Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over Groningen
Bijdrage van ChristenUnie Tweede Kamerlid Carla Dik-Faber als lid van de vaste commissie voor Economische Zaken aan een plenair debat met minister Kamp van Economische Zaken
Onderwerp: Debat over Groningen
Kamerstuk: 33 529
Datum: 26 januari 2016
Mevrouw Dik-Faber (ChristenUnie):
Voorzitter. "Ik ben enorm ongerust als de kleinkinderen blijven slapen." Of: "we zitten gevangen in onze eigen woning". Of: "na een beving zien we de schoolprestaties van onze kinderen achteruitgaan". Dat zijn zomaar een paar uitspraken bij mijn werkbezoek een paar weken geleden in Loppersum en uit het rapport van vorige week over leefbaarheid. Een op de drie huishoudens voelt zich onveilig. Mensen kampen met stress, slaapproblemen en andere psychische klachten. Ze voelen zich machteloos tegenover de NAM, GasTerra en de overheid. Voor de ChristenUnie is deze situatie onbestaanbaar.
Vertrouwen op herstel, herstel van vertrouwen. Dat was twee jaar geleden het motto en het begint anno 2016 cynisch te klinken. De ChristenUnie ziet hiervoor vier belangrijke oorzaken. De veiligheid, staat die nog op nummer een bij de winningsplannen van vorig jaar en dit jaar? Waarom is er weer veel meer gas gewonnen dan nodig? Ten tweede worden de impact en de waardedaling in het gebied, binnen en buiten de contouren, onderschat door de minister en de Nationaal Coördinator. Een eerste stap is wat de ChristenUnie betreft het voortzetten van de waardevermeerderingsregeling. Ten derde is de onafhankelijke afhandeling van complexe schades nog steeds niet op orde. Ten vierde is en blijft de afhankelijkheid van gas veel te groot. Als het aan de minister ligt, blijven we tot na 2020 ook zwaar afhankelijk van Gronings gas.
De veiligheid staat op één. Het dreigt holle retoriek te worden als de gasproductie niet snel fors omlaaggaat. Afgelopen jaar waren het mondige burgers die tweemaal een uitspraak van de Raad van State wisten af te dwingen, maar dit jaar is het aan de minister zelf. Waarom heeft de minister dan GasTerra niet opgedragen om de conversiecapaciteit maximaal in te zetten? Volgens GasTerra was — ik citeer — "de inzet van de minister om maximaal 33 miljard kuub te verkopen". Waarom kiest de minister voor een gasproductie die volgens het Staatstoezicht leidt tot meer en intensievere bevingen in de komende jaren? De seismische dreiging neemt nog steeds jaarlijks toe. Waarom is in 2014 en 2015 veel meer gas geproduceerd dan nodig voor de leveringszekerheid? Halverwege 2015 was toch wel duidelijk dat het plafond veel te hoog gezet was? Waarom speelt de NAM nog zo'n grote rol bij het onderzoek naar de veiligheid? Volgens het SodM heeft de NAM zelfs verzuimd een aantal onderzoeken uit te voeren. Dit onderzoek wordt wat ons betreft voortaan onafhankelijk van de NAM uitgevoerd.
De winning in kleine gasvelden en de opslag van gas is trouwens flink opgevoerd, zo merken ook de bewoners van Assen en Langelo in Drenthe. Maar geldt voor hen ook dat mijnbouwschade wordt vergoed? Voorlopig wordt, zelfs door de minister, nog ontkend dat er een verband is met mijnbouwactiviteiten. Ik dacht dat juist de bewoners centraal zouden staan. Is de Nationaal Coördinator er ook voor hen? Is de minister bereid ook met hen een schadeconvenant af te laten sluiten?
Terwijl de huizenbezitters in Groningen de waarde van hun huis zien dalen, kondigt de minister aan dat hij de waardevermeerderingsregeling stopzet. Ik refereerde er al even aan. De reden: de pot van 125 miljoen is helaas al leeg. Het is een typische kruideniersmentaliteit. Sinds de jaren zestig heeft Nederland meer dan 250 miljard euro verdiend aan het Groningse gas. Maar een klein beetje erkenning voor mensen die niet hebben gevraagd om schade, onveiligheid en waardedaling is kennelijk te veel gevraagd. De waardevermeerderingsregeling is juist een mooie tegemoetkoming aan huizenbezitters om hun woning te verduurzamen en de waardedaling te compenseren. De ChristenUnie wil dan ook heel graag de regeling voortzetten.
Er is geen sprake van een normale woningmarkt in het gebied. Dat komt door de combinatie van mijnbouwschade en krimp. Het rapport van de TU Delft doet de aanbeveling om aanvullende maatregelen te nemen boven op de maatregelen van de Nationaal Coördinator Groningen. Denk aan het verbeteren van de leefbaarheid, maar ook aan een goede uitkoopregeling voor mensen die vastzitten in hun woning. Bovendien moet het aantrekkelijk zijn voor mensen om zich in Groningen te vestigen. Daar hoort zekerheid op de woningmarkt ook bij. Gaat de minister aan de slag met zo'n aanvullend pakket, inclusief extra geld?
In het bijzonder vraag ik aandacht voor immateriële schade, waaronder ook de psychische belasting. De Rijksuniversiteit Groningen doet onderzoek naar de maatschappelijke gevolgen van de aardbevingen. Ik denk dat het goed is om ook specifiek te kijken naar de psychische belasting. Is de minister bereid om het onderzoek daarnaar te koppelen aan het onderzoek dat de Rijksuniversiteit Groningen doet? Is hij ook bereid om daarover het gesprek aan te gaan met zorginstellingen, kennisinstellingen en het platform Kerk en Aardbeving waarmee ik onlangs gesproken heb?
Mijnbouwschade houdt zich niet aan een op papier opgestelde contourenkaart. De ChristenUnie pleit daarom voor ruimhartige schadevergoeding binnen en buiten de contouren, dus ook voor Woldendorp, Bedum, Delfzijl en de stad Groningen. Het gekke is dat de contourenkaart het afgelopen jaar juist is verkleind, terwijl volgens het SodM een opvallend groot aantal gebouwen met een hoog risico aan de randen of zelfs buiten de contouren staat. Kan je dan nog spreken van een kerngebied als het om versterking van huizen gaat? Hoe betrouwbaar is de verstevigingsoperatie op basis van deze contourenkaart? Graag een reactie.
Ook vraag ik een reactie op het tempo en de omvang van de versterkingen. Vorig jaar zouden 3.000 huizen worden versterkt. In december zijn slechts 23 woningen verstevigd opgeleverd. Bovendien leveren constructeurs kritiek op de nieuwe NPR. Ze vinden deze te beperkt. Wil de minister daarop reageren?
Anderen spraken al over de scholen. Ik noem ook de zorginstellingen. Ouders willen hun kinderen naar een veilig schoolgebouw sturen. Gemeenten moeten nu versneld anticiperen op demografische ontwikkelingen. Ik heb begrepen dat er nog regelmatig discussie is met de NAM over de te nemen maatregelen en over de vraag wie welke maatregelen moet betalen. Dat kan echt niet. De minister moet ervoor zorgen dat scholen maar ook zorginstellingen zo snel mogelijk versterkt worden.
Dan het cultureel erfgoed, waar ik al eerder over gesproken heb. Ik dank de minister voor de uitvoering van mijn motie over het cultureel erfgoed. Uit het gebied hoor ik helaas dat er niet heel veel haast wordt gemaakt met het herstellen van schade en het verstevigen van monumentale kerken en boerderijen. De unieke waarde van monumenten moet behouden blijven, ook als dat meer geld kost. Daar is de minister volgens de Monumentenwet ook toe verplicht. Gaat de minister hier snel mee aan de slag en wil hij bijvoorbeeld een Brim-plusregeling in overweging nemen?
Ik rond af. Bij de productiescenario's voor de toekomst rekent de minister alleen modellen door boven de 21 miljard kuub. Ik roep de minister op om niet de gasvraag als uitgangspunt te nemen, maar een snelle verlaging van de gasvraag. 12 miljard kuub en lager moet dan zeker de komende periode het richtpunt worden. In het energierapport van vorige week wordt vol trots gesproken over de gasrotonde. Tot 2029 is Nederland netto-exporteur van gas en produceert het meer dan nodig is voor de gasvraag. Bovendien rekent de minister tot 2020 jaarlijks op net zo veel gaswinning als het afgelopen jaar. Mijn vraag is dus: hoezo minder gaswinning?
De ChristenUnie voelt meer urgentie en wil die die urgentie ook graag zien bij de minister in het belang van de veiligheid van de Groningers, maar ook in het belang van het klimaat. Met de klimaattop nog vers in het geheugen wil ik veel meer ambitie en versnelde energiebesparing bij gebouwen. Maak nieuwe woonwijken onafhankelijk van gas en zorg voor meer duurzame warmte. Wat de ChristenUnie betreft wordt Groningen in Nederland koploper op het gebied van duurzame energie. Als wij het dan over Groningen hebben, denken wij niet meer aan het Groninger gas, maar dan weten we: Groningen, daar moet je zijn voor je schone energie.
Voor meer informatie: www.tweedekamer.nl.
Nieuwsarchief > 2016
december
- 22-12-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het VAO Spoor
- 22-12-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het VAO Passend onderwijs
- 22-12-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan voortgezet algemeen overleg Voortgang trekkingsrechten PGB
- 21-12-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de plenaire behandeling van Najaarsnota 2016
- 21-12-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan een plenair debat over Syrië
- 20-12-16 08:36 - Na 'worsteling' geen steun Oekraïneverdrag
- 20-12-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over de uitkomsten van de Europese Top van 15 en 16 december 2016
- 16-12-16 15:21 - Laurens Wijmenga nieuwe medewerker WI
- 15-12-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan algemeen overleg Passend onderwijs
- 15-12-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan de plenaire behandeling van initiatief wetsvoorstel van het lid Van Klaveren tot wijziging van het Wetboek van Strafrecht in verband met een verruiming van de vrijheid van meningsuiting
- 15-12-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan een plenair debat inzake Wijziging van de Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag en enige andere wetten in verband met de verlaging van de leeftijd waarop men recht heeft op het volwassenminimumloon
- 14-12-16 12:00 - Waarden in een verdeeld land - voorwoord DenkWijzer
- 14-12-16 11:44 - "Stop chantage-deal met Turkije"
- 14-12-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over de uitkomsten van de Europese Top van 15 en 16 december 2016
- 14-12-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Preventiebeleid
- 14-12-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan een plenair debat over de Wet zorgplicht kinderarbeid
- 14-12-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat inzake de Wet samen sterker door vereenvoudiging samenwerkingsschool
- 13-12-16 14:15 - Peter Ester: "Balans belastingbeleid Rutte II mager"
- 12-12-16 19:16 - Nieuwe havenverordening goed voor Rotterdam
- 08-12-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan algemeen overleg Techniekpact
- 08-12-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het voortgezet algemeen overleg Visserij
- 08-12-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Verpleeghuiszorg
- 08-12-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Wlz (AO d.d. 24/11)
- 08-12-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat over de uitwerking van de Wet DBA
- 07-12-16 21:33 - Peter van Dalen ontmoet Egyptische president Al-Sisi in Caïro
- 07-12-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan algemeen overleg Landbouw- en Visserijraad op 12 en 13 december 2016
- 07-12-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan algemeen overleg Internationaal Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (IMVO)
- 06-12-16 14:54 - EU moet knelpunt zeebaars kleinschalige beroepsvisserij oplossen
- 06-12-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Milieuraad d.d. 19 december 2016
- 06-12-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de begroting Sociale Zaken en Werkgelegenheid
- 05-12-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber en Jaco Geurts (CDA) over het mislopen van miljoenen euro’s aan GMO-subsidie voor telersverenigingen vanwege onduidelijkheid en te late bekendmaking door de Nederlandse overheid
- 05-12-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de brandbrief van LTO Nederland, Greenport Holland en de Brancheorganisatie Akkerbouw over knelpunten in gewasbescherming
- 02-12-16 22:37 - Veiligheid op nummer 1, ook in EU
november
- 30-11-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers en Joël Voordewind aan de Begroting Veiligheid en Justitie (VI)
- 30-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Maatschappelijke opvang
- 29-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het VAO Zorgverzekeringswet
- 28-11-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan notaoverleg MIRT
- 24-11-16 11:55 - Stemverklaring Peter van Dalen over Turkije-resolutie
- 24-11-16 11:45 - Vertrek Martin Schulz als voorzitter van het Europees Parlement
- 24-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan algemeen overleg Wlz (Wet langdurige zorg)
- 23-11-16 10:51 - Join hands for climate change!
- 23-11-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan de Begroting Buitenlandse Zaken (V)
- 23-11-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat inzake een Wet gedeeltelijk verbod gezichtsbedekkende kleding
- 22-11-16 16:54 - Bijdrage Peter Ester aan Financiële Beschouwingen
- 22-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan de Begroting Economische Zaken (XIII) (onderdeel Landbouw en Natuur)
- 22-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over het bericht dat Gendia medische gegevens misbruikt bij de NIPT
- 21-11-16 18:50 - "Een reus op lemen voeten"
- 21-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan een wetgevingsoverleg m.b.t. OCW-begroting onderdeel Cultuur (en discussie over BIS)
- 17-11-16 17:05 - Ghost buster Trump
- 17-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de situatie van een dakloze Belg die al een half jaar in een ziekenhuis in Harderwijk «woont»
- 17-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan algemeen overleg Verpleeghuiszorg
- 16-11-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan de Begroting Defensie
- 16-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind e.a. over de documentaire «Grenzeloos misbruikt»
- 16-11-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan notaoverleg Mensenrechtenbeleid
- 15-11-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het voortgezet algemeen overleg Arbeidsmarktbeleid (AO d.d. 27/10)
- 15-11-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat over het Pakket Belastingplan 2017 en de Wet uitwisseling inlichtingen over rulings
- 14-11-16 17:40 - Werkbezoek TPC Duurzaamheid bij Greenpeace Nederland
- 14-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind e.a. over uitlevering van verdachten aan Rwanda
- 14-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins en Roelof Bisschop (SGP) over het bericht dat de gemeente Utrecht niet in lijn handelt met de Leerplichtwet en het wettelijk vastgestelde model
- 14-11-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan wetgevingsoverleg Onderdeel Jeugd en aanverwante zaken van de begrotingen VWS en V&J 2017
- 14-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan wetgevingsoverleg Water
- 09-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan de Begroting Volksgezondheid, Welzijn en Sport (XVI)
- 09-11-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan de Begroting Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking
- 09-11-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan initiatief wetsvoorstel Ypma, Voordewind en Rog houdende wijziging van de Wet primair onderwijs en de Wet op de expertisecentra ten einde levensbeschouwelijk onderwijs en godsdienstonderwijs op openbare scholen te bekostigen
- 09-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carola Schouten over het door kerken uitgebrachte rapport «Armoede in Nederland 2016»
- 09-11-16 00:00 - Inbreng verslag wetsvoorstel Carola Schouten inzake wijziging van Wet minimumloon en minimumvakantiebijslag en enige andere wetten i.v.m. verlaging leeftijd waarop men recht heeft op volwassenminimumloon, i.v.m. stukloon en meerwerk en enige andere wijz.
- 09-11-16 00:00 - Inbreng verslag wetsvoorstel Carola Schouten inzake wijziging van Participatiewet en enkele andere wetten in verband met het verplichten van beschut werk en met betrekking tot het quotum van arbeidsbeperkten en het openstellen van de Praktijkroute
- 08-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen over de benchmark duurzaam inkopen van vervoer
- 04-11-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de evaluatie van de Jonge Landbouwersregeling door NAJK
- 02-11-16 00:01 - We doen alsof onze Nederlandse waarden zo duidelijk zijn, maar dat zijn ze vaak niet
- 02-11-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan de plenaire behandeling van de Begroting Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (VIII)
- 01-11-16 20:00 - Wat hoop geeft en waar we zuinig op moeten zijn
- 01-11-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het voortgezet algemeen overleg Vreemdelingen- en asielbeleid (AO d.d. 05/10)
- 01-11-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan de Begroting Infrastructuur & Milieu (XII) incl. het Infrastructuurfonds (A)
oktober
- 31-10-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan een wetgevingsoverleg met betrekking tot Pakket Belastingplan 2017
- 28-10-16 09:29 - Christenpolitici kunnen niet aan de kant blijven staan in de discussie over Zwarte Piet - opinie ND
- 27-10-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan de Begroting Algemene Zaken en Begroting Koning
- 27-10-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het algemeen overleg Arbeidsmarktbeleid
- 27-10-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het algemeen overleg Participatiewet
- 26-10-16 12:56 - Op voorstel van Peter van Dalen: EP wil geld voor beveiligde parkeerplaatsen
- 26-10-16 11:21 - ChristenUnie roept kabinet op aanbevelingen commissie Schnabel ter harte te nemen
- 26-10-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over het rapport van de commissie Schnabel over voltooid leven (mét interrupties)
- 26-10-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over de laatste stand van zaken met betrekking tot MH17
- 25-10-16 17:40 - Geestelijke verzorging krijgt vanaf nu overal een plek in verpleeghuizen
- 25-10-16 15:50 - Stop sloop zeeschepen op stranden in Azië!
- 25-10-16 11:58 - EP noemt aanlandplicht ‘onredelijk hard’
- 25-10-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het VAO Bedrijfslevenbeleid en innovatie (AO d.d. 12/10)
- 25-10-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan de Begroting Economische Zaken (onderdeel economie en innovatie)
- 18-10-16 08:00 - Kandidatenlijst ChristenUnie: ervaring vanuit politiek en samenleving voor vraagstukken van nu
- 17-10-16 10:58 - ChristenUnie dient voorstellen in voor meer mannen voor de klas
- 17-10-16 10:47 - Meriam Ibrahim naar Europa om te strijden voor Asia Bibi en anderen
- 14-10-16 22:00 - Herman Sietsma houdt maidenspeech in Eerste Kamer
- 14-10-16 11:26 - Hoopvol realistisch: sterke samenleving kan kloven overbruggen
- 14-10-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de sluiting van de Merwedebrug A27 voor vrachtverkeer
- 13-10-16 22:48 - ChristenUnie wil snel opheldering over Merwedebrug
- 13-10-16 13:16 - ChristenUnie wil Fries en gebarentaal in Grondwet verankeren
- 13-10-16 12:00 - 'Het Fellows-programma is een investering in de toekomst' - interview met Trineke Palm
- 13-10-16 10:12 - Zaak Asia Bibi aangehouden voor onbepaalde tijd
- 13-10-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over niet uitvoeren van de motie over een bezettingsnorm in verpleeghuizen
- 13-10-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het algemeen overleg Belastingdienst
- 12-10-16 22:03 - Reactie ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers op kabinetsvoorstel stervenshulp
- 12-10-16 13:33 - Bid mee voor Asia Bibi en haar vrijlating!
- 12-10-16 11:34 - The Justice Conference - 11 en 12 november
- 12-10-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over de Europese Top van 20 en 21 oktober 2016
- 12-10-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over het bericht dat Schiphol mogelijk doelwit was van een terroristische aanslag
- 12-10-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat over de wijziging Wet primair onderwijs i.v.m. invoering vaststellen handelingsdeel ontwikkelingsperspectief na overeenstemming ouders
- 12-10-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het algemeen overleg Bedrijfslevenbeleid
- 11-10-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de Begroting Wonen en Rijksdienst
- 11-10-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over misstanden op Indiase theeplantages
- 07-10-16 14:17 - Symposium over betere ondersteuning voor jonge ouders
- 06-10-16 15:11 - Terugkijken: Gert-Jan Segers aan tafel bij 'Pauw' over zijn boek
- 06-10-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Nederlandse deelname aan vredesmissies
- 05-10-16 23:14 - ‘Verplicht leer-werktraject voor nieuwe statushouders’
- 05-10-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat inzake de wijziging van de Wet op het primair onderwijs etc. i.v.m. invoering lerarenregister en registervoorportaal
- 05-10-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind en Rik Grashof (GL) over hongerlonen en zeer slechte arbeidsomstandigheden bij Indiase leveranciers aan Nederlandse kledingmerken
- 05-10-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Vreemdelingen- en asielbeleid
- 05-10-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Herziening Zorgstelsel
- 04-10-16 19:15 - Europese aanpak van ‘Calais’ hard nodig
- 04-10-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de Algemene Financiële Beschouwingen
september
- 29-09-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over plannen om de mogelijkheden voor het PGB in te perken
- 29-09-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan een plenair debat inzake de toetsing van zzp-contracten door de Belastingdienst
- 29-09-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Verlenging Nederlandse bijdrage aan internationale strijd tegen ISIS
- 28-09-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het voortgezet algemeen overleg Vreemdelingen- en asielbeleid (AO d.d. 08/09)
- 28-09-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan een plenair debat inzake de Wet bescherming namen en graden hoger onderwijs
- 27-09-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het voortgezet algemeen overleg Mensenhandel en Prostitutie
- 26-09-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind e.a. over de uitlevering van verdachten aan Rwanda
- 26-09-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins en Michel Rog (CDA) over het bericht dat de Technische Universiteit (TU) Eindhoven religieuze studentenverenigingen weert
- 24-09-16 12:26 - Peter van Dalen bezoekt Texel en Harlingen
- 23-09-16 15:51 - Kamermeerderheid: schort uitlevering verdachten aan Rwanda op
- 22-09-16 22:57 - Kamer steunt ChristenUnie - Stop op financiering moskeeën uit onvrije landen
- 22-09-16 20:18 - Voorstel ChristenUnie krijgt steun: Tweede Kamer wil af van ggz-wachtlijsten
- 21-09-16 13:03 - Vrij om te sterven? - themanummer DenkWijzer
- 21-09-16 10:33 - ChristenUnie investeert extra in zorg, gezinnen en de toekomst van kinderen
- 21-09-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan de Algemene Politieke Beschouwingen 2016
- 20-09-16 18:53 - Een jurk van recyclede visnetten
- 20-09-16 18:33 - ‘Calais’ op agenda Europees Parlement
- 20-09-16 17:52 - ChristenUnie teleurgesteld in NIPT-besluit minister Schippers
- 20-09-16 15:46 - Reactie van Gert-Jan Segers op de Troonrede en het aanbieden van de Miljoenennota
- 20-09-16 10:05 - Kamerlid Carla Dik-Faber steunt duurzame visserij met Prinsjesdagoutfit
- 20-09-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers en Carla Dik over het bericht "Criminelen wijken uit naar Gelderland voor dumpen drugsafval"
- 19-09-16 21:26 - ChristenUnie stelt vragen over schadelijke brandstof voor Afrika in Nederlandse havens
- 16-09-16 23:08 - ChristenUnie baalt van vijfjarig instemmingsbesluit gaswinning Groningen
- 15-09-16 11:42 - 'Bewaar de naam Evangelische Hogeschool'
- 14-09-16 15:15 - ChristenUnie bezorgd over tegenvallende NIX18-campagne
- 14-09-16 14:30 - ´Waar is de les van de Brexit?´
- 14-09-16 12:25 - "Je moet een broedende kip niet storen"
- 14-09-16 11:03 - ChristenUnie op de bres voor naamsbehoud Evangelische Hogeschool (EH)
- 14-09-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over het nieuwe gaswinningsbesluit
- 14-09-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het algemeen overleg RBZ - Handel
- 13-09-16 21:03 - Bijdrage van Gert-Jan Segers bij het debat over de nasleep van de mislukte staatsgreep in Turkije
- 13-09-16 11:54 - Ruim baan voor de emissie-loze auto!
- 13-09-16 11:31 - Technische vereisten binnenvaart
- 12-09-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind e.a. over de brand in het vreemdelingendetentiecentrum Rotterdam
- 09-09-16 18:58 - 'Het komt aan op leiderschap' (Column Eppo Bruins in KaderPrimair)
- 09-09-16 15:57 - Kamermeerderheid wil alsnog onderzoek naar brand detentiecentrum Rotterdam
- 09-09-16 10:47 - Solliciteer voor de Masterclass!
- 08-09-16 21:10 - Reactie ChristenUnie op uitgelekte Prinsjesdag-cijfers
- 08-09-16 13:21 - Poetin moet stoppen met arrestaties christenen
- 08-09-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers over het bericht "Golf van seks zonder vergunning"
- 08-09-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Vreemdelingen- en asielbeleid
- 07-09-16 14:34 - ChristenUnie: pak toename illegale prostitutie aan
- 07-09-16 14:27 - ChristenUnie: haal ambassadeur terug uit Turkije
- 07-09-16 12:12 - Voortuitblik: onze inzet in het komende jaar
- 07-09-16 09:36 - Eppo Bruins in wetenschappelijke top 3 ScienceGuide
- 07-09-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Suïcidepreventie
- 01-09-16 12:27 - EU geld voor beveiligde parkeerplaatsen
augustus
- 30-08-16 10:14 - Hoop op iets moois (Column Gert-Jan Segers)
- 27-08-16 20:50 - Peter van Dalen steunt actievoerende vissers
- 26-08-16 16:17 - Tijd voor een politiek van de onderbuik - opinie ND
- 26-08-16 14:40 - Initiatiefnota ChristenUnie en PvdA: meer ruimte voor coöperaties
- 23-08-16 17:35 - Initiatiefnota PvdA en ChristenUnie: meer zeggenschap over eigen omgeving
- 23-08-16 11:56 - ChristenUnie stelt schriftelijke vragen over het overlijden van een Irakese asielzoeker in de noodopvang
- 22-08-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind en Agnes Mulder (CDA) over het achterblijven van de financiering aan maatschappelijke organisaties
- 19-08-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins e.a. over het bericht dat er grote verschillen zijn in de financiële steun aan studenten met een beperking
- 18-08-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over het bericht dat de regering-Merkel er zeker van is dat Erdogan bewust radicaalislamitische bewegingen helpt
- 11-08-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de situatie van de locatie Den Helder van de Noordwest Ziekenhuisgroep
- 10-08-16 17:37 - ChristenUnie wil behoud volwaardig ziekenhuis in Den Helder
- 10-08-16 16:53 - Joël Voordewind stelt schriftelijke vragen omtrent het overlijden Irakese asielzoeker
- 10-08-16 15:14 - Reactie ChristenUnie op CPB-cijfers
- 03-08-16 19:54 - Meerjarenplan visserij Noordzee: kansen en bedreigingen
juli
- 29-07-16 15:09 - Wat hebben we in het afgelopen politieke seizoen gedaan? (Nieuwsbrief Gert-Jan Segers)
- 28-07-16 06:11 - Stop toetredingsgesprekken en visumvrij reizen Turkije (opiniestuk Trouw)
- 22-07-16 11:08 - Protest van vissers verdient steun
- 22-07-16 11:01 - Invoering aanlandplicht moet op lange baan, en daarna van de baan
- 19-07-16 09:22 - Ik ben bang voor elke meerderheid (ND-column Gert-Jan Segers)
- 18-07-16 18:13 - ChristenUnie start petitie tegen EU-toetreding en visumvrij reizen Turkije
- 15-07-16 09:36 - Reactie op aanslag Nice
- 15-07-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de controle van biologische bedrijven met het Skal-keurmerk
- 15-07-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over restwarmte uit de Uniper-kolencentrale
- 14-07-16 06:54 - Malafide incassobureaus aan banden door initiatiefwet ChristenUnie/PvdA
- 13-07-16 21:54 - ChristenUnie: overheid schiet tekort bij banenafspraak
- 12-07-16 13:38 - Joël Voordewind op reis door Turkije (foto's)
- 12-07-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de inzameling van medicijnafval
- 11-07-16 08:20 - ChristenUnie en D66 luiden noodklok monumentale kerkgebouwen
- 08-07-16 12:42 - ChristenUnie: ‘Geen particuliere beveiliging op schepen, wel kleinere teams met mariniers’
- 08-07-16 11:00 - Dierwelzijn en een ‘knalgroen verkiezingsprogramma’
- 08-07-16 00:21 - Reactie Carla Dik-Faber op advies Gezondheidsraad NIPT
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Voortgang trekkingsrechten PGB
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Wijkverpleging
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Waterschade in Zuidoost-Nederland
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het voortgezet algemeen overleg MIRT
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het voortgezet algemeen overleg Bescherming Nederlandse schepen tegen piraterij
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het voortgezet algemeen overleg Participatiewet
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het voortgezet algemeen overleg Armoede- en schuldenbeleid
- 07-07-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Nederlandse bijdrage strijd tegen ISIS
- 06-07-16 13:12 - ChristenUnie-moties aangenomen: schadeafhandeling onafhankelijker van NAM
- 06-07-16 11:39 - Teleurstelling over brief Koenders over Armeense genocide
- 06-07-16 10:38 - Meerderheid voor ChristenUnie-voorstel: geen gokzenders op TV
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het voortgezet algemeen overleg Noodhulp
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat over de voorjaarsnota 2016
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over de stand van zaken in de verpleeghuiszorg
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het algemeen overleg Armoede- en schuldenbeleid
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg JBZ-Raad op 7 en 8 juli 2016
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het algemeen overleg Evaluatie verhuurdersheffing en Stedelijke ontwikkeling
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Dementiezorg
- 06-07-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Textiel en conflictmineralen
- 05-07-16 21:25 - ChristenUnie wil gezonde begroting Veiligheid en Justitie
- 05-07-16 20:26 - "Gaan voortaan EU-marechaussees onze grenzen bewaken?"
- 05-07-16 19:59 - ChristenUnie: meer steun voor door ramp met hagel getroffen tuinders
- 05-07-16 15:45 - Herman Sietsma tijdelijk senator voor ChristenUnie - Eerste Kamerlid Mirjam Bikker met zwangerschapsverlof
- 05-07-16 10:30 - Jaarrapport Godsdienstheid overhandigd aan Rutte en Koenders
- 05-07-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het debat over de uitkomsten van de Europese Top van 28 en 29 juni 2016
- 04-07-16 15:18 - ChristenUnie mist aantal grote kledingketens bij overeenkomst Schone Kleren
- 02-07-16 12:14 - Wij willen een rechtvaardig kinderpardon (Trouw Opinie)
- 01-07-16 17:34 - ChristenUnie wil opheldering kabinet over komst salafistenschool naar Rotterdam
juni
- 30-06-16 15:25 - Jaarverslag EP-Intergroep Vrijheid van Godsdienst en Levensovertuiging
- 29-06-16 22:06 - ‘Cultuurgeld niet voorbestemd voor de Randstad alleen’
- 29-06-16 12:16 - Laat de allerarmsten niet de rekening voor asielopvang betalen
- 28-06-16 16:48 - 'Voor verbeteren kinderpardon zijn wezenlijke stappen nodig'
- 28-06-16 10:14 - ChristenUnie stelt vragen over politietrainingen Papua
- 28-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber inzake Wet bewijsvermoeden gaswinning Groningen en versterking veiligheidsbelang mijnbouw en regie opsporings-, winnings- en opslagvergunningen
- 28-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind e.a. over de bijdrage van Nederland aan politietrainingen op Papua
- 27-06-16 23:39 - Bijdrage van Gert-Jan Segers aan notaoverleg Europese Raad
- 27-06-16 12:20 - ChristenUnie: 'Uiterst kritisch over kabinetsvoorstel om de abortuspil op recept beschikbaar te stellen'
- 27-06-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het notaoverleg Europese Raad d.d. 28-29 juni 2016
- 24-06-16 12:11 - Peter van Dalen: Brexit dwingt EU tot nieuwe koers
- 24-06-16 09:32 - Reactie ChristenUnie op uitslag van het referendum in het Verenigd Koninkrijk
- 24-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins en Michel Rog (CDA) over het bericht dat de Technische Universiteit (TU) Eindhoven religieuze studentenverenigingen weert
- 23-06-16 13:39 - EP akkoord met visserijplan Oostzee
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan een voortgezet algemeen overleg Advies van de Onderwijsraad ‘Herkenbaar vmbo met sterk vakmanschap’
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het voortgezet algemeen overleg Wetenschapsbeleid
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Cultuur
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat Wijziging van de Wet op de kansspelen, de Wet op de kansspelbelasting en enkele andere wetten in verband met het organiseren van kansspelen op afstand
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Noodhulp
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het algemeen overleg MIRT
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Zwangerschap en geboorte
- 23-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Beveiliging zeevaartroutes tegen piraterij
- 22-06-16 15:36 - ‘Verkiezingsprogramma’s niet alleen doorrekenen op gevolgen economie’
- 22-06-16 14:56 - Meer vluchtelingen - voorwoord DenkWijzer
- 22-06-16 13:58 - ChristenUnie: iedereen recht op evenveel jaren onderwijs
- 22-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat over het rapport van de tijdelijke commissie Breed welvaartsbegrip
- 22-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Landbouw en Visserijraad op 27 en 28 juni 2016
- 22-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat over de kabinetsreactie op het rapport van de parlementaire enquêtecommissie Fyra
- 22-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Internationaal Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen
- 21-06-16 14:43 - Bijdrage Peter Ester aan debat over koninkrijksrelaties
- 21-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het voortgezet algemeen overleg Vreemdelingen- en asielbeleid
- 21-06-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat over het rapport van de OESO over de aanpak van belastingontwijking
- 21-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind en Renske Leijten (SP) over de VNG-pilot blurring
- 17-06-16 17:18 - Vluchtelingendebat Wetenschappelijk Instituut ChristenUnie
- 17-06-16 09:11 - 100 scholen blijven open door inspanningen ChristenUnie
- 16-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Energie (AO d.d. 20/04)
- 16-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenaire debat over de waardedaling van woningen in Groningen door aardbevingen
- 16-06-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat inzake wijziging Wet regulering prostitutie en bestrijding misstanden seksbranche
- 15-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het VAO Decentralisatie Wmo (AO d.d. 08/06)
- 15-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan een plenair debat inzake wijziging van de Mediawet 2008 in verband met aanvullingen bij het toekomstbestendig maken van de landelijke publieke mediadienst
- 15-06-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over meer investeringen in de veiligheidsketen
- 14-06-16 16:04 - Kamer wil Palestijnse autoriteit korten vanwege betalingen aan terroristen
- 14-06-16 13:05 - Peter van Dalen over staking EasyJet
- 14-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind en Roelof van Laar (PvdA) over de doelstelling van de International Labour Organisation (ILO) om uiterlijk in 2016 de ergste vormen van kinderarbeid uit te bannen
- 14-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Wijkverpleging
- 13-06-16 15:03 - ‘Eenmalige exit uit eurozone moet mogelijk zijn’
- 11-06-16 21:41 - Vragen over de arrestatie van een Nederlandse vrouw in Qatar
- 10-06-16 17:06 - ChristenUnie: veilige zones voor vluchtelingen in Noord-Irak door inzet internationale beschermingsmacht
- 10-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over het bericht dat opvang wordt geweigerd aan (zieke) vreemdelingen die bereid zijn om het land te verlaten
- 10-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over de beperking van de vrijheid van meningsuiting in India
- 10-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik over de gevolgen van extreme weersomstandigheden
- 09-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het voortgezet algemeen overleg Midden-Oosten vredespolitiek (AO d.d. 26/05)
- 09-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik en Kees van der Staaij (SGP) over jong ouderschap naar aanleiding van het congres Jong en Ouder
- 09-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Raad Buitenlandse Zaken
- 08-06-16 14:57 - Kamer wil opheldering over weigeren vreemdelingen in Ter Apel
- 08-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan een plenair debat over wijziging Rijkswet op het Nederlanderschap ter verlenging van de termijnen voor verlening van het Nederlanderschap
- 08-06-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over een nader onderzoek door de commissie-Oosting
- 08-06-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan de Convocatie algemeen overleg JBZ-Raad op 9 en 10 juni 2016 (JBZ-onderwerpen op het terrein van asiel- en vreemdelingenbeleid)
- 08-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Decentralisatie Wmo
- 07-06-16 19:49 - Motie Roel Kuiper over meer(jarig) budget defensie aangenomen
- 07-06-16 19:42 - ChristenUnie heeft grote twijfel bij eigen bijdrage aan strafvordering
- 07-06-16 17:50 - Mirjam Bikker: "Stimuleer studie en bestuurswerk studenten eerlijk"
- 07-06-16 11:50 - Een volk dat in duisternis woont (ND-column Gert-Jan Segers)
- 07-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat over het vrijhandelsverdrag met Canada (CETA)
- 07-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins en Carola Schouten over het ontbreken van het beroep «leraar basisonderwijs» op de kansberoepenlijst van het UWV
- 06-06-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers over de 24/7 opening van Holland Casino in Rotterdam
- 03-06-16 16:47 - Video: Totstandkoming van het wetsvoorstel ChristenUnie, PvdA en SP
- 02-06-16 21:47 - Christelijke organisaties: ‘meer aandacht nodig voor duurzaamheid onder christenen’
- 02-06-16 21:22 - ChristenUnie stelt vragen over ontslagvergoeding voormalig directeur Driezorg
- 02-06-16 11:24 - ChristenUnie wil parlementaire enquête over gaswinning Groningen
- 02-06-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het VAO Armoede- en schuldenbeleid (AO d.d. 14/04)
- 02-06-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Verzamel AO Cultuur
- 01-06-16 23:03 - ChristenUnie wil debat en brief over erkenning Armeense genocide
- 01-06-16 22:53 - ChristenUnie, VVD en SGP stellen vragen over financiering boycot-beweging tegen Israël
- 01-06-16 14:54 - 'Leenstelsel dupeert student en veroorzaakt kansenongelijkheid'
- 01-06-16 13:13 - Schriftelijke vragen over gezinshuizen in Gouda
- 01-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het voortgezet algemeen overleg Onderwijs aan vluchtelingenkinderen (AO d.d. 07/04)
- 01-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het VAO Flexibilisering voortgezet onderwijs/maatwerkdiploma's/effectieve leerwegen (AO d.d. 28/04)
- 01-06-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat over de effecten van het leenstelsel
- 01-06-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het algemeen overleg Energiebesparing gebouwde omgeving
mei
- 31-05-16 21:05 - Kuiper: "Geloofwaardig met defensie-uitgaven richting NAVO-norm"
- 31-05-16 17:44 - Tweede Kamer stemt in met wetsvoorstel strafbaarstelling klant van gedwongen prostituee
- 31-05-16 16:14 - ChristenUnie-voorstel aangenomen: tweede kans voor mensen met schulden
- 31-05-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Nucleaire veiligheid (AO d.d. 24/05)
- 31-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over vertraging in het onderzoek over schade aan woningen in Steenbergen en de gasopslag van de NAM bij Langelo
- 28-05-16 10:20 - Probeer de vrede die er was terug te krijgen - Opinie Joël Voordewind en Gert-Jan Segers
- 27-05-16 19:33 - Carla Dik-Faber: aangekondigde verruiming van de embryowet stap te ver
- 26-05-16 17:04 - Asielzoekers Burundi voorlopig niet uitgezet
- 26-05-16 15:43 - Schaf fiscale ontwijkingsconstructies af
- 26-05-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het verantwoordingsdebat over het jaar 2015
- 25-05-16 11:58 - Reactie Gert-Jan Segers op rapport commissie Oosting over 'Teevendeal'
- 25-05-16 11:18 - Klimaatakkoord niet opzij voor TTIP en CETA
- 25-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over rookruimtes in de horeca
- 25-05-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat inzake wetsvoorstel tot implementatie van de herziening van de mer-richtlijn
- 24-05-16 18:33 - ChristenUnie: 'Mogelijk gesjoemel met radioactief afval zeer zorgelijk’
- 24-05-16 15:44 - Europese aanlandplicht wordt enorme kostenpost
- 24-05-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan een plenair debat over kritiek van de NAVO op de uitgaven voor Defensie
- 23-05-16 16:42 - Uitnodiging: 12e Algemene Ledenvergadering ECPM
- 23-05-16 12:54 - Vacature: Leden van het Landelijk Bestuur
- 20-05-16 17:02 - Debat: Toekomst voor de Euro; alternatieven voor een economische superstaat
- 19-05-16 15:48 - Gert-Jan Segers ‘on tour’ in Drenthe
- 19-05-16 11:19 - Steun de landen die wél vluchtelingen opnemen
- 19-05-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het VAO Zorgverzekeringswet
- 19-05-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het VAO Preventiebeleid
- 19-05-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over het faillissement van TSN
- 19-05-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over de uitkomsten van de klimaattop in Parijs
- 18-05-16 15:56 - Bijdrage Joël Voordewind debat Ebru Umar
- 18-05-16 14:20 - Foto's en video Opwekking 2016
- 18-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers en Carla Dik-Faber over de aanbesteding van dienstauto’s voor de brandweer
- 18-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins e.a. over de voorlopige inwerkingtreding van het handelsakkoord tussen de EU en Canada (CETA)
- 18-05-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over wijziging van de Rijkswet op het Nederlanderschap in verband met het intrekken van het Nederlanderschap in het belang van de nationale veiligheid
- 18-05-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan een algemeen overleg over JBZ-onderwerpen op het terrein van asiel- en vreemdelingenbeleid
- 17-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber en Kees van der Staaij (SGP) over het hoge aantal abortussen
- 17-05-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de plenaire behandeling van wijziging van socialezekerheidswetten in verband met de regeling van de bestuurlijke boete
- 13-05-16 10:03 - Oppositie: stop betalingen aan (Palestijnse) terroristen
- 13-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind e.a. over het bericht "Abbas confirms PA still paying terrorists salaries"
- 12-05-16 16:40 - Mensen zijn geen handelswaar
- 12-05-16 13:26 - Interview met Gert-Jan Segers: ‘Ik probeer navolger van Christus te zijn’ (De Oogst)
- 11-05-16 16:35 - Alternatief voor vluchtelingenplan Commissie
- 11-05-16 12:10 - Carola Schouten roept staatsecretaris naar de Kamer om rapport Ombudsman
- 10-05-16 15:06 - Peter van Dalen op Radio 1 over toekomst Schengen en Turkije-deal
- 04-05-16 16:15 - Uitnodiging: 'Toekomst voor de Euro'
- 03-05-16 11:02 - Groen, gelovig en gelukkig (ND-column Gert-Jan Segers)
- 03-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over mogelijk kankerverwekkende stoffen in voeding
- 03-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber en Kees van der Staaij (SGP) over de handreiking schriftelijk euthanasieverzoek
- 03-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers over de registratie van jihadgangers en terugkeerders
- 03-05-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carola Schouten over de vorming van woningmarktregio’s
- 02-05-16 16:16 - Visveiling Urk levert 104.073 euro op voor visproject Woord en Daad
april
- 29-04-16 15:25 - Reactie ChristenUnie op akkoord kabinet en VNG
- 29-04-16 14:34 - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers ‘on tour’ in Noord-Holland
- 28-04-16 16:56 - Video's en foto's 33e partijcongres
- 28-04-16 09:43 - "Stop vandaag de deal met Turkije"
- 28-04-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan de plenaire behandeling van het burgerinitiatief Teken tegen kernwapens
- 28-04-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het voortgezet algemeen overleg RBZ / Handelsraad (AO d.d. 26/04)
- 28-04-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het AO flexibilisering voortgezet onderwijs/maatwerkdiploma's/effectieve leerwegen
- 26-04-16 11:57 - Bezoek TPC Duurzaamheid aan De Hoge Veluwe
- 26-04-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de plenaire behandeling van de Wet arbeidsvoorwaarden gedetacheerde werknemers in de Europese Unie
- 26-04-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het AO RBZ/Handelsraad
- 26-04-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het AO Mensenhandel en prostitutie
- 25-04-16 15:59 - 8 en 9 mei: State of Europe Forum - De paradox van de vrijheid'
- 23-04-16 16:00 - ChristenUnie-congres kiest Gert-Jan Segers per acclamatie als lijsttrekker
- 23-04-16 15:30 - 'Politiek van hoop' [Congresspeech Gert-Jan Segers]
- 22-04-16 15:33 - Hoe veilig is vliegen boven België?
- 21-04-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de plenaire behandeling van het voorstel van wet van het lid Yücel tot wijziging van de Wet op de ondernemingsraden en het Burgerlijk Wetboek om gelijke beloning van mannen en vrouwen te bevorderen
- 21-04-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Eerstelijnszorg
- 21-04-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet schriftelijk overleg over de inhoudelijke reactie signalering van de NZa inzake ‘Vrije prijzen logopedie’
- 20-04-16 12:04 - ChristenUnie: ‘Breder kijken naar welvaart, ook op Prinsjesdag’
- 20-04-16 10:35 - Geef bijstandsontvangers meer rechten [opinie socialevraagstukken.nl]
- 20-04-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het voortgezet algemeen overleg Gevangeniswezen
- 20-04-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over overstappen op station Amsterdam Zuid
- 20-04-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Zorgverzekeringswet
- 19-04-16 13:52 - Geef vissers uitleg in plaats van boetes bij start aanlandplicht
- 19-04-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het voortgezet algemeen overleg Onderwijshuisvesting po en vo
- 19-04-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat over het Stabiliteitsprogramma en het Nationaal Hervormingsprogramma
- 15-04-16 16:27 - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers ‘on tour’ in Zeeland
- 15-04-16 12:00 - Bandbreedte in de bijstand [Gastblog]
- 14-04-16 13:56 - Segers: "Nee-stem onderstreept crisis van de Europese Unie"
- 14-04-16 11:07 - "Het paard van Troje komt uit Ankara"
- 14-04-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over de situatie in de melkveehouderij
- 13-04-16 20:02 - ChristenUnie wil adempauze voor mensen in schuldhulpverlening
- 13-04-16 17:46 - Tweede Kamer wil dat UNHCR toeziet op naleving vluchtelingenverdrag
- 13-04-16 14:50 - Bijdrage Joël Voordewind aan debat over het akkoord met Turkije
- 13-04-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over de uitkomsten van de Europese Top van 17 en 18 maart 2016
- 12-04-16 21:00 - Doorbraak voor mensen met een handicap
- 12-04-16 19:20 - AfD uit ECR-fractie in Europees Parlement gezet
- 12-04-16 16:50 - Mirjam Bikker: "Meer betaalbare huurwoningen nodig"
- 12-04-16 15:40 - ChristenUnie maakt duurzaam autorijden aantrekkelijker
- 12-04-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over de uitstoot van dieselauto's
- 11-04-16 21:31 - “Onverantwoord staaltje wensdenken”
- 08-04-16 15:33 - Peter van Dalen stelt vragen over ontsporingsdetectie op goederenwagons
- 07-04-16 14:18 - 'Kerels voor de klas' opiniestuk Eppo Bruins (Katholiek Nieuwsblad)
- 07-04-16 12:28 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan debat over aanslagen Brussel
- 07-04-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat inzake Wijziging van de Kernenergiewet in verband met de instelling van de Autoriteit Nucleaire Veiligheid en Stralingsbescherming
- 06-04-16 22:50 - Reactie Gert-Jan Segers op referendum verdrag EU en Oekraïne
- 05-04-16 08:01 - Associatieverdrag met Oekraïne goed alternatief voor toetreding tot de EU
- 01-04-16 10:53 - Samenwerking met Oekraine: ja! [Gastblog]
maart
- 31-03-16 18:08 - Peter van Dalen zorgt voor discussie en ‘schok’ in Zeeland
- 31-03-16 14:13 - Fotoserie: Gert-Jan Segers in Kenia
- 31-03-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het VAO Inclusieve ontwikkeling in Nederlandse ontwikkelingssamenwerking
- 31-03-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het VAO Onderwijs op andere locatie dan school
- 30-03-16 11:39 - Segers: strijd tegen het jihadisme moet beter en vereist internationale samenwerking
- 30-03-16 11:26 - ChristenUnie wil meer 'kerels voor de klas'
- 30-03-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat inzake de Wet uitwerking Autobrief II
- 29-03-16 21:43 - Ook meerderheid in Eerste Kamer voor initiatiefwet Jongerencontracten
- 29-03-16 15:43 - Vrij om te sterven? [Gastblog]
- 29-03-16 11:54 - Nedergedaald ter Brussel (ND-column Gert-Jan Segers)
- 24-03-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het voortgezet algemeen overleg Wet werk en zekerheid (AO d.d. 09/03)
- 23-03-16 11:17 - Aanslagen in Brussel
- 23-03-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het voortgezet algemeen overleg Participatiewet (AO d.d. 16/03)
- 23-03-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het VSO Spoor
- 23-03-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over energie
- 22-03-16 18:30 - Mirjam Bikker: "Initiatiefvoorstel Schouten biedt jongeren meer kans op woningmarkt"
- 22-03-16 10:41 - Reactie Gert-Jan Segers op aanslagen België
- 21-03-16 12:08 - De visser centraal in Scheveningen
- 21-03-16 07:01 - Open brief op Wereld Downsyndroomdag – Wij willen een Down-vriendelijke samenleving
- 18-03-16 19:14 - ‘Deal EU-Turkije zet mensenrechten op het spel’
- 18-03-16 14:02 - Gert-Jan Segers: “Gemeenten niet naar elkaar laten wijzen bij huishoudelijke hulp hospice”
- 18-03-16 13:39 - Kandidaatstelling Tweede Kamer opengesteld
- 17-03-16 15:30 - Carla Dik-Faber mist visie en ambitie voor teelt veevoer in Europa
- 17-03-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Wet langdurige zorg (Wlz) (AO d.d. 03/03)
- 16-03-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het algemeen overleg Participatiewet
- 15-03-16 23:40 - Mirjam Bikker: "Belangrijke normen horen in de Omgevingswet thuis"
- 15-03-16 22:46 - Eindelijk akkoord visserijplan Oostzee
- 15-03-16 11:00 - Martine Vonk nieuwe hoofdredacteur DenkWijzer
- 15-03-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over de Europese Top van 17-18 maart 2016
- 14-03-16 17:37 - Kerkleiders voor opvang, maar bezorgd over integratie
- 14-03-16 14:09 - Gert-Jan Segers voorgedragen als lijsttrekker ChristenUnie
- 14-03-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers en Carla Dik over de aanbesteding voor nieuwe politieauto's
- 11-03-16 16:27 - Draghonische voorstellen
- 11-03-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de uitbreiding van het treinaanbod Leiden-Utrecht en Alphen aan den Rijn-Gouda
- 10-03-16 11:30 - Bijdrage Eppo Bruins over visie Onderwijs2032
- 10-03-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over een toename van het aantal comazuipers
- 09-03-16 18:33 - ChristenUnie wil aanscherping controle alcoholverkoop
- 09-03-16 13:00 - "Stop deal met de Sultan van Turkije"
- 09-03-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair hoofdlijnendebat over het advies van het Platform Onderwijs 2032
- 09-03-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de intercity Dordrecht-Breda
- 08-03-16 22:20 - ChristenUnie steunt stevig gewijzigde Mediawet
- 08-03-16 19:38 - Verklaring over de Duitse AfD en haar twee leden in ECR-fractie
- 08-03-16 17:52 - Europa moet zich op eigen waarden bezinnen
- 08-03-16 16:20 - Europees Parlement verbetert ontwerp Havenverordening
- 08-03-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het debat over ICT-problemen bij de Sociale Verzekeringsbank
- 07-03-16 16:29 - Foto's: Joël Voordewind op Lesbos
- 07-03-16 13:06 - ChristenUnie: kabinet moet hoge private schulden aanpakken
- 05-03-16 11:24 - Christelijke leiders uit de slums
- 04-03-16 10:21 - ChristenUnie: krimp melkveehouderij zure boodschap
- 03-03-16 14:56 - Gert-Jan Segers: 'Armoede verlamt mij'
- 03-03-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het VAO Vreemdelingen- en asielbeleid
- 03-03-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan de plenaire behandeling van het initiatief Taverne inzake wijziging Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen
- 03-03-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Wet langdurige zorg (Wlz)
- 03-03-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Vreemdelingen- en asielbeleid
- 03-03-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Evaluatie Wet afbreking zwangerschap
- 02-03-16 22:33 - Groenlezing 2016: 'Vrij om te sterven'
- 02-03-16 14:13 - 10 verbeteringen in hulpverlening bij ongewenste zwangerschap
- 02-03-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet schriftelijk overleg Energie
- 02-03-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber over het plenair debat over mijnbouw
- 02-03-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over het bericht «Marketing kunstvoeding bedreigt borstvoeding»
- 01-03-16 16:59 - Gert-Jan Segers in de modder van Mathare
- 01-03-16 13:00 - Mirjam Bikker: "Voor sterke omroepen, bescheiden NPO en ruimte voor levensbeschouwing"
- 01-03-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over het rapport van de Onderzoeksraad voor de Veiligheid naar de ramp met MH17
februari
- 25-02-16 10:24 - 'Mijn bezoek aan de TTIP leeskamer' - blog Eppo Bruins
- 23-02-16 19:37 - Symposium 'Toekomst voor christelijke politiek': gepaste trots, gepaste bescheidenheid
- 23-02-16 16:48 - Groenlezing: ‘Vrij om te sterven’
- 22-02-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de Levenseindekliniek
- 19-02-16 21:26 - Dik-Faber stelt vragen over documentaire Levenseindekliniek
- 19-02-16 17:14 - Bestel het nieuwe boek 'Wat is wijsheid?'
- 19-02-16 09:41 - Politiek zonder recht wordt nep
- 18-02-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg Extra JBZ-Raad op 25 februari 2016
- 17-02-16 17:26 - ChristenUnie: stop toetredingssteun Turkije
- 17-02-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het VAO Passend onderwijs
- 17-02-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over de Europese top van 18-19 februari 2016
- 17-02-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het wetsvoorstel van de Leden Swinkels, Recourt en Van Oosten tot wijziging van Boek 1 van het Burgerlijk Wetboek en de Faillissementswet teneinde de omvang van de wettelijke gemeenschap van goederen te beperken
- 16-02-16 23:37 - Kamer steunt ChristenUnie-voorstel voor voortzetting noodhulpfonds
- 16-02-16 16:30 - Mirjam Bikker: "Bestrijd voorbereiding van terroristische daden"
- 16-02-16 14:00 - Opzeggen verdrag met Marokko logische stap
- 16-02-16 11:54 - ChristenUnie: standaardscreening stigmatiseert mensen met Down
- 16-02-16 09:58 - Column Gert-Jan Segers: 'Bombarderen in Gods naam?' (ND)
- 16-02-16 09:20 - De vrijheid verdedigen, in memoriam Els Borst
- 16-02-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het VAO Vreemdelingen- en asielbeleid
- 16-02-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Medische ethiek
- 15-02-16 12:18 - Terugkijken: Joël Voordewind bij Andries Knevel
- 11-02-16 17:18 - Werkbezoek TPC Duurzaamheid aan RAVON
- 11-02-16 15:35 - ChristenUnie: ultimatum voor Griekenland, anders mini-Schengen
- 11-02-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan de plenaire behandeling van het Voorstel van wet van het lid Pia Dijkstra tot wijziging van de Wet op de orgaandonatie in verband met het opnemen van een actief donorregistratiesysteem
- 11-02-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over de instroom van asielzoekers
- 11-02-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over sluipsuikers in drinkpakjes voor kinderen
- 10-02-16 17:45 - 'ISIS in het hart raken, werken aan politieke oplossing en humanitaire hulp'
- 10-02-16 10:26 - ChristenUnie: Kwetsbare groepen vluchtelingen moeten zich veilig kunnen voelen
- 10-02-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over de Nederlandse bijdrage aan de strijd tegen ISIS
- 10-02-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Duurzaamheid en milieu
- 09-02-16 17:45 - Mirjam Bikker: "Eenzame positie klokkenluiders verdient versterking"
- 09-02-16 17:00 - Meer kansen voor jongeren op woningmarkt door aangenomen initiatiefwet Carola Schouten
- 09-02-16 13:45 - ChristenUnie: ‘alternatieven voor bijstook biomassa: meer milieuwinst, minder geld, meer banen’
- 09-02-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het voortgezet algemeen overleg Voedselzekerheid
- 08-02-16 14:08 - CU-leider Gert-Jan Segers en imam Yassin Elforkani in debat over verdrukking van christenen
- 08-02-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over het evacueren van reizigers uit gestrande treinen
- 05-02-16 15:44 - 19 februari: symposium 'Toekomst voor christelijke politiek'
- 04-02-16 12:01 - ChristenUnie: ‘Inzetten op herwaardering van ouderdom’
- 04-02-16 11:51 - ChristenUnie: ‘Inzetten op herwaardering van ouderdom’
- 04-02-16 09:41 - Uitstootnormen dieselwagens helaas opgerekt
- 04-02-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het dertigledendebat over de schuldenproblematiek bij huishoudens
- 04-02-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het algemeen overleg RBZ Gymnich
- 03-02-16 13:11 - Proef met door Gert-Jan Segers voorgestelde parlementaire ondervraging
- 03-02-16 11:15 - Herhaal stresstest kerncentrales elke 5 jaar
- 03-02-16 10:27 - 'Meer inspraak voor docenten, studenten, ouders en leerlingen'
- 03-02-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat inzake Wijziging van de Zorgverzekeringswet met het oog op het opnemen van regels betreffende een Zvw-pgb
- 03-02-16 00:00 - Schriftelijke vragen Carla Dik-Faber over de onderzoeken naar de kosten en baten van het statiegeldsysteem
- 02-02-16 22:42 - Carla Dik-Faber reageert op 'gevonden' rapport over motieven voor afbreken zwangerschap
- 02-02-16 21:30 - Tijd voor top-conferentie naar model van Vaticaanstad
- 02-02-16 20:45 - Commissieplannen vennootschapsbelasting forse tik voor bedrijfsleven
- 02-02-16 17:10 - ChristenUnie zet in op behoud pluriformiteit publieke omroep
- 02-02-16 17:02 - Denk mee over thema’s uit het hart van christelijke politiek
- 02-02-16 13:56 - Schoolpleinen in 2020 rookvrij
- 02-02-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat over de Wet doorstroming huurmarkt 2015
- 01-02-16 18:39 - ‘MARIO MOET MOVE’
januari
- 29-01-16 18:39 - Reactie ChristenUnie op kabinetsbesluit bombardementen boven Syrië
- 29-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins e.a. over het sluiten van overwegen door ProRail
- 28-01-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan een wijziging van de Tabakswet ter implementatie van Richtlijn 2014/40/EU, inzake de productie, de presentatie en de verkoop van tabaks- en aanverwante producten
- 28-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de benoeming van de voorzitter van Raad van Toezicht van de NPO
- 28-01-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Duurzaamheid en milieu
- 28-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind en Carla Dik-Faber over de dreigende hongersnood in Zuidelijk Afrika als gevolg van El Niño en het tekort aan klimaatfinanciering
- 28-01-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het algemeen overleg Palliatieve zorg
- 28-01-16 00:00 - Inbreng Gert-Jan Segers inzake de Tijdelijke wet bestuurlijke maatregelen terrorismebestrijding
- 28-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers en Joël Voordewind over het bericht «Eritrese intimidatie in Nederland breidt zich uit»
- 27-01-16 14:28 - Alle Groningse scholen en zorginstellingen moeten veilig zijn
- 27-01-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over het rapport van de commissie van onderzoek (debat met de commissie (Schouten))
- 27-01-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het algemeen overleg Voedselzekerheid
- 27-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind en de Leden Voortman (GroenLinks) en Van der Staaij (SGP) over voorlichting aan asielzoekers in Nederland
- 27-01-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het algemeen overleg Noodhulp
- 26-01-16 16:30 - Peter Ester: "Aanpak schijnzelfstandigheid scheert ten onrechte zzp-ers over één kam"
- 26-01-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over Groningen
- 21-01-16 20:38 - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers ‘on tour’ in Friesland
- 21-01-16 16:38 - Maidenspeech Eppo Bruins: vertrouwen in docent en zijn vakkennis
- 21-01-16 15:26 - Carla Dik-Faber: ratificatie VN-gehandicaptenverdrag reden voor feest
- 21-01-16 00:00 - Bijdrage Eppo Bruins aan het plenair debat inzake wijziging aantal onderwijswetten in verband met versterking van de bestuurskracht van onderwijsinstellingen
- 21-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over kinderarbeid bij de productie van batterijen voor smartphones in Congo
- 21-01-16 00:00 - Inbreng Gert-Jan Segers inzake de Wet gedeeltelijk verbod gezichtsbedekkende kleding (gedeeltelijk boerkaverbod)
- 21-01-16 00:00 - Inbreng Gert-Jan Segers inzake wijziging van de Rijkswet op het Nederlanderschap in verband met het intrekken van het Nederlanderschap in het belang van de nationale veiligheid
- 21-01-16 00:00 - Inbreng Gert-Jan Segers inzake Wijziging van de Paspoortwet in verband met het van rechtswege laten vervallen van reisdocumenten van personen aan wie een uitreisverbod is opgelegd
- 20-01-16 12:30 - ChristenUnie: actie elektronicasector nodig tegen kinderarbeid
- 20-01-16 12:04 - Reactie ChristenUnie op uitkomsten onderzoekscommissie Schouten
- 20-01-16 12:00 - [Gastblog] 'Aanrandingen door vluchtelingen kunnen voorkomen worden'
- 20-01-16 10:22 - Peter van Dalen spreekt premier Rutte toe in Straatsburg
- 20-01-16 00:00 - Bijdrage Gert-Jan Segers aan het plenair debat over het onderzoek naar professor Maat
- 19-01-16 17:53 - ChristenUnie: verdeel vluchtelingen over gemeenten al vóór ze status krijgen
- 19-01-16 17:10 - ChristenUnie kritisch over voorzittersbenoeming Toetsingscommissies Euthanasie
- 19-01-16 16:09 - Roel Kuiper: "Overweeg Eerste Kamer rechtstreeks te kiezen"
- 19-01-16 00:00 - Inbreng Carla Dik-Faber inzake Gaswinningsbesluit Groningen
- 18-01-16 17:21 - Zorgen om visstand Middellandse zee
- 15-01-16 14:07 - [Gastblog] Seksueel geweld tegen vrouwen is niet alleen vluchtelingenprobleem
- 14-01-16 16:19 - ChristenUnie wil 24-uurs hulplijn voor mantelzorgers
- 14-01-16 15:56 - ChristenUnie: overheid laks bij dumpen gevaarlijk drugsafval
- 14-01-16 13:29 - Afstemming inspecties op zee dringend noodzakelijk
- 14-01-16 10:18 - ChristenUnie wil verandering voor passend toewijzen sociale huurwoning
- 14-01-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat inzake Uitvoering Verdrag inzake rechten van personen met een handicap
- 14-01-16 00:00 - Bijdrage Carla Dik-Faber aan het plenair debat over de positie van mantelzorgers
- 14-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over het loslaten van de duurzame doelstelling door de koffiesector
- 14-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Joël Voordewind over de ranglijst christenvervolging van Open Doors
- 14-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers en Carla Dik-Faber over drugsafval in landbouwakkers
- 13-01-16 09:54 - 'Kabinet moet extra maatregelen nemen bij toegenomen christenvervolging'
- 13-01-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat inzake wijziging an o.a. Boek 7 BW in verband met de mogelijkheid voor verhuurder en huurder een Energieprestatievergoeding overeen te komen
- 13-01-16 00:00 - Bijdrage Joël Voordewind aan het plenair debat over de verkiezing van een nieuwe Kamervoorzitter
- 13-01-16 00:00 - Bijdrage Carola Schouten aan het plenair debat inz. voornemen opzegging Algemeen Verdrag inz. sociale zekerheid tussen NL en Koninkrijk Marokko en Administratief Akkoord betr. wijze toepassing Algemeen Verdrag
- 11-01-16 11:42 - 'Kleinschalige opvang door eerlijke verdeling azc's'
- 08-01-16 19:16 - Opinie Joël Voordewind: 'Steun ook de Koerden in Syrië in de strijd tegen IS' (Trouw)
- 08-01-16 14:50 - "Voorstel schrappen 'bij de gratie Gods' getuigt van verbazingwekkende prioriteit"
- 07-01-16 15:29 - ChristenUnie kritisch over mogelijke rol Amerikaans fonds bij doorstart V&D
- 07-01-16 12:28 - ChristenUnie bezorgd over versoepeling nieuwe euthanasieregels
- 06-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de uitspraak van de Raad van State over de overweg Laantje van Alverna
- 06-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de benoeming van de voorzitter van de Raad van Toezicht van de NPO
- 06-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de benoeming van de voorzitter van de Raad van Toezicht van de NPO
- 06-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Eppo Bruins over de rol van private equity in de ondergang van V&D
- 06-01-16 00:00 - Schriftelijke vragen Gert-Jan Segers over het bericht dat een Joods gezin is bekogeld met vuurwerk
- 05-01-16 15:59 - ChristenUnie-leider Gert-Jan Segers start provincietour in Groningen
- 05-01-16 11:55 - ChristenUnie wil maatregelen voor Joods gezin dat met vuurwerk werd bekogeld
- 05-01-16 11:19 - Column Gert-Jan Segers: 'Ik ben toch zo benieuwd ...' (ND)