischt
- 12-04-2007 12-04-2007 10:29 - Vragen over misdragingen militairen op Kreta
- 11-04-2007 11-04-2007 20:24 - ChristenUnie wil uitbreiding kraamzorg
- 11-04-2007 11-04-2007 15:04 - Bijdrage spoeddebat over topinkomens
- 11-04-2007 11-04-2007 14:46 - Bijdrage debat over de Binnenvaartwet
- 11-04-2007 11-04-2007 14:39 - Bijdrage debat over de Postwet
- 11-04-2007 11-04-2007 10:40 - Overleg over arbeidsmarktbeleid
- 11-04-2007 11-04-2007 10:35 - Overleg over duurzame landbouw
- 11-04-2007 11-04-2007 07:23 - Van Houdt nieuwe fractievoorzitter ChristenUnie Enschede
- 10-04-2007 10-04-2007 16:46 - Inbreng bij wegnemen knelpunten leerlinggebonden financiering
- 10-04-2007 10-04-2007 15:11 - Bijdrage VAO over gewasschade in Aalsmeer
- 10-04-2007 10-04-2007 09:48 - Vragen over uitbreiding verschijnsel 'tienersex als tegenprestatie'
- 06-04-2007 06-04-2007 19:09 - ChristenUnie wil oplossing voor groeiende groep onverzekerden
- 05-04-2007 05-04-2007 12:39 - Inbreng bij voorlopige rekening 2006
- 05-04-2007 05-04-2007 12:34 - Bijdrage debat over de kamer van koophandel
- 05-04-2007 05-04-2007 11:31 - Arie Slob: speciaal onderwijs blijft bestaan
- 04-04-2007 04-04-2007 21:57 - ChristenUnie wil duidelijkheid over ‘volkenrechtelijk mandaat’
- 04-04-2007 04-04-2007 16:07 - Irak blijft actueel
- 04-04-2007 04-04-2007 14:26 - Inbreng bij wijziging Wet eenmalige gegevensuitvraag werk en inkomen
- 04-04-2007 04-04-2007 13:53 - Goed luisteren, maar niet klakkeloos volgen
- 04-04-2007 04-04-2007 12:27 - Bijdrage debat over de RAZEB
- 04-04-2007 04-04-2007 12:22 - Bijdrage Irak-debat
- 04-04-2007 04-04-2007 12:00 - Overleg over uitvoering Flora- en faunawet
- 04-04-2007 04-04-2007 10:15 - André Rouvoet bij Profiel
- 04-04-2007 04-04-2007 10:13 - Overleg over beleggingspolissen
- 04-04-2007 04-04-2007 10:08 - Overleg over het asielbeleid
- 04-04-2007 04-04-2007 10:03 - Overleg over het extern veiligheidsbeleid
- 04-04-2007 04-04-2007 08:26 - Schuurman: Aandacht voor geestelijke waarden en creativiteit
- 03-04-2007 03-04-2007 18:50 - Zendtijd ChristenUnie 747 AM
- 03-04-2007 03-04-2007 15:39 - ChristenUnie Emmen voorman Aad van Hoffen overleden
- 03-04-2007 03-04-2007 15:30 - Bijdrage debat regeringsverklaring
- 03-04-2007 03-04-2007 11:18 - Bijdrage debat wijziging Wetboek van Strafrecht; gedragsbeïnvloeding jeugdigen
- 03-04-2007 03-04-2007 11:09 - Bijdrage debat wijziging Leerplichtwet en de Wet inburgering; invoering kwalificatieplicht
- 03-04-2007 03-04-2007 10:46 - Vragen over informering NUON aan klanten over hun jaarlijkse CO2-uitstoot
- 03-04-2007 03-04-2007 10:28 - Overleg over de wijziging van de Electriciteitswet 1998
- 02-04-2007 02-04-2007 13:10 - Mag het wat kosten?
- 02-04-2007 02-04-2007 11:31 - Inbreng bij verzamelwet vereenvoudiging vergunningen
- 02-04-2007 02-04-2007 10:58 - Vragen over toegang voor lokale omroepen tot digitale basispakketten
maart
- 31-03-2007 31-03-2007 21:02 - ChristenUnie wil CO2-uitstoot op jaarrekening
- 30-03-2007 30-03-2007 14:20 - CO2-uitstoot op energierekening van huishouden
- 30-03-2007 30-03-2007 12:20 - Media, macht en moraal.
- 30-03-2007 30-03-2007 11:22 - Inbreng bij wijziging van de Octrooiwet
- 29-03-2007 29-03-2007 17:23 - Inbreng over de voortgang van de WMO
- 29-03-2007 29-03-2007 17:20 - Inbreng bij Wijziging van de Wet medezeggenschap clienten zorginstellingen
- 29-03-2007 29-03-2007 14:58 - Inbreng bij invoeringswet Wet ruimtelijke ordening
- 29-03-2007 29-03-2007 13:06 - Inbreng bij wijziging van de Wet Inkomstenbelasting 2001
- 29-03-2007 29-03-2007 13:00 - Inbreng over onder andere de wijziging van de Wet studiefinanciering 2000
- 29-03-2007 29-03-2007 12:57 - Overleg over de RAZEB
- 29-03-2007 29-03-2007 12:50 - Overleg over de UNIFIL
- 29-03-2007 29-03-2007 11:50 - Bijdrage debat over de wijziging van de Opiumwet
- 29-03-2007 29-03-2007 11:27 - Overleg over gewasschade Aalsmeer
- 29-03-2007 29-03-2007 08:58 - Amerikaans raketafweersysteem voor Europa
- 28-03-2007 28-03-2007 16:10 - Kosovo
- 28-03-2007 28-03-2007 13:40 - Vliegende start voor Ed Anker
- 28-03-2007 28-03-2007 12:30 - ChristenUnie en SGP continueren lijstverbinding in Eerste Kamer
- 28-03-2007 28-03-2007 12:04 - ChristenUnie vindt medestanders in verbod op paddo’s
- 28-03-2007 28-03-2007 11:38 - Bijdrage debat over de mogelijkheid om met studiefinanciering in het buitenland te studeren
- 28-03-2007 28-03-2007 10:14 - Arie Slob doet mee aan Walk4Water
- 28-03-2007 28-03-2007 09:39 - Arie Slob neemt Lofprijs in ontvangst
- 27-03-2007 27-03-2007 15:19 - Neem een kijkje in de Tweede Kamer!
- 27-03-2007 27-03-2007 11:01 - Bijdrage debat over de wijziging van de Leerplichtwet
- 27-03-2007 27-03-2007 09:50 - Op de bres voor de veerpontjes
- 26-03-2007 26-03-2007 10:54 - ChristenUnie wint Lofprijs der Nederlandse Taal
- 23-03-2007 23-03-2007 18:28 - ChristenUnie regeert mee in Drenthe, Gelderland en Groningen
- 23-03-2007 23-03-2007 14:30 - Vragen over bepaalde typen clustermunitie
- 23-03-2007 23-03-2007 11:20 - André Rouvoet spreekt in nieuwe hoedanigheid
- 22-03-2007 22-03-2007 14:00 - Overleg arbeidsongeschiktheid
- 22-03-2007 22-03-2007 11:19 - Overleg over verklaring omtrent gedrag
- 22-03-2007 22-03-2007 11:11 - Inbreng bij Fiscale Onderhoudswet
- 21-03-2007 21-03-2007 17:28 - Coalitie verdeeld over coffeeshopbeleid
- 21-03-2007 21-03-2007 17:20 - Kamervragen over positie christenen in Kazachstan
- 21-03-2007 21-03-2007 16:55 - Kamervragen over noodhulp aan Palestijnen
- 21-03-2007 21-03-2007 14:50 - Echtscheiding moet zorgvuldiger
- 21-03-2007 21-03-2007 14:47 - Arie Slob bij EO Netwerk
- 21-03-2007 21-03-2007 13:56 - Overleg arbeidsmarktbeleid
- 21-03-2007 21-03-2007 12:57 - Overleg over beheer- en vervoerplan ProRail
- 21-03-2007 21-03-2007 11:35 - Overleg over Europese Raad
- 21-03-2007 21-03-2007 11:00 - Bijdrage debat bevordering voortgezet ouderschap en zorgvuldige scheiding
- 20-03-2007 20-03-2007 17:06 - Vragen over de situatie in West-Papoea
- 19-03-2007 19-03-2007 14:15 - Wethouders mogen elders wonen
- 16-03-2007 16-03-2007 17:20 - Vragen over gezinsdrama te Hengelo
- 16-03-2007 16-03-2007 10:46 - Maidenspeech Esmé Wiegman - debat Europese Top
- 16-03-2007 16-03-2007 09:00 - Kamer pleit voor strenge suïcide-code
- 15-03-2007 15-03-2007 14:32 - Joël Voordewindt in debat over ‘c-elan’
- 15-03-2007 15-03-2007 13:57 - Vragen over gezinsmoorden
- 15-03-2007 15-03-2007 13:24 - Overleg over de Transportraad
- 15-03-2007 15-03-2007 13:17 - Overleg over project Sociale Zekerheid en Zorg
- 15-03-2007 15-03-2007 10:24 - Bijdrage debat over voorwaardelijke invrijheidsstelling
- 15-03-2007 15-03-2007 10:04 - Inbreng over bestrijding van kinderporno op internet
- 15-03-2007 15-03-2007 09:47 - Overleg over broeikasgasemissierechten
- 14-03-2007 14-03-2007 18:35 - Geen dubbel werk op het gebied van de grondrechten
- 14-03-2007 14-03-2007 14:09 - Integratie Bosnie-Herzegovina in Europa
- 14-03-2007 14-03-2007 13:30 - André Rouvoet op tournee door Nederland
- 14-03-2007 14-03-2007 12:29 - 17 maart studiedag rapport ‘Burger en Politiek’
- 14-03-2007 14-03-2007 10:12 - Bijdrage debat over Europese Top
- 14-03-2007 14-03-2007 10:09 - Energiezuinig leven als tweede natuur
- 14-03-2007 14-03-2007 07:28 - Onduidelijkheid over keuzegesprek toont belang protocollering
- 14-03-2007 14-03-2007 07:27 - ChristenUnie-vrouw in Drenthe
- 14-03-2007 14-03-2007 07:25 - 'Details gezinsdrama niet in krant'
- 13-03-2007 13-03-2007 15:49 - Bijdrage debat over de nationale veiligheid
- 13-03-2007 13-03-2007 12:14 - ChristenUnie organiseert politieke snuffelcursus voor vrouwen
- 13-03-2007 13-03-2007 12:05 - Na de champagne wacht er provinciale verantwoordelijkheid
- 13-03-2007 13-03-2007 11:39 - Gevaar kettingreactie van kernwapens
- 13-03-2007 13-03-2007 10:48 - ChristenUnie presenteert kandidatenlijst Eerste Kamer
- 13-03-2007 13-03-2007 10:39 - Telraam SGP
- 13-03-2007 13-03-2007 10:15 - ChristenUnie stimuleert met succes dienstbetoon door kerken
- 12-03-2007 12-03-2007 17:58 - ChristenUnie stelt vragen over veiligheid spoor
- 12-03-2007 12-03-2007 17:01 - Vragen over veiligheid spoor
- 12-03-2007 12-03-2007 13:15 - Vragen over de schending van mensenrechten van gelovigen in Eritrea
- 09-03-2007 09-03-2007 14:00 - Inbreng bij wijziging flora- en faunawet
- 09-03-2007 09-03-2007 13:59 - Maidenspeech Ed Anker
- 08-03-2007 08-03-2007 17:32 - Inbreng bij wijziging WWB
- 08-03-2007 08-03-2007 17:27 - Inbreng bij stelselherziening sociale zekerheid
- 08-03-2007 08-03-2007 17:09 - Bijdrage spoeddebat over positie mw. K. Arib
- 08-03-2007 08-03-2007 15:17 - Opnieuw explosieve groei voor ChristenUnie
- 08-03-2007 08-03-2007 12:27 - Uitslag Provinciale Statenverkiezingen 2007
- 08-03-2007 08-03-2007 12:08 - Bijdrage spoeddebat over het schietincident te Enschede
- 08-03-2007 08-03-2007 11:14 - Overleg over Europa en ontwikkelingssamenwerking
- 08-03-2007 08-03-2007 09:22 - ChristenUnie meest vooruit na Kamerverkiezing
- 07-03-2007 07-03-2007 17:21 - Inbreng bij transporttarief kleinverbruikers electriciteit
- 07-03-2007 07-03-2007 14:06 - Debat over 'bezwaarde' ambtenaar niet beslist
- 06-03-2007 06-03-2007 16:58 - ChristenUnie klaar voor deelname Gedeputeerde Staten
- 06-03-2007 06-03-2007 14:47 - Brussel groener dan Den Haag
- 06-03-2007 06-03-2007 13:58 - Vragen over deelname VN-conferentie Wit-Rusland
- 06-03-2007 06-03-2007 13:01 - Oud-Beijerland krijgt achtste ChristenUnie burgemeester
- 06-03-2007 06-03-2007 11:32 - Buitenlandse pers: Rouvoet vertegenwoordigt nieuwe ‘wij-gevoel’
- 06-03-2007 06-03-2007 11:23 - Raadslid Gerrit Knol fietst in reclamekaravaan Ster van Zwolle
- 02-03-2007 02-03-2007 16:27 - “ChristenUnie staat in de markt”
- 02-03-2007 02-03-2007 09:32 - Scheiding van geloof en politiek betekent de dood in de pot
- 01-03-2007 01-03-2007 17:47 - Bijdrage ChristenUnie debat regeringsverklaring Balkenende IV
- 01-03-2007 01-03-2007 14:30 - Zo waarlijk helpe mij God almachtig
- 01-03-2007 01-03-2007 11:59 - Christenen en politiek: geen heilstaat, wel bijsturen en vrede stichten
februari
- 28-02-2007 28-02-2007 14:10 - De polder als exportproduct
- 28-02-2007 28-02-2007 12:59 - Blauwe stroom, energie uit water, weer dichterbij!
- 27-02-2007 27-02-2007 11:16 - J.P. de Vries wordt opnieuw senator
- 27-02-2007 27-02-2007 10:54 - Taartenactie ChristenUnie Flevoland zet vrijwilligers in zonnetje
- 26-02-2007 26-02-2007 14:46 - Rouvoet: “Meepraten over hele breedte van het kabinet”
- 24-02-2007 24-02-2007 09:57 - ChristenUnie-raadslid fietst mee in reclamekaravaan
- 24-02-2007 24-02-2007 07:37 - De 100 dagen van het WI - Meepraten over het regeerakkoord
- 23-02-2007 23-02-2007 14:42 - Europees bezoek aan de Hondsbossche
- 22-02-2007 22-02-2007 16:38 - Met gepaste trots op het bordes
- 22-02-2007 22-02-2007 13:06 - André Rouvoet de meest betrouwbare
- 22-02-2007 22-02-2007 11:14 - Van restzetel naar ministerspost
- 21-02-2007 21-02-2007 17:14 - "Inventarisatielijst COC is onacceptabel"
- 20-02-2007 20-02-2007 15:19 - Rouvoet en Slob spreken met leden over formatie
- 20-02-2007 20-02-2007 15:17 - Brief ‘verontrusten’ lijkt loos signaal
- 20-02-2007 20-02-2007 13:55 - Raadsleden gemengde gevoelens bij lokale punten regeerakkoord
- 20-02-2007 20-02-2007 13:12 - Inbreng bij drempel en compensatieregeling gewichtenregeling basisonderwijs
- 20-02-2007 20-02-2007 10:29 - ChristenUnie Noord-Brabant op de fiets
- 19-02-2007 19-02-2007 13:07 - Inbreng bij meeneembaarheid studiefinanciering naar het buitenland
- 19-02-2007 19-02-2007 10:56 - Advies over debat rond gewetensbezwaarde ambtenaren van de burgerlijke stand
- 16-02-2007 16-02-2007 16:12 - Leger moet ook hulp geven in Afghanistan
- 16-02-2007 16-02-2007 15:09 - Christenen zijn... - Vijftig-plus seculieren weten het wel
- 16-02-2007 16-02-2007 13:28 - Nieuw talent in fractie ChristenUnie
- 16-02-2007 16-02-2007 12:29 - Kandidatenlijst Eerste Kamer ChristenUnie
- 15-02-2007 15-02-2007 19:18 - ChristenUnie-bewindslieden
- 15-02-2007 15-02-2007 14:02 - Arie Slob nieuwe fractievoorzitter van de ChristenUnie
- 15-02-2007 15-02-2007 13:04 - Inbreng bij Wet op de kindertoeslag
- 15-02-2007 15-02-2007 11:36 - Bijdrage spoeddebat over problemen bij de Belastingdienst
- 15-02-2007 15-02-2007 11:15 - Bijdrage debat over beperking meervoudige nationaliteit
- 14-02-2007 14-02-2007 16:00 - Tineke Huizinga wordt staatssecretaris V&W
- 14-02-2007 14-02-2007 14:12 - Inbreng bij motie-Vroonhoven betreffende amateurkunst
- 14-02-2007 14-02-2007 12:58 - Inbreng bij wijziging Electriciteitswet
- 14-02-2007 14-02-2007 12:51 - Inbreng bij zorgstructuur voortgezet onderwijs
- 14-02-2007 14-02-2007 11:06 - Bijdrage debat over de gemeentelijke watertaken
- 14-02-2007 14-02-2007 10:33 - Motie Hengelo extra huisvesting asielzoekersgezinnen
- 14-02-2007 14-02-2007 08:55 - Samenwerking EU en VS tegen terrorisme
- 14-02-2007 14-02-2007 08:50 - Aanpak terreurwebsites
- 13-02-2007 13-02-2007 10:26 - Bijdrage debat herstructurering Raad van State
- 13-02-2007 13-02-2007 07:57 - Overeenstemming over zetelverdeling kabinet
- 12-02-2007 12-02-2007 17:33 - Preventie en recycling van afval
- 10-02-2007 10-02-2007 20:32 - Statencampagne ChristenUnie is van start
- 09-02-2007 09-02-2007 18:05 - Reacties uit het land op het regeerakkoord
- 09-02-2007 09-02-2007 12:05 - "Lokale macht als factor bij kabinetsformatie" (artikel Binnenlands Bestuur 02/02/2007)
- 09-02-2007 09-02-2007 10:54 - Coalitieakkoord CDA-PvdA-ChristenUnie
- 08-02-2007 08-02-2007 16:47 - Wat gebeurt er met ons afval?
- 08-02-2007 08-02-2007 14:14 - ‘ChristenUnie wil biologische plantenveredeling stimuleren’
- 08-02-2007 08-02-2007 14:00 - Paars regeerde ook met overtuiging
- 08-02-2007 08-02-2007 12:59 - Inbreng bij uitspraak Raad van State inzake ESF
- 08-02-2007 08-02-2007 12:55 - Inbreng over mantelzorg
- 08-02-2007 08-02-2007 11:02 - Bijdrage debat over de kabinetsformatie
- 08-02-2007 08-02-2007 09:58 - Overleg over kosten van beleggingspolissen
- 07-02-2007 07-02-2007 17:50 - “Dit is een kabinet van het gezin”
- 07-02-2007 07-02-2007 16:19 - Inbreng bij stichting groene genetica
- 07-02-2007 07-02-2007 16:16 - Inbreng bij mediaconcentraties
- 07-02-2007 07-02-2007 14:37 - Aftrap provinciale campagne in Eindhoven
- 07-02-2007 07-02-2007 11:58 - Bijdrage debat over de handelsregisterwet
- 07-02-2007 07-02-2007 11:49 - Inbreng bij het homo-emancipatiebeleid
- 07-02-2007 07-02-2007 10:50 - Bijdrage initiatief-Halsema wijziging Reglement van Orde
- 07-02-2007 07-02-2007 10:42 - De voor steden belangrijkste punten uit het regeerakkoord
- 06-02-2007 06-02-2007 22:34 - ChristenUnie-fractie akkoord, Rouvoet minister
- 06-02-2007 06-02-2007 15:54 - Bijdrage debat verbod handel op producten van zadelrobben en klapmutsen
- 06-02-2007 06-02-2007 08:54 - ChristenUnie baalt van 'lek'
- 02-02-2007 02-02-2007 15:30 - ChristenUnie Kampen dient motie in over boetes bij inburgering
- 02-02-2007 02-02-2007 14:07 - Vragen over geconfisceerde kerkgoederen in Turkije
- 02-02-2007 02-02-2007 14:06 - ChristenUnie Friesland start campagne op Schiermonnikoog
- 01-02-2007 01-02-2007 11:39 - Inbreng bij kraamzorgveiling
- 01-02-2007 01-02-2007 11:33 - Inbreng bij wijziging Wet gelijke behandeling
- 01-02-2007 01-02-2007 11:24 - Inbreng bij evalutatie Wet jeugdzorg
- 01-02-2007 01-02-2007 11:17 - Inbreng bij filmbehoud
- 01-02-2007 01-02-2007 11:09 - Inbreng bij bevordering activering personen met uitkering
- 01-02-2007 01-02-2007 11:03 - Inbreng bij regels omtrent inkomensvoorziening oudere werklozen
- 01-02-2007 01-02-2007 09:59 - Limburg
januari
- 31-01-2007 31-01-2007 17:00 - Nu concrete stappen zetten voor ons klimaat
- 31-01-2007 31-01-2007 13:32 - Inbreng bij de Europese LNV-agenda 2007
- 31-01-2007 31-01-2007 13:16 - Inbreng bij regeling van het beroepsgoederenvervoer en het eigen vervoer met vrachtauto’s
- 31-01-2007 31-01-2007 13:08 - Comité in EU beslist over therapieën
- 31-01-2007 31-01-2007 11:46 - Inbreng bij evaluatie Wet Afbreking Zwangerschap 2005
- 31-01-2007 31-01-2007 11:40 - Inbreng bij evaluatie verkoop 'morning-after'-pil
- 30-01-2007 30-01-2007 18:00 - Jeugdzorg en jeugddetentie scheiden
- 30-01-2007 30-01-2007 16:29 - Hoe ver gaan we met onderzoek op het menselijk lichaam?
- 30-01-2007 30-01-2007 13:04 - Bijdrage debat over wijziging wet BOPZ; voorwaardelijke machtiging en dwangbehandeling
- 26-01-2007 26-01-2007 19:23 - Vorderingen formatie
- 26-01-2007 26-01-2007 13:25 - ChristenUnie bezorgd over tarieven OV-chipkaart
- 25-01-2007 25-01-2007 16:01 - ChristenUnie vreest voor de beschikbaarheid van vrijwillige brandweer
- 25-01-2007 25-01-2007 15:44 - Roken in het bijzijn van kinderen ontmoedigen
- 25-01-2007 25-01-2007 15:40 - Geen kloof, wel een gebrek aan vertrouwen
- 25-01-2007 25-01-2007 13:35 - Inbreng bij wijziging van de Wet belastingen op de milieugrondslag
- 25-01-2007 25-01-2007 13:25 - Overleg over de OV-chipkaart
- 25-01-2007 25-01-2007 11:51 - Inbreng bij wijziging Wet openbaarmaking topinkomens (WOPT)
- 25-01-2007 25-01-2007 10:17 - Inbreng bij toepassing WOPT
- 24-01-2007 24-01-2007 16:24 - Inbreng bij wijziging drinkwaterwet
- 24-01-2007 24-01-2007 15:06 - Weinig oog voor christenen in Turkije
- 24-01-2007 24-01-2007 14:03 - Bijdrage begrotingsbehandeling Binnenlandse Zaken
- 24-01-2007 24-01-2007 13:53 - Hulp bij zelfdoding uit grijs gebied halen
- 23-01-2007 23-01-2007 18:01 - ChristenUnie wil meer dan abortus terugdringen
- 23-01-2007 23-01-2007 17:10 - Vragen over godsdienstwet Roemenië
- 23-01-2007 23-01-2007 16:30 - Bijdrage begroting BZK
- 23-01-2007 23-01-2007 09:51 - Overleg over de nota ruimte
- 22-01-2007 22-01-2007 09:30 - ChristenUnie is anders over Europa gaan denken
- 20-01-2007 20-01-2007 16:21 - Dagboek van de formatie (2)
- 18-01-2007 18-01-2007 15:34 - Inbreng bij wijziging brandweerwet
- 18-01-2007 18-01-2007 15:29 - Inbreng bij Wet op het specifiek cultuurbeleid
- 18-01-2007 18-01-2007 13:28 - De provincie
- 17-01-2007 17-01-2007 18:18 - Hans Blokland 12½ jaar europarlementariër voor de ChristenUnie
- 17-01-2007 17-01-2007 15:26 - Inbreng bij Wijziging van de Wet op de kamers van koophandel en fabrieken 1997
- 17-01-2007 17-01-2007 15:24 - Inbreng bij intrekking Vestigingswet bedrijven 1954
- 17-01-2007 17-01-2007 15:11 - Inbreng bij voortgangsrapportage industriebrief
- 17-01-2007 17-01-2007 13:18 - Bijdrage begrotingsbehandeling Volksgezondheid, Welzijn en Sport 2007
- 17-01-2007 17-01-2007 10:34 - Bijdrage debat begroting Justitie
- 17-01-2007 17-01-2007 08:48 - De grondwet en het Duits voorzitterschap
- 16-01-2007 16-01-2007 16:44 - Stel campagne OV-chipkaart uit
- 16-01-2007 16-01-2007 15:56 - Inbreng bij wijziging gemeente- en provinciewet
- 16-01-2007 16-01-2007 15:52 - Inbreng bij invoering kwalificatieplicht
- 16-01-2007 16-01-2007 12:07 - ChristenUnie boekt forse ledenwinst over 2006
- 16-01-2007 16-01-2007 12:01 - Zonder veiligheid, geen wederopbouw
- 15-01-2007 15-01-2007 09:29 - Formatie-flits: Pure winst
- 09-01-2007 09-01-2007 15:49 - Vragen over asielprocedure Afghaanse bekeerlingen
- 08-01-2007 08-01-2007 15:12 - Vertrouwen in Rouvoet nog nooit zo groot
- 06-01-2007 06-01-2007 16:59 - Dagboek van de formatie
- 06-01-2007 06-01-2007 13:00 - Spreken om het kwaad tegen te gaan