ChristenUnie-SGP Rotterdam: Rotterdam Marathon verstoort kerkdiensten

06-03-2004 10:35 06-03-2004 10:35

Bron: Trouw

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdam Marathon begint zondag 4 april een uur eerder dan voorgaande edities. Door die verschuiving komt de ongestoorde kerkgang in gevaar, dat stelt A. Vlaardingerbroek (ChristenUnie-SGP) in vragen aan burgemeester en wethouders van Rotterdam.

Bron: Trouw

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdam Marathon begint zondag 4 april een uur eerder dan voorgaande edities. Door die verschuiving komt de ongestoorde kerkgang in gevaar, dat stelt A. Vlaardingerbroek (ChristenUnie-SGP) in vragen aan burgemeester en wethouders van Rotterdam.

Het gemeenteraadslid wil weten waarom de wedstrijdlopers dit keer al om elf uur in de ochtend starten, aangezien hierdoor volgens hem de zondagrust ernstig wordt verstoord. Vlaardingerbroek wijst erop dat het in Rotterdam ,,goed gebruik en algemeen aanvaard is dat op zondagochtend de zondagsrust wordt gehandhaafd''. Hij wil dan ook van het college horen of er maatregelen zijn getroffen om de bereikbaarheid van de kerken te waarborgen en kerkdiensten ongestoord te laten plaatsvinden.

Het liefst ziet hij de Rotterdam Marathon verhuizen naar de zaterdag, daarom vraagt hij of B en W bereid zijn daarover te overleggen met de organisatie van de Rotterdam Marathon.

,,In het verleden werd de marathon op zaterdag gehouden. Op verzoek van ondernemers die hiervan last zouden ondervinden is dit evenement verhuisd naar zondag. Aangezien vandaag de dag helaas de zondag als koopdag niet onderdoet voor de zaterdag, is dit argument achterhaald. Wel wordt grote inbreuk gemaakt op de zondagsrust en de bereikbaarheid van kerken, terwijl ook de ongestoorde voortgang van kerkdiensten niet is gewaarborgd'', aldus Vlaardingerbroek.

« Terug

Nieuwsarchief > 2004

december

november

oktober

september

augustus

juli

juni

mei

april

maart

februari

januari