Rouvoet: 'Meisjes met problemen niet vergeten'

Minister_RouvoetTuesday 28 April 2009 11:00

Minister André Rouvoet (Jeugd en Gezin) wil in het gemeentelijk jongerenwerk meer aandacht voor meisjes met problemen. Volgens de bewindsman gaat nu vooral de aandacht uit naar jongens in moeilijkheden, omdat zij sneller de aandacht trekken met overlast op straat en in de buurt. Daardoor dreigen meisjes die problemen vaker voor zichzelf houden een ''vergeten groep'' te worden.

Dat heeft Rouvoet maandag gezegd bij de presentatie van de meidenwerkmethodiek SuperWoman van Yfc/The Mall, een jongerenwelzijnsorganisatie in Rotterdam.

Jeugdcultuurnota
De minister zal volgens zijn woordvoerder in zijn jeugdcultuurnota die binnenkort verschijnt, specifiek op de aanpak van meisjes met problemen ingaan. Daarbij gaat het om verschillende problemen, zoals uitval op school, geen werk kunnen vinden, eetstoornissen, slachtoffer van geweld en loverboys.

Het is volgens de zegsman vooral de bedoeling meisjes met problemen weerbaarder te maken. Niet dat ze afhankelijk worden van allerlei hulpprogramma's, maar dat ze ''sterke vrouwen worden''.

(ANP via www.nu.nl)

Tags
André Rouvoet
In de media

« Back

Reactions on "Rouvoet: 'Meisjes met problemen niet vergeten'"

No posts found

Log in to comment on news articles.

Nieuwsarchief > 2009 > April

No items found