Overleg arbeidsongeschiktheid

22-03-2007 14:00 22-03-2007 14:00

Mevrouw Ortega-Martijn (ChristenUnie) is benieuwd naar de uitwerking van de plannen van de minister. Mensen die onder de 45-plusregeling vallen moeten recht op re-integratie behouden. Deze groep mag niet de indruk krijgen dat zij wordt vergeten.

- Wanneer komt er duidelijkheid over het verhogen van de WAO- en WIA-uitkering voor duurzame arbeidsgehandicapten?

- Waarom nemen verzekeringsartsen niet standaard contact op met de huisarts of de behandelend specialist? Kunnen verzekeringsartsen meer tijd nemen voor het stellen van hun diagnose?

- Hebben mensen jonger dan 45 jaar die bij herkeuring geschikt zijn verklaard voor een functie die zij in de praktijk niet aankunnen, recht op een nieuw re-integratietraject?

- Waarom zijn er in het kader van het nieuwe schattingsbesluit geen periodieke herbeoordelingen?

- Hoeveel mensen zijn verwikkeld in bezwaar- en beroepsprocedures? Moeten mensen tussen de 45 en 50 jaar hun procedure afbreken?

- Waarom komt het tweede spoor van de re-integratie niet goed van de grond? Wat wordt hieraan gedaan?

- Kunnen voor mensen met een beroepsgerelateerde beperking de subsidie-instrumenten al voor de WIA-keuring worden ingezet om herplaatsing mogelijk te maken?

« Terug

Nieuwsarchief > 2007

december

november

oktober

september

augustus

juli

juni

mei

april

maart

februari

januari