ChristenUnie: impuls voor Nederlandse scheepsbouwsector

1009920.JPGThursday 19 December 2013 17:30

Dankzij een amendement van Kamerlid Carola Schouten komt 5,3 miljoen euro beschikbaar voor de innovatieve Nederlandse scheepsbouw. Ook VVD-Kamerlid Anne-Wil Lucas heeft zich ingespannen voor deze impuls aan de sector. Het budget voorziet in een tegemoetkoming voor de meest risicovolle innovatieve investeringen in de scheepsbouw.

Schouten: ,,De scheepsbouwsector levert een belangrijke bijdrage aan de Nederlandse economie. Momenteel is er geen gelijk speelveld in Europa. Ik wil voorkomen dat de Nederlandse industrie op achterstand wordt gezet.”

De regeling is belangrijk voor de hoogtechnologische scheepsbouw in Europa. Concurrerende landen kennen vergelijkbare regelingen voor hun scheepsbouwsector. Schouten: ,,Als deze specialistische orders naar het buitenland verdwijnen, is dat verlies voor de Nederlandse economie en werkgelegenheid.”

Tags
Carola Schouten
Transport
Tweede Kamer

« Back

Reactions on "ChristenUnie: impuls voor Nederlandse scheepsbouwsector"

No posts found

Log in to comment on news articles.

Nieuwsarchief > 2013 > December

No items found